Time:

Your teams:
Communication
Public account
  PRO Zone
1330 credits
Buy credits
You are in the public account. If you want to play the game or join in the discussion, you have to log in. If you are a new user, you must register first.

  PowerPlay Magazine

Nálunk a Southampton az tuti kieső


Nálunk a Southampton az tuti kieső

 

 

 

Nem készülök Iván védelmébe állni, még ha olvasói szemmel sokszor így is tűnhet. Sok bosszankodás elkerülése végett keresem mindig a kapcsolatot a fantázia világunk és valóság között. Valaki mondja meg nekem mi az csapaterő? És hogy a 380-hoz képest pl. a 330 valójában mit jelent? Itt a játékban sokunknak meggyőződésünk, hogy egy 380-as top csapat hazai pályán egyszerűen nem kaphat ki 330-as kieső jelölttől. És a kupában gyakran ennél sokkal cifrább eredmények is születnek...

Szóval mennyit is ér a csapaterő? Fogtam a 26. szezon második felének meccs kimeneteleit és 5 kategória szerint értékeltem azokat: egyelő csapaterő (5%-on belül), 5 és 15% közötti különbség hazai és vendég javára, 15%-nál nagyobb különbség hazai és vendég javára. Majd kerestem egy talán ismertebb bajnokságot, jelen esetben a premier leaguet, és annak egyik meghatározó csapatát a Manchester Cityt. Ő lesz a top csapat. Ezek után elkezdtem összehasonlítani a ppm-es oddsokat, a City oddsaival. Íme az eredmény:

Az első a kb. 10%-os vendég CSE előny. Ez a mérkőzések 23%-át fedi le. Alul látjátok a ppm-es oddsokat ( hazai: 3,667 x: 3,929 vendég: 2,115 ), felette a kiválasztott mérkőzések átlagát. Maradva az eredeti 380-as példánál, a mi „top" csapatunk rosszabb esélyekkel indul egy 342-es középcsapat ellen, mint mondjuk a City a londoni nagy hármas otthonában.

A második példa a 15%-ot meghaladó CSE előny. A vendég odds alapján ez kb. egy watfordi vagy Leicester elleni látogatásnak felel meg, annyi különbséggel, hogy a ppm nem picit torzít a hazai győzelmek irányába. Ez itten az Iván faktor: minél nagyobb a csapaterő hátrányod annál nagyobb eséllyel dob mentőmellényt a rendszer. Ez a variáció a mérkőzések 7%-át fedi le, tehát ilyen Leicester "gyengeségű" csapatból igen kevés van.

A vonal alattiakról már nem is beszélve...

Nézzük a kiegyenlített csapaterőt. Itt csaltam egy kicsit a merítés okán ( talán a 'pool az egyetlen értelmezhető  ellenfél), bekerült két Everton-Leicester párharc is az értékelésbe. Így fedjük le a mérkőzések jelentős (38%) hányadát. Ami látszik, hogy ppm országban bíz lejt rendesen a hazai pálya.

Ennél még érdekesebb a hazai 10%-os többlet, amelyet szinte büntet Iván. Rosszabb a hazai győzelmi odds mint az előző szekcióban, pedig itt is a meccsek 21%-áról beszélünk. Az üzenet: ha hazai pályán épp ennyivel jobb a csapatod, inkább ronts rajta egy kicsit!

A 15%-nál nagyobb CSE különbség - ez a 380-hoz képest egy 310-320-as értéket jelent - pedig egy Palace vagy egy Wolves elleni hazai összecsapásnak felel meg, amely a meccsek 11%-át fedi le.

És ismét a vonal alattiak. Mindez persze nem azt jelenti, hogy nincsenek a magyar ppm valóságban Southampton szintű csapatok. Természetesen vannak, csak épp a másodosztályban. ( Bocsi frecsi nem én szülöm az oddsokat, csak írok róluk 😊 ).

Így fordítva ülve a lovon nincsenek is nálunk furcsa eredmények, csak 22 rendkívül kiegyenlített csapat. És ha így gondolkodunk, lehetséges hogy néhány lábon kihordott agyvérzésen mellett némi játékélményre is szert teszünk. Ha egyszer előfordulna az a bizarr dolog, hogy az összes első osztályú csapat 100%-ig a bajnokságra koncentrálna, minden bizonnyal az lenne az online futballmenedzser történelem legkiszámíthatatlanabb erőpróbája.

Addig is hajrá Szentek!

 

 





Article rating: Poor - Normal - Excellent     Unique views: 145

Share on Facebook   Share on Twitter   Share on MySpace