Time:

Your teams:
Communication
Public account
  PRO Zone
1330 credits
Buy credits
You are in the public account. If you want to play the game or join in the discussion, you have to log in. If you are a new user, you must register first.

  Subject: Pelin kehitys


Tero Riihinen


Oma veikkaus: Rahastus mielessä tekevät uuden serverin ja lopettavat nykyisen kehittämisen kokonaan joka tappaa ihmisten mielenkiinnon peliä kohtaan ja pelaajat siirtyisivät "maksullisen" pelin pariin?


Hegu

Täysin järjetöntä. Nykyistä peliä pitää kehittää eikä tuoda rinnakkaista peliä mukaan. Kehitetään niissä rajoissa, miten tekniikka antaa periksi. Minä pelaan tätä vanhaa niin kauan kuin se on olemassa ja uutta en aloita. Supporter maksettu vuoteen 2015, joten josko lopettaisivat tämän lätkän(ainoa, mitä pelaan), niin saako kredut takaisin?

Tämä alkaa saada "Nigerialais" kiertokirjemäisiä piirteitä...

Kyllä V****aa, kun on nyt jo viitisen kautta vedetty junnuprojektia ja nyt alkaa hedelmien kerääminen, kun pelaajia ei enää myydä, vaan annetaan nuorten nousta loistoonsa.

Josko tätä vanhaa peliä pitäisi saada tasaisemmaksi, niin pari helppoa niksiä, jotka tekniikka mahdollistaa:
1. pelaajien palkat n.viisinkertaisiksi. Pitäisi oikeasti miettiä, montako kenttää mj-miehiä voi olla jengissä.
2. Pelaajien kehittymisen hidastuminen, mitä korkeammaksi taitotaso nousee. UP säätelee tätä tasaisesti tasosta riippumatta, mutta esim. tasolla 200 kehitys olisi 1, niin tasolla 400 sama kehitys olisi 0,5
3. lisätään pakeille vaikutusta kokonaistaitoihin hyökkäyksestä, senoille puolustuksesta, laitureille syöttöstä ja veskoille aggre&puolustus.
4.vähennetään kokemuksen merkitystä
5.lisätään pelaajien väsymystä pelin sisällä, jotta av:lla pelaisi eri miehet kuin yv:llä


Jarkko85

Itse olen sitä mieltä että niin kauan kun muut projektit ei syö tätä, niin minulle on sama vaikka kehittelisivät uusia nallekarkkeja, jos siitä rahallista hyötyä heille on. Kehitystä (lue kapitalismia) vastaan on vaikea taistella. Pääasia että pääsen tulevaisuudessa silitysraudalla facebookkiin jos tulee tylsää. Leikki leikkinä, toivotaan että firma saa lisää valuuttaa jolla sitten voi taas palkata lisää kehittäjiä tänne. Se jos mikä olisi kaikkien hyöty.


wiltska


Näinhän sitä toivoo, että se hyöty tuotaisiin tänne. Kuitenkin tosiasia on se, että mitään sen suurempia pellillisiä hyötyjä ei ole tehty piiiiiitkkiiiin aikoihin toisin kuin kosmeettisia uutuuksia sekä uusia rahastamismuotoja.

Esim. Montako projektia nyt on yht. aikaa menossa? Vastaus liian monta...eikä mikään kehity realistisemaksi.


Hegu


Täysin samaa mieltä. Nyt pitäisi ottaa askel taaksepäin ahneudessa tai tämän koko pelin elinkaari jää lyhyeksi. Aikamoinen joukkokato tiedossa, jos uusi lätkä tulee rinnalle. Vanhasta häviää sinne pelaajia, muut vanhassa pelaavat kyllästyvät vähäisen pelaajamäärän takia ja eivät jaksa aloittaa uuttakaan.


Tero Riihinen

Jonkun täältä ois tehtävä uus jääkiekkomanageripeli, sellainen joka on jokaisen mieleen. Itselläni ei riitä taito koodaukseen sun muuhun, mutta siinä voisi olla jollekkin ihan oikeesti oikea työ jos sais käyttäjiä haalittua paljon sivustolle nii alkaisi rahallistakin hyötyä tulemaan yrityksiltä.

Ottakaas joku taidokas koodaaja tästä mato koukkuun :)


Jarkko85


Jep, jos nyt jättää päivätyönsä ja alkaa näpertämään niin ehkä viidenvuoden päästä beta voisi olla valmis. Arvostan jos joku siihen lähtee :)


Kalles

Joo. Taitaa loppua tähän mun taival täällä. Aivan käsittämätöntä rahastuksen yritystä...

