Select a country: |
![]() |
Sweden |
haha tack för det men var lite sent bara tyvär var i dagens match jag behövde svaret, men spelade den nedre och vann så
Frågan är..min ekonomi faciliteter ska bli färdigt i morgon.Jag fick i dag 4* 2,0 million erbjudanden för media.Bättre om jag ta den eller finns möjlighet att jag ska få mykcet bättre erbjudanden om fac. är färdigt?
hm en knepig situation kan vara så att om du väntar så får du 3 st 1 * irad som kan ge sämre än det du fick nu , och kan vara så att du kan få mkt bättre, jag tror jag skulle accepterat det men det är jag
Jag ska vänta..på grund av min huvudsponsor erbjudande.Jag räknar så att jag måste få minst 9,6 med 11 Ekonomi fac. och kanske 3*(hoppningvis bättre..som jag läste många har fått 4-5 *..ärlig talat jag har aldrig fått 5 men vem vet kanske det är dags)Jag vet att finns en medelvärde i media erbjudanden som ser så ut Huvudsponsor/80000*Arena kapacitet..frågan är att detta är gäller för 3* erbjudanden eller vad..för min del är så ser ut nu..8,6 m huvud/80000*18000 som ger 1,935000.Jag har kollat många andra erbjudanden som kanske bekräfta att den medelvärde gäller för 3* mer eller mindre..Jag testar i morgon att det stämmer,jag tror jag kan vinna mer än att förlora..Vi för se
"Jag vet att finns en medelvärde i media erbjudanden som ser så ut Huvudsponsor/80000*Arena kapacitet"
Haha stämmer på mig. Hur fan kom du på det!!!
Har väl med att varje åskådare är en 80000-del av huvuderbjudandet om man säger så.
Haha stämmer på mig. Hur fan kom du på det!!!

Har väl med att varje åskådare är en 80000-del av huvuderbjudandet om man säger så.
Det är hemlighet
om man snakcar mycket med andra,har intresse för detta spel och vill bli bättre..måste samla informationen.Någon dela det..ngn inte.Men stjärnor påverka detta litegrann,var någon som hade 1* erbjudanden som var nära till detta medelvärde,min är 3* därför formel är inte helt precis.

Jo, märkte att många andra i div.1 visste om det men hade missat när tåget gick
.
Ah, ok men varje stjärna är ju bara 500 000-1 000 000 så man kommer komma nära iallafall.
Jag vet lite andra saker iallafall som jag inte ska berätta här

Ah, ok men varje stjärna är ju bara 500 000-1 000 000 så man kommer komma nära iallafall.
Jag vet lite andra saker iallafall som jag inte ska berätta här

Jag det vet jag,att jag är inte den första som upptäckte det
men tills ni dela inte informationen då kan inte vänta att landslaget bli bättre och bättre...tror jag.I alla fal stjärnor är mer komplicerad än att man kan skriva exakt siffrorna..hörde jag en visst % som höja eller sänka erbjudanden men det är inte bekräftat.Tror jag inte till.ex att min media om jag får 1* erbjudande senare då ska bli 1 million eller ännu mindre,trots att dagens var 4* och 2,0 mil. Skillnaden är mindre några hundratusen 1-2 kanske.Behövs inte att berätta här skriv ett mejl jag är nyfiken,hjälp en lite för en stakars III ligans spelare,vägen är långt till första ligan jag är inte din riktiga motståndare


Haha, jo tror det är procentuellt men har inte gått in på det så mycket, ska göra det senare

Jaa..om ni dela inte era erfarenhet med andra då kan inte vänta att i andra div. eller var som helst bli starkare lag som kan göra starka återväxt..ännu mer pengar desto mer möjlighet att bästa svenska spelare stanna i sverige..ännu mer högt ungdomsakademi desto mer möjlighet att få bra spelare..osv.Men det är bara mitt åsikt.
Ett tips är ju att titta på dina inkomster/utgifger, ser att du har en massa utlänska spelare, antar att deras löner äter upp en stor del av din ekonomi. När du spelar i en så låg serie, satsa på egna produkter, stressa inte upp i seriesystemet, ta den tid det tar och bygg en stark förening så kommer du framöver bli ett bra lag i de högre ligorna.
" kommer du framöver bli ett bra lag i de högre ligorna."
Det ska bli..jag lovar
Det ska bli..jag lovar

Your favorite threads
Newest posts