Време:

Твоите тимови:
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1330 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Содржина: Strategia treningu (pytania i porady)


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

To tyle. Czy można sprawdzić także obrońców? Skrzydłowych? Oczywiście.

Jeżeli chcesz porównywać RW tylko z RW, albo LD tylko z LD - robisz dokładnie tak jak z centrami.

Natomiast jeżeli chcesz połączyć drzewka lewo- i prawo-ręczne w jedno porównanie, trzeba już trochę kombinować z zawodnikami Uniwersalnymi (chociaż niekoniecznie do połączenia drzewek LW z RW musi to być skrzydłowy :) ).


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

Jeżeli kogoś zainteresuje wątek, szczególnie jeśli ktoś ma swoje własne sposoby analizowania i chciałby podyskutować - to ja chętnie. Może też być na priv, jeśli ktoś woli :)

ps. Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli komuś nie chce się aż tak wgłębiać w analizy, warto przynajmniej przemnożyć CW (lub np Atak, albo Obronę) przez procent energii sezonowej. Ale to zdecydowanie mniej pewna (chociaż prostsza) metoda.
Np dwóch moich obrońców ma na dziś prawie identyczny wkład do siły Obrony, mimo że A ma niższą Obronę, trochę niższą energię, a do tego mniej optymalny rozkład (A spadają skile ze względu na 0/6 DK i w efekcie Pod i Agr sa zaniżone w stosunku do głównego Obr). No, wpływ wyższego doświadczenia.


Уредник на PowerPlay магазинот kapek777

Z mojej strony mogę dodać, że wpływ doświadczenia oraz zgrania to podnosi ocenę o 10% przy 100% zgrania bądź doświadczeniu równym 100.A każdy stracony punkt energii obniża ocenę o 1%. Czyli ocena zawodnika = ocena bez dośw bez zgr * (1+zgranie/1000+doświadczenie/1000)*energia/100
A przy zachowaniu odpowiedniego rozkładu to atak ma dwukrotnie większy wpływ na ocenę skrzydłowych niż technika oraz agresja


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt


Próbuję połączyć to co piszesz, @Kapek, z danymi otrzymanymi moją metodą. W tym celu jako miarę "oceny" zawodnika na pozycji obrońcy w metodzie Kapka (zakładając poprawne PRS) przyjmuję:
ocena = min{ Obrona , Podanie * 2 , Agresywność * 2 }.
Tu uwaga - nie mam oczywiście podstaw twierdzić, że tak to liczy silnik. Natomiast jest to _jedna_ z możliwości które nie kłócą się z dwoma przykładami na stronie Pomocy.

Trzech obrońców, A,B,C:

zawodnik | jpnwrt | kapek
--------------------------
A(backi) | c + 33 | 756
B(abski) | c + 01 | 600
C(arski) | c + 00 | 613

Jest mała niezgodność, ale jestem przekonany że można ją przypisać zaokrągleniom (np doświadczenie widzimy zmienione skokowo co ileś tam meczów).

Przy tym założeniu można się pokusić o oszacowanie współczynnika (a_def), przez który należy wyskalować ocenę zgodną z metodą Kapka, żeby oszacować indywidualny wkład obrońcy do siły Obrony linii.

a_def = [ 756 - (613+600)/2 ] / [ 33 - (1+0)/2 ] = (circa) 5

Podkreślam że to czysta spekulacja (i to na wielu poziomach), ale czemu nie sprawdzić - a nuż się uda :) . A żeby to sprawdzić, wystarczy oszacować taki sam sposób jak wyżej - wkład _napastników_ do siły Obrony linii.
Dzisiaj już mi nie wystarczy wolnych błyskawicznych. Spróbuję jutro lub pojutrze i napiszę tutaj niezależnie od tego czy uda się na tej podstawie oszacować a'priori siłę Obrony linii - czy klapa :-D :-D


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt


Tylko tak na szybko, prognostyk. Linia z obrońcami A i B miałaby siłę Obrony orientacyjnie 300 (na podstawie mojej metody analizowania błyskawicznych). Zakładając a_def = 5, sumaryczny wkład obrońców A i B to (750+600)/5 = 270.
Czyli sumaryczny wkład napastników to jakieś 30 punktów. Po 10 na jednego. Typowy napastnik nie ma obrony wyżej niż 50, więc jego ocena jako obrońcy to około 50-100. To by oznaczało współczynnik skalowania na poziomie między 5 a 10. Jeżeli "w praniu" okaże się, że bliżej "10" niż "5", to... ośmielę się przypuścić że jesteśmy w domu :-D :-D :-D

