Време:

Твоите тимови:
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1330 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Содржина: Futiskeskustelu


JonttaiN

Ite veikkaan, että finuissa kohtaa Manu ja Reali.


HPKISKINGI


Real-Inter on siis finaali :) Kova homma Realilla tulee kyllä oleen, että Barcan voittaa.. Tottenham on ehkä vähän helpompi, kuin Barca, mutta ei todellakaan helppo! Mutta tosin jos tottenhamin puolustus vuotaa, niin sitten on kyl ratkasu käsissä.
Mourinho ei kotona häviä!


nurtsi94


Ei tarvi ees Barcaa voittaa kun Donetsk tiputtaa ne,välierissä sitten vaan Donetskin kimppuun kunhan nyt ensin tiputtavat Tottenhamin.


HPKISKINGI


No tottahan tuommoista toivotaan, niin olis mahdollisimman helppo tie finuihi :)


Thomas Müller

Puolivälieriin pääse tasan ne joukkueet joita en paljoa kannata:
Real Madrid, Barcelona, Inter.
Chelsea/ManUsta en tiedä, mutta kumpaakaan en kannata.


Elmopoika

Se on viikko ja kolahtaa puolivälierät käyntiin... Heitetääs veikkauksia ja vähän perusteluja

Real Madrid - Tottenham. 2 - 1

Kyllä Realin on pakko mennä jatkoon. Enään se tuskin on kellekään yllätys, että Gareth Bale on huippu hyvä ja eiköhän Real osaa jo sitä vastaan pelata. Sen miehen kautta Tottenham on kuitenkin noi urotekonsa tehny.

Inter - Schalke 3 - 1

Schalke on omassa sarjassaan vasta kymmenentenä ja siellä ei kaudesta oo jäljellä enään kun Mestareiden liiga. Valitettavasti Inter on liekeissä ja taistelee kaikista mestaruuksista tänävuonna viellä ja hyvässä iskussa. Nyt on Interin peli kulkenu viimeaikoina ja siellä AC Milankin vapisee jo Italiassa.

Chelsea - ManU 1 - 2

No 20v. Manu fanina eli sieltä 7-vuotiaasta pojasta asti, niin tässä ei voi muuta veikata. :D Kaks todella tasasta joukkuetta. Luotetaan että sir

Barcelona - Shakhtar 4 - 1

Nyt kyllä tulee jo Donetsk:n pojille noutaja Barca laittelee kotona taululle 3-0 ja homma on ohi. Kotona Shaktar:lla on ollu tapana tehä maaleja ja Da Silva - Adriano saattaa pari tehä Barcankin reppuun, jos Barca pääsee toiseen osaotteluun jo "kakkos miehistöllä"

Eli suht koht yllätyksetön välieräpari veikkaus.

Real Madrid - Barcelona
Inter - Manu


nurtsi94


Voi olla että Bale ei pelaa ekassa osaottelussa koska hän on loukkaantuneena,mutta en sitten tiedä että kuinka paha loukkaantuminen on.


Elmopoika


Herra on ollu mukana jo joukkueen harjotuksissa neppailemassa. Ei kuulemma pysty pelaamaan viellä täyspainosesti ja oli sen takia pois maajoukkue ryhmästä. Mutta mutta... Kauden tärkeimmät pelit tossa Tottenham:lla, joten ite lähen siitä, että Bale on avauksessa. :D Eipä Tottenham:lla oo enään mahollisuus muuta tällä kaudella voittaa. Euro paikka kun alkaa oleen jo varma ens kaudelle.

Ps. Englanti hävis eilen Alle 21v. maaottelussa Islannille luvuin 1 - 2


Tacklefin


Ja Spurs ei todellakaan ole Balen varassa.


