Time:

Your teams:
Communication
Public account
  PRO Zone
1330 credits
Buy credits
You are in the public account. If you want to play the game or join in the discussion, you have to log in. If you are a new user, you must register first.

  Subject: III.9


Narkit

Jag sätter mitt hopp till Oscar Helgesson , som tyvärr tränar allt annat än bra nu när KL har dippat ner till 3/6. Men jag tror han håller åtminstone en säsong till i alla fall. :)


Fearion

Han håller nog inte i tvåan men i trean håller han nog hur länge som helst med tanke på hans erfarenhet.


Narkit


Jo, att han sprutade in mål förra säsongen berodde till stor del på alla team noname-lag som man stänkte in 8-10 mål på.. Han lär få riktigt svårt att nå upp i 50+ mål hädanefter.

I nuläget har jag förmodligen inte en enda spelare som håller i tvåan.

Har inhandlat ett gäng unga spelare som är under utveckling, och tills dessa är redo för A-laget tvingas jag nöja mig med enormt feltränade spelare på nästan varje position.

Jag uppskattar att jag har ca 2 säsonger av mörker kvar innan det börjar se acceptabelt nog ut för att börja sikta på avancemang uppåt..


Fearion


Jag avancerade till 2:an för någon säsong sedan med mkt flyt och det var alldeles för tidigt, gick mycket energi till att bara hålla sig flytande och spelarna kom inte till sin rätt.

Har byggt mitt lag kring mina egna spelare mest och de håller helt enkelt inte i tvåan än på några säsonger. Förra säsongen tror jag min bästa spelare hade ett betyg på 14 medan alla andra i tvåan hade sina sämsta spelare där.

Men jag har inget emot att vara tillbaka i trean nu när det är flera aktiva lag. Ska bli riktigt skoj att se hur den här säsongen går. Hoppas att alla som spelar nu är kvar när säsongen lider mot sitt slut.

Kan inte vänta tills kvällens match! :D


illesnille


Jo, ni har ju den berömda div II.3 att gå upp till. Inte lätt att hålla sig kvar där.


Fearion


Var ju därifrån jag ramlade :p


Narkit


Jag har kört på samma filosofi att bygga med egna spelare både fotbollen och hockeyn, men övergav den strategin för en säsong sedan ungefär i hockeyn och för en halv säsong sedan i fotbollen, på grund av att jag konstant dragit skräp ända från starten av båda sporterna.

Hur mycket jag än uppgraderat faciliteter och sportchefer så har jag ändå aldrig märkt någon skillnad i TS hos dom juniorer jag fått.

Inget är så inspirerande som egna produkter som tar en plats i laget, så det är lite sorgligt att ha tvingats överge något jag hållit stenhårt på under så många säsonger.

Hoppas du har bättre lycka än vad jag haft på den punkten!

Längtar också till kvällens match. Är väldigt nyfiken på vad spelarnas betyg kan tänkas bli med energin återställd.


Fearion

Första matchen avklarad, bra känsla på laget.
Ska ordna om lite och köra med ett helt egen komponerat i nästa match.


Fearion

Jamie levererade idag, 6mål. :)
Gjorde givetvis en tabbe när jag skicka folk på träningsläger så jag blir tvungen att pussla om lite i uppställningarna.


Narkit


Jamie fortsätter leverera för dig. Det börjar kännas aktuellt med ett litet anonymt tips till dopningsbyrån om han inte lugnar ner sig snart... ;)


Fearion


Ja han har verkligen ätit sin spenat inför den här säsongen. :)


Fearion

Nu när några matcher har spelats verkar det som att du har det absolut starkaste mittfältet av oss alla, iaf om man kollar på omgångens lag. Lite kul att se att det är så många svenskar där. :)


Narkit


Starkast mittfält i siffror, ja, men inte starkast individuellt sett då jag spelar med fem mittfältare, vilket i sin tur innebär att övriga lagdelars siffror blir lite lidande.

4 av dessa 5 spelare är egna produkter som har hängt med ett bra tag. Dom har varit rejält feltränade och har fortfarande en bra bit kvar innan dom är optimala, så det är ett race mot ålderklockan för att ens hinna få till dom innan KL sjunker alltför mycket.

Förhoppningen är att mina unga grabbar ska vara redo att ta över om ca 2-3 säsonger när de nuvarande börjar vara redo för graven. :)


Fearion

Jag sitter lite i samma sits, har 3-4 lovande juniorer som redan nu håller bra Div. III klass men som ligger rejält efter om jag skulle komma upp i div II. Där är det egentligen bara 2-3 av mina spelare som platsar över huvudtaget tyvärr...


Fearion

Tyst som i graven här...

Efter 8 spelade matcher och 8 vinster borde man ju vara nöjd men jag kan bara konstatera att jag tycker att mitt lag underpresterar lite så fort det blir lite motstånd.