I od razu odwołuję ten mój niefortunny wybór oznaczenia, a_def; żeby rozróżnić między współczynnikiem do siły obrony _obrońców_ i _napastników_, proponuję przyjąć jednolite oznaczenia. Moja propozycja:
-----------------------------------------------
A_np == współczynnik skalowania wkładu napastnika do siły Ataku linii
A_ob == współczynnik skalowania wkładu obrońcy do siły Ataku linii
O_ob == współczynnik skalowania wkładu obrońcy do siły Obrony linii
O_np == współczynnik skalowania wkładu napastnika do siły Obrony
S_np == współczynnik skalowania wkładu napastnika do siły Strzału linii
S_ob == współczynnik skalowania wkładu obrońcy do siły Strzału linii
B_br == współczynnik skalowania wkładu bramkarza do siły Bramkarstwa
--------------------------------------------


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

B_br = 10

( Siłę Bramkarstwa sumuje się po obu bramkarzach, mnożąc dla każdego z nich czynnik zależny od atrybutów i pozycji przez ilość tercji kiedy ten bramkarz był między słupkami )

Błąd metody circa 3% (policzone 306 vs faktyczne 314, policzone 300 vs faktyczne 309)

W kwestii jednolitej nomenklatury, czynnik:

[ 1 + (doświadczenie + zgranie)/1000 ] x (energia/100)

będę w przyszłości oznaczał KP (Kapek Parameter)


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

Tylko na szybo, bo RL nie pozwala długo.

NIE JESTEŚMY W DOMU

-- Potwierdzam że zawodnicy na pozycjach napastników MAJĄ wpływ na siłę obrony swojej linii.
-- Ten wpływ jest bardzo niewielki (maksymalna różnica jaką znalazłem po zmianie napastnika na innego to 8 punktów siły obrony swojej linii)
-- Ten wpływ ZUPEŁNIE nie koreluje ze wzorem na wpływ na siłę obrony zawodników na pozycji obrońców

Co ciekawe (i może kluczowe?) - najniższy wpływ na siłę obrony na pozycji napatnika mieli zawodnicy z formalnie innym przypisanym TYPEM. Bramkarz, i... obrońca(!). Podejrzewam (na razie tylko tyle), że w silniku może być kara za grę na nienaturalnej dla zawodnika pozycji. Sądzę, że przypisanie typu nie ma znaczenia (nie wszyscy gracze przypisują typ). Raczej - silnik sam decyduje, jeżeli powiedzmy napastnik ma wytrenowaną wyżej Obronę niż Atak.

Ale nawet jeśli to się potwierdzi, wciąż nie rozwiązuje to problemu, ponieważ korelacji brakuje także porównując wpływ na obronę np formalnych skrzydłowych na pozycji skrzydłowego.

Jeden taki przykład konkretny dwóch zawodników na pozycji RW.
A: typ UW, Obrona 40, KP = 1.071 x 0.96
B: typ RW, Obrona 50, KP = 1.150 x 0.63
Ta sama linia z zawodnikiem A jako RW: siła obrony 265.
Z zawodnikiem B: siła obrony 270


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

W razie gdyby ktoś trafił tu przypadkiem i miał zamiar śmiać się do rozpuku że głowię się nad tak minimalnym wpływem na obronę jaki mają napastnicy :) - nie chodzi o plany żeby trenować napastnikom obronę. Chodzi o ustalenie czy błąd w metodzie liczenia _obrońcom_ wkładu do obrony jest tylko wynikiem zaokrągleń. Niepokojące jest że w tej minimalnej próbce wyżej (na dwóch zestawach) odchylenie jest tylko w górę. To nie musi źle wróżyć metodzie, bo we wzorze może być po prostu jakaś stała (np +10). Ale może to też oznaczać jakiś większy błąd systematyczny (np mylne może być założenie że atrybut główny w hokeju to optymalnie dwukrotność każdego z pobocznych). I te analizy obrony napastników są tylko próbą wyjaśnienia gdzie najprawdopodobniejsze źródło rozbieżności.


Уредник на PowerPlay магазинот kapek777

Co do założenia, że atrybut główny to dwukrotność pobocznych, proponuję na początek zacząć od sprawdzenia bramkarzy.
Jednemu trenować 2-1-1
Innemu 100-55-55, a jeszcze kolejnym 100-55-50 oraz 100-50-55 i sprawdzić, któremu najszybciej rośnie siła.
Jak teraz ustawi się taki trening to do końca sezonu zawodnik powinien mieć pożądany rozkład i będzie można porównać efekty
(Serio w hokeju nikt tego jeszcze nie sprawdził?)