Elmopoika


Ei mutta Spurs:n taktiikka on. Eli isketääs nyt vaikka pari sanaa siitä miten Spurs on pelannu näitä "itseään vahvempia" vastustajia vastaan. Puolustuksessa pelaa Bale - Eghotto - Gallas - Hutton/Kaboul. Siinä on selkeesti kolme "puolustavaa puolustajaa" ja Bale. Eli Bale:n nousut on ollu koko kauden avain asemassa, kun joukkue tuo pallon ylös kaiken aikaa laidoilta. Van der Vaart pelaa kymppipaikalla tosi paljon poikittais suunnassa ja nousee ylös molemmilta laidoilta. Saa paljon useemmin pallon jalkaan siellä laita kolmanneksilla kun keskellä. Pienaar ja Lennon on parhaimmillaan maailman luokan linkkejä. Sen sijaan siinä keskellä ei oo keskikentällä oikein ketään... ilmeisesti Jenas - Palacios. Ei paljoo vakuuta. Sen lisäks kärjet Crouch - Keane on paljon enemmän kotonaan siellä boksissa nakkailemassa keskityksiä sisään, kun 25 metrissä pallo jalassa, tai 16 rajalla selkä menosuuntaan, niin kyllä mä väitän että jos Bale puuttuu, niin se ainoo Tottenham:n mahollisuus eli voittaa toi keskikenttä tuolta laitojen kautta ja tehä tuhoo niillä keskityksillä menee siinä. Tottenham:n kun on aina näissä peleissä pyrkiny saamaan joukkueelleen ylivoiman sinne laidoille ja näin on pärjänny vastustajalle. Ja Bale on tossa rosterissa ainoo mies, joka sen ylivoiman voi puolustuksesta tarjota Realia vastaan. Rosteri on kuitenkin pirun kapee verrattuna näihin muihin mukana oleviin joukkueisiin... Jos nyt Shaktaria ei mukaan lasketa. :D


Tacklefin


Nyt on sulla Spursin taktiikka ihan hakusessa. Mainittakoon ensinnäkin, että olen katsonut n. 90% Spursin peleistä tällä kaudella.

Bale ei ole pelannut pakkina viime kauden jälkeen, hätätapauksia lukuunottamatta. Puolustuslija on pääsiassa Assou-Ekotto - Gallas - Dawson - Corluka.
Bale juoksee keskikentän vasenta laitaa, Lennon oikeaa. Joskus myös toisinpäin, jotta Bale voi leikata keskelle, että voi ampua helpommin vasemmalla jalalla. Sama juttu Lennonilla. Keskellä pelaa pelinrakentajana ilmiömäinen syöttökone Modric ja puolustavammassa roolissa Sandro/Palacios/Jenas. Hyökkäyksen kärjeksi on vaihtoehdoksi Defoe/Crouch/Pavluychenko. Kärjen takana "kymppipaikalla" van der Vaart. Penkille jää vielä sellaisia vaihtoehtoja kuin Pienaar, Kranjcar. En kyllä sanoisi materiaali missään nimessä kapeaksi. Päinvastoin.


santar

Itse tullut kanssa seurailtua Tottenhamin pelejä tällä kaudella aikaisempaa enemmän, kuten myös Realin. Mielenkiintoinen ottelupari varmasti, kunhan Tottenham ei sorru keskinkertaisuuteen, mihin se on muutamissa pelissä tällä kaudella sortunut. Viimeisin parhaiten mieleen jäänyt on tuo edellinen peli West Hamia vastaan. Hampaatonta yritystä eikä kummemmin maalipaikkoja. Pavlyuchenko oli hyvä vaihdosta, muttei hänkään kyennyt sytyttämään tarpeeksi. Lennon on ollut "ihan hyvä" mutta tuo ei riitä millään. Jotenkin Tottenhamilta puuttuu suoritusvarmuus, huikeita väläytyksiä tulee, mutta välillä vaivutaan unten maille. Keskivertosuorituksellakin pitäisi kyetä voittoja ottamaan. Vastaavasti Real on pelannut hienoa jalkapalloa (ainakin mitä itse olen sattunut seuraamaan), vaikka välillä on La Ligassa pisteitä menettänytkin. Taso ei laske huonona päivänä läheskään yhtä alas kuin Tottenhamilla.

