Изберете држава: |
![]() |
Шведска |
jag var inne på marknaden nu och letade efter anställda så då såg jag en anställd som var ute på marknaden med 11 dagar kvar innan han går i pension jag tycker att de borde finnas en gräns t.ex när de är 50 dagar av kontraktet så går de inte att sälja den anställde. vad tycker ni andra?
Helt rätt skall inte gå att sälja anställda som har för få dagar kvar till pension.
Något som hade varit trevligt att veta vore ju om man kunde se statistik på hur många dagar en viss spelare har varit skadad i sin karriär för har några i mitt lag som jag är säker på skadar sig betydligt mer än andra och det kommer ju göra att de får en kortare karriärlängd om man tror på guiden (som man borde göra
). Skulle vara bra att veta när man försöker köpa spelare på marknaden speciellt.

Det finns redan.
Men det är lite omständigt. du går in på en spelare. sen väljer du detaljerad statistik för spelaren. sen längst ner om all info ser du hur mycket han varit skadad under säsongen du är i. man kan även välja för alla säsonger då kommer de upp antal dagar han varit skadad totalt. hoppas du förstår hur jag menar.
Men det är lite omständigt. du går in på en spelare. sen väljer du detaljerad statistik för spelaren. sen längst ner om all info ser du hur mycket han varit skadad under säsongen du är i. man kan även välja för alla säsonger då kommer de upp antal dagar han varit skadad totalt. hoppas du förstår hur jag menar.
Tittar där men lyckas inte hitta vars det står hur pass länge han har varit skadad vet inte om jag är blind eller inte det enda jag kan tänka mig är ju att se hur många matcher han spelat men det behöver ju inte betyda att han varit skadad om han spelat mindre matcher.
Hittade det men tyvärr kan man bara se det på sina egna spelare hade hoppats att det skulle gå att ses på spelare på marknaden så man får reda på om man vill köpa honom överhuvudtaget

Mina unga behöver erfarenhet, och varför kan man inte låna ut dom till ett lag eller så? som använder dom?
Skicka dom till Stone Faces ;P Så kommer du få tillbaka spelare i NHL-klass när dom varit hos mig ;L
Håller med! Tycker verkligen dom ska införa lån av spelare!
Problemet då är väl att om du lånar ut dom till sämre klubbar som spelar dom så har de inte träningsfacilliterna för att hålla ts på en bra nivå.. + väldigt enkelt att det blir mkt fusk på det sättet
senast jag kolla så ska de väll komma en lån funktion som kommer funka på samma sätt som övergångar att man bjuder på de så jag tror inte fusket kommer öka jätte mycket men de kanske är som detroitLidstrom säger att de kommer nog kanske att bli talanger som får dålig träning men då kanske de får mer rutin istället.
var inne och kollade på anställda idag lite för skoj skull för att se om manager köper anställda eller anlitar själv. då såg jag en anställd som låg ute på marknaden med en dag innan pensionen som en stackare hade lagt bud på de va ingen stor summa men jag tycker fortfarande att de är dåligt att man kan lägga upp anställda med så lite kvar på kontraktet. kan inte någon i ledningen ta upp detta med skaparna så att man inte kan lägga bud på sådana anställda. tog upp de högre upp på sidan men kände att det behövdes en påminnelse

jag håller med dig det är riktigt dåligt att man kan lägga ut en så nära utgående kontrakt, man borde inte kunna lägga ut en anställd som har mindre än en säsong kvar innan han går i pension
Вашите омилени теми
Најнови постови