"Uusia ominaisuuksia"

Pelissä on siis uusia realistisempia ominaisuuksia, kuin täällä Houkuttelee varmasti monet managerit pois tältä serveriltä.... Uuden serverin teko tappaa luultavasti tämän servun. Hienoa!

S2 myötä jos ajatellaan, että siihen tulisi vaikka 50k manageria... Silloin täällä tulee olemaan S3... Kehittäjät menevät tässä nyt ahneuksissaan tekemään pelistä pelkän katastrofin.

"Voitin muuten tänään 3-1 matsin" "Juu, 5-2 voitto täällä toisel servul" "Mitenköhän 3 servulla on peli menny"


PRO pack owner Finland soijan

Jos uusi serveri tulee, saisi mun mielestä maakohtaiset sarjat poistaa ja laittaa kaikki samaan sarjaan. Nyt eri maiden sarjat ovat liian epätasaisia. Näin jokaiselle löytyisi juuri oikea sarjataso, eikä muutamat jengit enää voita sarjojaan "laput silmillä". Sen sijaan jokaiselle maalle voisi olla oma kansallinen cup, kuten nykyään, jonka voittajat/top3 pelaavat CWC. Samoin mestareiden liigaan voisi päästä jokaisen maan paras/top2 + I-1 joukkueet.


wiltska

Mutta se, että kuinka moni nykyisen servun kokeneemmasta pelaajasta jaksaisi siirtyä uuteen peliin? Jos tulevaisuudessa tämmönen tulee niin kyllä peli saa jäädä pois kuvioista...

Mutta miksi kehittää kokonaan uusi peli eikä kehittää nykyistä? Rahankulutushan on suurempaa uuteen peliin kuin kehittää nykyistä. Kuitenkin vielä "suhkot" uusi peli alalla, jolla ollut hyvä kasvukäyrä (huom.taloustilanne). Taitaa vain olla niin, että mehtään menee, jos uutta peliä alkavat krediittien toivossa kehittää.


Antsa

Joo'o. Hieman hämmentää, että pelin ensimmäinen pelaajasukupolvi ei vielä ole päässyt uransa parhaimpaan peli-ikään ja nyt jo ollaan viimeaikaisten uudistusten vähyydestä päätellen lyömässä hyvän pelin kehitystä alas. Sen sijaan aloitetaan joku uusi pay to win -projekti, jolla odotetaan rahastettavan paremmin. Jos tuossa uudessa serverissä maksamalla saa menestystä, niin uskon kuitenkin erittäin monen managerin jättävän kyseisen pelin väliin.

Kuitenkin uskon ja toivon, että tänne vanhalle serverille jää iso osa pelaajista ja kilpailu pysyy joten kuten ennallaan. Krediittejä ennen kuitenkaan aio ostaa, ennen kuin nykyinen jääkiekko saa jotain kauan odotettuja uudistuksia.


wiltska


Se on kyllä totta, että uudistuksia ollaan odoteltu jo useampi vuosi, mitkä voisivat vaikuttaa jotenkin peliin muutenkin kuin maskottien muodossa.

Krediittejä ei peli tule saamaan vanhoilta käyttäjiltä, jos pelin kehitystä ei enää tapahdu ollenkaan...toisin aikaa tuntuu olevan, koska useita projekteja yhtä aikaa käynnissä.
Taisi tulla vain pelintekijöiltä otettua liian suuri pala purtavaksi, koska mitään ei saada tehtyä kunnolla loppuun saakka (ensin jääkiekko, jota ei oikein kunnolla saada kehitettyä- jalkapallo, missä samalla tekniikalla kuin jääkiekossa jne. kaikkine duel peleineen.....)


epeli


komppaan Antsaa, uutta en aloita ja nykyiseen ei krediitejä makseta ennen uudistuksia.


EtaKarppa

Kannatan kansallista adressia kyseistä uudistusta vastaan. Tuhoon tuomittu idea.


Hegu


Minun nimen saat ainakin adressiin.