Vaikea uskoa myöskään että Bale pääsee vasemmalta Ramosilta karkuun, ellei sitten tule vastahyökkäystä, missä Tottenham on äärimmäisen vaarallinen. Noihin voi kyllä tulla muutamaan otteeseen mahdollisuus, tietäen Ramosin ja Marcelon halun nousta. Khedira ja Alonso joutuu keskikentällä tiukkaan paikkaan, jotta saavat kunnolla estettyä nuo. Toinen uhka mikä Tottenhamilla on, on Crouchin pää. Veikkaisinpa että Crouch aloittaa Realiakin vastaan ja taktiikka on sama "pitkä Crouchin päähän, joka tiputtelee noita VdV:lle tai laidasta sisäänleikkaaville laitureille". Tottenhamilla olis kyllä eväitä myös pallonhallintaan, mutta veikkaisimpa kuitenkin että taktiikka on tuo "pitkä Crouchin päähän ja perään". Samalla kun kytätään vastahyökkäyksiä. VdV:llä on huikea laaki, mutta viime aikojen vaisuus on iso huolenaihe. Johtuu pitkälti loukkaantumiseta ja saa nähdä onko peli kunto rautaa ensi viikolla.

Molempien normipäivänä Real vie 3-1 yhteismaalein. Tottenhamin superhuippupäivänä Tottenham nyhjää jatkoon 1-0 yhteismaalein.


Tacklefin


Mun mielestä Tottenhamin tämän hetkiset ongelmat kulminoituu hyökkääjien tehottomuuteen. Defoe paukutti viime kaudella 18 maalia, mutta kauden alussa jalkaleikkaus on pilannut miehen täysin ja tilastoissa on vain 2 maalia, jotka molemmat syntyivät muutama viikko sitten Wolvesia vastaan. Crouchilla myös 2 maalia plakkarissa, sekä onnistumisia mestarien liigassa. Harry jostain syystä kuitenkin jatkaa luottamista Defoeen, vaikka joukkueesta löytyisi 7 maalia tehnyt Pavlyuchenko. No, hyvä asia, että joku niitä maaleja tekee; vdV 10 ja Bale 7 maalia.

Puolustukselle tulee kans liikaa virheitä, mutta se luultavasti selittyy suurilta osin joukkueen hyökkäävästä pelitavasta. Toisessa Milan pelissä kuitenkin nähtiin, että puolustusvoittoinen pelaaminenkin tarvittaessa toimii.

Real on varmasti kaikilta osin vaikea vastus, on puolustusvoimaa ja hyökkäysvoimaa. Mourinho on antijalkapallon mestari ja osaa tappaa vastustajan pelin. Kotona varmasti vahva. Kuulin huhun, että Mourinhon valmentama joukkue ei olisi hävinnyt yhdeksään vuoteen kotikentällä.

Veikkaus: molemmat voittavat kotipelinsä 1-0 ja peli ratkotaan vasta pilkuissa. Tähdet tuppaa yleensä epäonnistumaan pilkuissa ja Realissa niitä tähtiä vilisee ;) .


Ozzor


No ei siellä todellakaan Robbie Keane ole pelaamassa. Katos ku jätkä on lainalla West Hamissa.


Elmopoika


Tosiaan joo Keane on lainalla ja Defoe varmaan alottaa kärjessä.



