Време:

Твоите тимови:
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1330 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Содржина: Pelin kehitys


Juhis


Itselle tuli ainakin heti ekana mieleen, että osa jengeistä jäisi tarkoituksella pienempiin sarjoihin farmailemaan junnuja ja myymään paljon markkinoille -> sittenkun 10 kauden päästä on rahaa vaikka muille jakaa voidaan ostaa markkinoilta senioreita ja maailmanluokan tähtiä jolla dominoidaan ykköstä täydellisesti.

Tässä pelissä kuitenkin talous on niin hurjan suuressa roolissa. Mutta kun lähdetään miettimään ratkaisuja niin yleensä syntyy vain enemmän ongelmia. Esim. jos laitetaan rajoituksia montako ulkomaalaisvahvistusta voi joukkueessa olla -> parhaat seurat eivät pääse farmailemaan lahjakkaita pelaajia? Mutta ongelma tulee kuitenkin siinä että entäs pienemät maat jotka eivät tuota junioreita yhtä paljon kuten esim tsekki tai slovakia?

Toinen kiva ratkaisu olisi esim. lähteä tekemään kunnollisia bonus rahoja ylempiin sarjoihin pääsemisestä, mutta tässäkin tulee taas se vastaan että hyvät tiimit kovilla talouksilla myyvät pelaajansa pois ja tiputtautuvat tahalleen esim. nelosdivariin jossa kehitellään joukkuetta ja noustaan sitten pidemmällä ajalla takaisin ykköseen ja siellä dominoidaan (samalla kun kerättäisiin ne hurjat boonukset)

En siis itse osaa miettiä mitään ainoaa oikeaa keinoa miten ratkaista peliä järkevämmäksi... toki kaikilla on silti hyvät mahdollisuudet markkinakikkailulla nousta lopulta parhaimpien joukkoon jos sille saralle haluavat aikaansa panostaa ja joskus sattuvat löytämään lahjakkaita pelaajia halvalla yms. yms.


jkp

Onko sun mielestä jotain ongelmaa siinä, että ton kokemuksen merkitystä nostettais nykyisestä nollasta jonnekki sataan?

Eikö se sun mielestä ratkasis mitään?


Juhis

Periaatteessa tuostaki on ollut sillain vaa puhetta, että jos junnutiimis servu kakkosesta sais vaikkapa vaan 1/10 sennutiimin kokemuksesta niin se ois silti parempaa ku se ettei nykyään saa mitään. Oon myös sitä mieltä et kyllä sen eron nyttenkin huomaisi jos peluuttas pelaajiaan joka matsis vs peluuttaa vaa kolmea ketjua ja kasvattaa junnuja vuosia ilman peluutusta.


jkp

Täl hetkel 50kokemuspistettä tuo justjust 1 rankin lisää otteluraportissa. Kaikki varmaan tietää kuinka kauan noiden kokemusten kerääminen kestää.

T.s. kokemuksella ei ole mitään virkaa ja junnuja kannattaa kehitellä vaikka 20vuotiaaks jos tarvii ennen ku alkaa niitä peluuttaa. En nyt jaksa enää yheksättä kertaa kirjottaa mihin se johtaa.


Капитен на националниот тим Финска cd008

Kulmapotkuihin tarvis jonkun taktisen elementin. Pelaako joukkue kulmat pitkänä, lyhyenä vai siltä väliltä. Ja muutenkin enemmän painoarvoa kulmapotkuille, jotka tuntuu olevan tyhjän kanssa.


Kalpa4ever


Loistava idea! Laitan asian eteenpäin.


Kalpa4ever


Ideasta tykättiin kovasti. Sanoivat että ottavat huomioon seuraavassa jaliksen moottori päivityksessä.


Tulevaisuus

Mites olisi yläraja vapaiden agenttien allekirjoituspalkkioille, koska jotkut makselee vapaista agenteist kovia palkkioita


Kalpa4ever


Tätä ehdotettu jo ihan alkuaikoina ja ei mennyt läpi. Kovista pelaajista joutuu maksamaan kovan hinnan. Tämä on mielestäni hyvä juttu koska näin kovilla joukkueilla kuluu paljon rahaa jos haluavat pitää huippu pelaajan joukkueessaan. Ei siinä olisi järkeä jos vaikka 2500 KO pitäisi maksaa vain esim. 200m. Näin kovat joukkueet saisivat pitää huippu pelaajansa halvalla ja heille jäisi paljon rahaa joilla taas tehdään eroa heikompiin managereihin.


Arska15

Jos PRO-paketti loppuu, niin käyttäjän asettamia taktiikoita, taitojakaumia, jne. säilytettäisiin vähintään pari päivää. Itsellä tosiian unohtui eilen Poron uusiminen, joten kaikki muu paitsi pelaajatyypit olivat kadonneet. Nyt siis pitää asettaa kaikki uudelleen.


Ratturi

Huomisen vastustajallani on ilmeisesti mennyt juuri pro-paketti umpeen, kun tänään ystävyysottelussa oli rupusakki kentällä. 6.1 viimeisin kirjautuminen, joten ilmeisesti huomennakin arpoutuu kokoonpano. Olettaen ettei kirjaudu ennen sitä..