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt


Przez jakieś 2 lata robiłem testy typu takiego jak piszesz. Co kilka miesięcy zmieniałem na inne. Na trzech bramkarzach jednocześnie. I zapisywałem to wszystko na HD. Kiedy właśnie zacząłem pisać oprogramowanie żeby mi te zrzuty z ekranu poanalizowało - padł mi komp. Trochę trwało zanim znalazłem punkt reklamujący się że naprawia linuchy. Oddali po 2 miesiącach. Nie do użytku.

Po tym doświadczeniu już nie próbowałem do tego wracać. Najpierw muszę się nauczyć robić bekapy :-D


Уредник на PowerPlay магазинот kapek777


Czy przy tych testach rozróżniałeś może jeszcze wpływ na siłę strzału różny dla skrzydłowego oraz różny dla centra?


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

W tych dwuletnich straconych testowałem wyłącznie bramkarzy. Np przez jakiś czas, powiedzmy przez cały sezon, trenowałem bramkarzowi tylko bramkarstwo. Albo tylko podanie. Albo tylko podanie i technikę po równo. Najpierw próbowałem na bieżąco sprawdzać jak to wpływa na postęp oceny (będę odtąd pisał - RAT, przez analogię z innymi sportami) ale to były tak małe różnice, zwłaszcza że doświadczenie i zgranie i energia nie stały w miejscu (wtedy nie było jeszcze w ogóle błyskawicznych, albo nawet jak były to ja nie od razu dostrzegłem jaka jest ich główna zaleta tylko traktowałem jako potencjalne zrodlo darmowych kredek), że nie dało się tego ocenić "na oko". Dlatego zbierałem dwa lata z okładem i liczyłem że wtedy już statystyki nie da się oszukać :)

Natomiast, całkiem niezależnie, sprawdzałem wielokrotnie że strzał u centrów i u skrzydłowych wchodzi z identycznym współczynnikiem (wbrew poglądowi, chyba dominującemu, że skrzydłowym strzał trenować trzeba wyżej niż centrom).


Уредник на PowerPlay магазинот kapek777

Mam taki pomysł (myślę, że warty sprawdzenia), że dla obrońców liczy się Obrona, Podanie oraz Agresja, więc wpływ na siłę obrony mają dokładnie te atrybuty. Również ich wytrenowanie u napastników. Tak więc Centrzy mają wkład do obrony przez wytrenowanie Podania, natomiast skrzydłowi przez agresję.
Zgadza się z to wynikami moich testów w błyskawicznych dzisiaj. A faktem jest, że ten wpływ jest znacznie niższy dla napastników niż dla obrońców (na siłę Obrony), ale jeśli będziesz mieć zawodnika wytrenowanego po równo we wszystkim (co nie ma sensu) to jako obrońca będzie miał również pozytywny wpływ na atak, a jako napastnik na obronę. Ale ogólnie będzie słaby :)


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt


Ale to jest coś co samemu szybko sprawdzisz (jeżeli tylko możesz jechać 10 błysków darmowych, bo nie walczysz w tym tygodniu o kredki w hokeju :) ).


Сопственик на ПРО пакет Полска jpnwrt

Nie zaszkodzi :)
Natomiast ja zobowiązuję sie że do końca następnego tygodnia pojadę maksymalnie błyski na centrach. 15 (dorzucę 5 płatnych - zarobiłem trochę kredek na błyskach w koszu :) ). I zrobię _porządną_ analizę.

Założę wzór w postaci:

RAT = a * (CW_ef + b doświadczenie + c zgranie) * energia

i wykorzystując tyle par ile dam radę mając chyba 8-miu centrów w składzie znajdę te parametry a,b,c oraz błąd oszacowania z regresji liniowej dla siły _Ataku_.

Jeżeli nie wyjdzie nic sensownego (błąd dla tych parametrów będzie większy niż kilka procent dla każdego z tych parametrów) - uznam za przesłankę że postać ogólna samego wzoru wyżej nie jest poprawna. Względnie - ze sposób liczenia CW_ef ( CW_ef = min{Atak, 2xPod,2xTch} ) był błędny.

Jeżeli wyjdzie coś sensownego - przy okazji z tych samych danych sprawdzę wkład centrów do siły strzału. I potem powtórzę dla skrzydłowych i obrońców.
Niestety bramkarzy nie dam rady - musiałbym mieć więcej niż tych 3 co mam w całym składzie bez kary za out of position. Może ktoś ma wolne miejsce w 40-osobowym składzie i mógłby wytrenować tak z ośmiu?! Jak ktoś może, to niech da mi znać - napiszę szczegółowo jak trenować i jak jechać błyski. Analizę mogę zrobić ja sam. Potrzebuję tylko danych.
Alternatywnie - poczekajcie aż spadnę do drugiej ligi. Zanim zacznę budować skład na nowo od zera porobię sam systematyczne testy na wszystkich pozycjach. To nie będzie wysiłek stracony. Jeżeli metoda się sprawdzi, będzie przetarta ścieżka dla wszystkich sportów!