Your favorite threads
Slovakia I.1
Italy I.1
Bosnia and Herzegovina koga bi vi
Bosnia and Herzegovina Veliki događa...
Bosnia and Herzegovina Sastanak BH Z...
Austria Tennis Duel -...
Belgium financien
Belgium Vanalles
Azerbaijan PPM Translato...
Austria Facebook
Bosnia and Herzegovina Facebook
Austria 2. Mannschaft...
Austria Jerseys?
Azerbaijan U-17 milli ko...
Bosnia and Herzegovina Sms krediti
Slovakia Kohutko Cup I...
Slovakia Gold Cup
Slovakia National Gree...
Slovakia V.168
Slovakia players for G...
Slovakia Pravidla (Ad ...
Slovakia 2 zapasy za d...
Slovakia Ligový pohár
Slovakia dresy a vlajk...
Slovakia National Germ...
Slovakia Voľby trénera...
Slovakia DB National I...
Slovakia PPZT:pred a p...
Slovakia F1
Slovakia tranfers
Australia New F1 manage...
Slovakia organizujem t...
Slovakia transfer
Slovakia Dresy
Slovakia VI.188
Slovakia VI.190
Slovakia VI.196
Slovakia VI.185
Slovakia VI.184
Slovakia VI.180
Slovakia VI.166
Slovakia VI.172
Slovakia VI.168
Slovakia VI.169
Slovakia VI.170
Slovakia VI.173
Slovakia VI.164
Slovakia VI.163
Slovakia VI.127
Slovakia V.85
Slovakia VI.111
Slovakia VI.72
Slovakia VI.109
Slovakia Futbalová Rep...
Slovakia V.253
Slovakia Slovakia Cup ...
Slovakia VI.113
Slovakia Esox lucius f...
Slovakia trgu - trensf...
Slovakia V.160
Slovakia Klubové vlajk...
Slovakia Vytvorenie kl...
Slovakia V.248
Slovakia VI.143
Slovakia VI.146
Slovakia V.170
Slovakia V.232
Slovakia Žilinska fotb...
Slovakia V.252
Slovakia V.255
Slovakia V.247
Slovakia VI.96
Slovakia V.223
Slovakia VI.9
Slovakia Kto ma najvac...
Slovakia V.230
Slovakia V.133
Slovakia VI.147
Slovakia V.184
Slovakia uspesnost str...
Slovakia VI.126
Slovakia VI.58
Slovakia VI.51
Belarus "Клубная супе...
Slovakia V.158 tipovač...
Slovakia V.250
Slovakia VI.80
Slovakia mini champion...
Slovakia V.249
Slovakia V.229
Slovakia V.251
Slovakia Primera Divis...
Slovakia Tímový web
Slovakia VI.160
Slovakia Friendly Matc...
Slovakia VI.156
Slovakia Klubovy web
Slovakia V.127
Slovakia Futbalova Rep...
Slovakia Taktiky
Slovakia Tréning hráčo...
Slovakia SVK Repre - F...
Slovakia VI.145
Slovakia Stažnosti na ...
Slovakia VI.106
Slovakia futbal
Slovakia Design-logo-d...
Slovakia V.208
Slovakia V.189
Slovakia stadio
Slovakia VI.149
Slovakia VI.125
Slovakia VI.88
Slovakia V.176
Slovakia SILA TÍMU
Slovakia VI.103
Slovakia V.148
Slovakia super zápasy
Slovakia Ponuky generá...
Slovakia Slovenské Sup...
Slovakia V.148
Slovakia stavanie záze...
Slovakia Tipovacia súť...
Slovakia V.172
Slovakia pro evolution...
Slovakia Corgoň liga a...
Slovakia VI.138
Slovakia 2x zaspievaná...
Slovakia Tvorba Loga
Slovakia A.C.A.B. CUP
Slovakia Najlepší stre...
Slovakia Šlapak
Slovakia V.201
Slovakia VI.154
Slovakia VI.142
Slovakia Horna nitra C...
Slovakia VI.148
Slovakia VI.97
Slovakia VI.144
Slovakia Súťaž o 40 kr...
Slovakia VI.112
Slovakia MS vo Futbale...
Slovakia kupovanie zam...
Slovakia Hlasovanie - ...
Slovakia V.242
Slovakia Priatelsky du...
Slovakia ZAPASY PRIJMA...
Slovakia PPMliga-turna...
Slovakia Majstrovstvá ...
Slovakia V.178
Slovakia IV.24 Ligové ...
Slovakia VI.128
Slovakia VI.54
Slovakia Turnaj - UEFA...
Slovakia Turnaj - Prem...
Slovakia Liga majstrov
Slovakia VI.110
Slovakia V.146
Australia Last Letter -...
Slovakia V.256
Slovakia VI.114
Slovakia V.225
Slovakia VI.92
Slovakia V.246
Slovakia V.239
Slovakia V.237
Newest posts