Капитен на националниот тим Финска cd008


Kun kyseessä on lauantaina ja kyseessä ton tason joukkue, niin taitaa olla suurin osa pelaajista maajoukkue tehtävissä ja seurajoukkueen harjoitusmatsiin ei riitä kokoonpanossa olevat miehet ;) Eiköhän siel ihan kunnon rosteri tänään vastassa.


Sir Mighty Dick

Kehitys-ehdotus: Pelaajien vuokraaminen toisille joukkueille / joukkueista.

Pelaajan voisi listata vuokrattavaksi tai toisaalta vuokrata toiselta joukkueelta korvausta vastaan.

Vuokra-ajat voisivat olla esim. 30 - 60 - 90 - 110 päivää.


Sir Mighty Dick


koskas sitä moottoria päivitetään? toi kulmien antaminen eri tyyleillä olis hyvä lisä


Kalpa4ever


Tuskin päivitetään enää ollenkaan.



Вашите омилени теми
Словачка I.1
Италија I.1
Босна и Херцеговина koga bi vi
Босна и Херцеговина Veliki događa...
Босна и Херцеговина Sastanak BH Z...
Австрија Tennis Duel -...
Белгија financien
Белгија Vanalles
Азербеjџан PPM Translato...
Австрија Facebook
Босна и Херцеговина Facebook
Австрија 2. Mannschaft...
Австрија Jerseys?
Азербеjџан U-17 milli ko...
Босна и Херцеговина Sms krediti
Словачка Kohutko Cup I...
Словачка Gold Cup
Словачка National Gree...
Словачка V.168
Словачка players for G...
Словачка Pravidla (Ad ...
Словачка 2 zapasy za d...
Словачка Ligový pohár
Словачка dresy a vlajk...
Словачка National Germ...
Словачка Voľby trénera...
Словачка DB National I...
Словачка PPZT:pred a p...
Словачка F1
Словачка tranfers
Австралија New F1 manage...
Словачка organizujem t...
Словачка transfer
Словачка Dresy
Словачка VI.188
Словачка VI.190
Словачка VI.196
Словачка VI.185
Словачка VI.184
Словачка VI.180
Словачка VI.166
Словачка VI.172
Словачка VI.168
Словачка VI.169
Словачка VI.170
Словачка VI.173
Словачка VI.164
Словачка VI.163
Словачка VI.127
Словачка V.85
Словачка VI.111
Словачка VI.72
Словачка VI.109
Словачка Futbalová Rep...
Словачка V.253
Словачка Slovakia Cup ...
Словачка VI.113
Словачка Esox lucius f...
Словачка trgu - trensf...
Словачка V.160
Словачка Klubové vlajk...
Словачка Vytvorenie kl...
Словачка V.248
Словачка VI.143
Словачка VI.146
Словачка V.170
Словачка V.232
Словачка Žilinska fotb...
Словачка V.252
Словачка V.255
Словачка V.247
Словачка VI.96
Словачка V.223
Словачка VI.9
Словачка Kto ma najvac...
Словачка V.230
Словачка V.133
Словачка VI.147
Словачка V.184
Словачка uspesnost str...
Словачка VI.126
Словачка VI.58
Словачка VI.51
Белорусија "Клубная супе...
Словачка V.158 tipovač...
Словачка V.250
Словачка VI.80
Словачка mini champion...
Словачка V.249
Словачка V.229
Словачка V.251
Словачка Primera Divis...
Словачка Tímový web
Словачка VI.160
Словачка Friendly Matc...
Словачка VI.156
Словачка Klubovy web
Словачка V.127
Словачка Futbalova Rep...
Словачка Taktiky
Словачка Tréning hráčo...
Словачка SVK Repre - F...
Словачка VI.145
Словачка Stažnosti na ...
Словачка VI.106
Словачка futbal
Словачка Design-logo-d...
Словачка V.208
Словачка V.189
Словачка stadio
Словачка VI.149
Словачка VI.125
Словачка VI.88
Словачка V.176
Словачка SILA TÍMU
Словачка VI.103
Словачка V.148
Словачка super zápasy
Словачка Ponuky generá...
Словачка Slovenské Sup...
Словачка V.148
Словачка stavanie záze...
Словачка Tipovacia súť...
Словачка V.172
Словачка pro evolution...
Словачка Corgoň liga a...
Словачка VI.138
Словачка 2x zaspievaná...
Словачка Tvorba Loga
Словачка A.C.A.B. CUP
Словачка Najlepší stre...
Словачка Šlapak
Словачка V.201
Словачка VI.154
Словачка VI.142
Словачка Horna nitra C...
Словачка VI.148
Словачка VI.97
Словачка VI.144
Словачка Súťaž o 40 kr...
Словачка VI.112
Словачка MS vo Futbale...
Словачка kupovanie zam...
Словачка Hlasovanie - ...
Словачка V.242
Словачка Priatelsky du...
Словачка ZAPASY PRIJMA...
Словачка PPMliga-turna...
Словачка Majstrovstvá ...
Словачка V.178
Словачка IV.24 Ligové ...
Словачка VI.128
Словачка VI.54
Словачка Turnaj - UEFA...
Словачка Turnaj - Prem...
Словачка Liga majstrov
Словачка VI.110
Словачка V.146
Австралија Last Letter -...
Словачка V.256
Словачка VI.114
Словачка V.225
Словачка VI.92
Словачка V.246
Словачка V.239
Словачка V.237
Најнови постови