Вашите омилени теми
Словачка I.1
Италија I.1
Босна и Херцеговина koga bi vi
Босна и Херцеговина Veliki događa...
Босна и Херцеговина Sastanak BH Z...
Австрија Tennis Duel -...
Белгија financien
Белгија Vanalles
Азербеjџан PPM Translato...
Австрија Facebook
Босна и Херцеговина Facebook
Австрија 2. Mannschaft...
Австрија Jerseys?
Азербеjџан U-17 milli ko...
Босна и Херцеговина Sms krediti
Словачка Kohutko Cup I...
Словачка Gold Cup
Словачка National Gree...
Словачка V.168
Словачка players for G...
Словачка Pravidla (Ad ...
Словачка 2 zapasy za d...
Словачка Ligový pohár
Словачка dresy a vlajk...
Словачка National Germ...
Словачка Voľby trénera...
Словачка DB National I...
Словачка PPZT:pred a p...
Словачка F1
Словачка tranfers
Австралија New F1 manage...
Словачка organizujem t...
Словачка transfer
Словачка Dresy
Словачка VI.188
Словачка VI.190
Словачка VI.196
Словачка VI.185
Словачка VI.184
Словачка VI.180
Словачка VI.166
Словачка VI.172
Словачка VI.168
Словачка VI.169
Словачка VI.170
Словачка VI.173
Словачка VI.164
Словачка VI.163
Словачка VI.127
Словачка V.85
Словачка VI.111
Словачка VI.72
Словачка VI.109
Словачка Futbalová Rep...
Словачка V.253
Словачка Slovakia Cup ...
Словачка VI.113
Словачка Esox lucius f...
Словачка trgu - trensf...
Словачка V.160
Словачка Klubové vlajk...
Словачка Vytvorenie kl...
Словачка V.248
Словачка VI.143
Словачка VI.146
Словачка V.170
Словачка V.232
Словачка Žilinska fotb...
Словачка V.252
Словачка V.255
Словачка V.247
Словачка VI.96
Словачка V.223
Словачка VI.9
Словачка Kto ma najvac...
Словачка V.230
Словачка V.133
Словачка VI.147
Словачка V.184
Словачка uspesnost str...
Словачка VI.126
Словачка VI.58
Словачка VI.51
Белорусија "Клубная супе...
Словачка V.158 tipovač...
Словачка V.250
Словачка VI.80
Словачка mini champion...
Словачка V.249
Словачка V.229
Словачка V.251
Словачка Primera Divis...
Словачка Tímový web
Словачка VI.160
Словачка Friendly Matc...
Словачка VI.156
Словачка Klubovy web
Словачка V.127
Словачка Futbalova Rep...
Словачка Taktiky
Словачка Tréning hráčo...
Словачка SVK Repre - F...
Словачка VI.145
Словачка Stažnosti na ...
Словачка VI.106
Словачка futbal
Словачка Design-logo-d...
Словачка V.208
Словачка V.189
Словачка stadio
Словачка VI.149
Словачка VI.125
Словачка VI.88
Словачка V.176
Словачка SILA TÍMU
Словачка VI.103
Словачка V.148
Словачка super zápasy
Словачка Ponuky generá...
Словачка Slovenské Sup...
Словачка V.148
Словачка stavanie záze...
Словачка Tipovacia súť...
Словачка V.172
Словачка pro evolution...
Словачка Corgoň liga a...
Словачка VI.138
Словачка 2x zaspievaná...
Словачка Tvorba Loga
Словачка A.C.A.B. CUP
Словачка Najlepší stre...
Словачка Šlapak
Словачка V.201
Словачка VI.154
Словачка VI.142
Словачка Horna nitra C...
Словачка VI.148
Словачка VI.97
Словачка VI.144
Словачка Súťaž o 40 kr...
Словачка VI.112
Словачка MS vo Futbale...
Словачка kupovanie zam...
Словачка Hlasovanie - ...
Словачка V.242
Словачка Priatelsky du...
Словачка ZAPASY PRIJMA...
Словачка PPMliga-turna...
Словачка Majstrovstvá ...
Словачка V.178
Словачка IV.24 Ligové ...
Словачка VI.128
Словачка VI.54
Словачка Turnaj - UEFA...
Словачка Turnaj - Prem...
Словачка Liga majstrov
Словачка VI.110
Словачка V.146
Австралија Last Letter -...
Словачка V.256
Словачка VI.114
Словачка V.225
Словачка VI.92
Словачка V.246
Словачка V.239
Словачка V.237
Најнови постови