Вашите омилени теми
Словачка I.1
Италија I.1
Босна и Херцеговина koga bi vi
Босна и Херцеговина Veliki događa...
Босна и Херцеговина Sastanak BH Z...
Австрија Tennis Duel -...
Белгија financien
Белгија Vanalles
Азербеjџан PPM Translato...
Австрија Facebook
Босна и Херцеговина Facebook
Австрија 2. Mannschaft...
Австрија Jerseys?
Азербеjџан U-17 milli ko...
Босна и Херцеговина Sms krediti
Словачка Kohutko Cup I...
Словачка Gold Cup
Словачка National Gree...
Словачка V.168
Словачка players for G...
Словачка Pravidla (Ad ...
Словачка 2 zapasy za d...
Словачка Ligový pohár
Словачка dresy a vlajk...
Словачка National Germ...
Словачка Voľby trénera...
Словачка DB National I...
Словачка PPZT:pred a p...
Словачка F1
Словачка tranfers
Австралија New F1 manage...
Словачка organizujem t...
Словачка transfer
Словачка Dresy
Словачка VI.188
Словачка VI.190
Словачка VI.196
Словачка VI.185
Словачка VI.184
Словачка VI.180
Словачка VI.166
Словачка VI.172
Словачка VI.168
Словачка VI.169
Словачка VI.170
Словачка VI.173
Словачка VI.164
Словачка VI.163
Словачка VI.127
Словачка V.85
Словачка VI.111
Словачка VI.72
Словачка VI.109
Словачка Futbalová Rep...
Словачка V.253
Словачка Slovakia Cup ...
Словачка VI.113
Словачка Esox lucius f...
Словачка trgu - trensf...
Словачка V.160
Словачка Klubové vlajk...
Словачка Vytvorenie kl...
Словачка V.248
Словачка VI.143
Словачка VI.146
Словачка V.170
Словачка V.232
Словачка Žilinska fotb...
Словачка V.252
Словачка V.255
Словачка V.247
Словачка VI.96
Словачка V.223
Словачка VI.9
Словачка Kto ma najvac...
Словачка V.230
Словачка V.133
Словачка VI.147
Словачка V.184
Словачка uspesnost str...
Словачка VI.126
Словачка VI.58
Словачка VI.51
Белорусија "Клубная супе...
Словачка V.158 tipovač...
Словачка V.250
Словачка VI.80
Словачка mini champion...
Словачка V.249
Словачка V.229
Словачка V.251
Словачка Primera Divis...
Словачка Tímový web
Словачка VI.160
Словачка Friendly Matc...
Словачка VI.156
Словачка Klubovy web
Словачка V.127
Словачка Futbalova Rep...
Словачка Taktiky
Словачка Tréning hráčo...
Словачка SVK Repre - F...
Словачка VI.145
Словачка Stažnosti na ...
Словачка VI.106
Словачка futbal
Словачка Design-logo-d...
Словачка V.208
Словачка V.189
Словачка stadio
Словачка VI.149
Словачка VI.125
Словачка VI.88
Словачка V.176
Словачка SILA TÍMU
Словачка VI.103
Словачка V.148
Словачка super zápasy
Словачка Ponuky generá...
Словачка Slovenské Sup...
Словачка V.148
Словачка stavanie záze...
Словачка Tipovacia súť...
Словачка V.172
Словачка pro evolution...
Словачка Corgoň liga a...
Словачка VI.138
Словачка 2x zaspievaná...
Словачка Tvorba Loga
Словачка A.C.A.B. CUP
Словачка Najlepší stre...
Словачка Šlapak
Словачка V.201
Словачка VI.154
Словачка VI.142
Словачка Horna nitra C...
Словачка VI.148
Словачка VI.97
Словачка VI.144
Словачка Súťaž o 40 kr...
Словачка VI.112
Словачка MS vo Futbale...
Словачка kupovanie zam...
Словачка Hlasovanie - ...
Словачка V.242
Словачка Priatelsky du...
Словачка ZAPASY PRIJMA...
Словачка PPMliga-turna...
Словачка Majstrovstvá ...
Словачка V.178
Словачка IV.24 Ligové ...
Словачка VI.128
Словачка VI.54
Словачка Turnaj - UEFA...
Словачка Turnaj - Prem...
Словачка Liga majstrov
Словачка VI.110
Словачка V.146
Австралија Last Letter -...
Словачка V.256
Словачка VI.114
Словачка V.225
Словачка VI.92
Словачка V.246
Словачка V.239
Словачка V.237
Најнови постови