Your favorite threads
Slovakia I.1
Italy I.1
Bosnia and Herzegovina koga bi vi
Bosnia and Herzegovina Veliki događa...
Bosnia and Herzegovina Sastanak BH Z...
Austria Tennis Duel -...
Belgium financien
Belgium Vanalles
Azerbaijan PPM Translato...
Austria Facebook
Bosnia and Herzegovina Facebook
Austria 2. Mannschaft...
Austria Jerseys?
Azerbaijan U-17 milli ko...
Bosnia and Herzegovina Sms krediti
Slovakia Kohutko Cup I...
Slovakia Gold Cup
Slovakia National Gree...
Slovakia V.168
Slovakia players for G...
Slovakia Pravidla (Ad ...
Slovakia 2 zapasy za d...
Slovakia Ligový pohár
Slovakia dresy a vlajk...
Slovakia National Germ...
Slovakia Voľby trénera...
Slovakia DB National I...
Slovakia PPZT:pred a p...
Slovakia F1
Slovakia tranfers
Australia New F1 manage...
Slovakia organizujem t...
Slovakia transfer
Slovakia Dresy
Slovakia VI.188
Slovakia VI.190
Slovakia VI.196
Slovakia VI.185
Slovakia VI.184
Slovakia VI.180
Slovakia VI.166
Slovakia VI.172
Slovakia VI.168
Slovakia VI.169
Slovakia VI.170
Slovakia VI.173
Slovakia VI.164
Slovakia VI.163
Slovakia VI.127
Slovakia V.85
Slovakia VI.111
Slovakia VI.72
Slovakia VI.109
Slovakia Futbalová Rep...
Slovakia V.253
Slovakia Slovakia Cup ...
Slovakia VI.113
Slovakia Esox lucius f...
Slovakia trgu - trensf...
Slovakia V.160
Slovakia Klubové vlajk...
Slovakia Vytvorenie kl...
Slovakia V.248
Slovakia VI.143
Slovakia VI.146
Slovakia V.170
Slovakia V.232
Slovakia Žilinska fotb...
Slovakia V.252
Slovakia V.255
Slovakia V.247
Slovakia VI.96
Slovakia V.223
Slovakia VI.9
Slovakia Kto ma najvac...
Slovakia V.230
Slovakia V.133
Slovakia VI.147
Slovakia V.184
Slovakia uspesnost str...
Slovakia VI.126
Slovakia VI.58
Slovakia VI.51
Belarus "Клубная супе...
Slovakia V.158 tipovač...
Slovakia V.250
Slovakia VI.80
Slovakia mini champion...
Slovakia V.249
Slovakia V.229
Slovakia V.251
Slovakia Primera Divis...
Slovakia Tímový web
Slovakia VI.160
Slovakia Friendly Matc...
Slovakia VI.156
Slovakia Klubovy web
Slovakia V.127
Slovakia Futbalova Rep...
Slovakia Taktiky
Slovakia Tréning hráčo...
Slovakia SVK Repre - F...
Slovakia VI.145
Slovakia Stažnosti na ...
Slovakia VI.106
Slovakia futbal
Slovakia Design-logo-d...
Slovakia V.208
Slovakia V.189
Slovakia stadio
Slovakia VI.149
Slovakia VI.125
Slovakia VI.88
Slovakia V.176
Slovakia SILA TÍMU
Slovakia VI.103
Slovakia V.148
Slovakia super zápasy
Slovakia Ponuky generá...
Slovakia Slovenské Sup...
Slovakia V.148
Slovakia stavanie záze...
Slovakia Tipovacia súť...
Slovakia V.172
Slovakia pro evolution...
Slovakia Corgoň liga a...
Slovakia VI.138
Slovakia 2x zaspievaná...
Slovakia Tvorba Loga
Slovakia A.C.A.B. CUP
Slovakia Najlepší stre...
Slovakia Šlapak
Slovakia V.201
Slovakia VI.154
Slovakia VI.142
Slovakia Horna nitra C...
Slovakia VI.148
Slovakia VI.97
Slovakia VI.144
Slovakia Súťaž o 40 kr...
Slovakia VI.112
Slovakia MS vo Futbale...
Slovakia kupovanie zam...
Slovakia Hlasovanie - ...
Slovakia V.242
Slovakia Priatelsky du...
Slovakia ZAPASY PRIJMA...
Slovakia PPMliga-turna...
Slovakia Majstrovstvá ...
Slovakia V.178
Slovakia IV.24 Ligové ...
Slovakia VI.128
Slovakia VI.54
Slovakia Turnaj - UEFA...
Slovakia Turnaj - Prem...
Slovakia Liga majstrov
Slovakia VI.110
Slovakia V.146
Australia Last Letter -...
Slovakia V.256
Slovakia VI.114
Slovakia V.225
Slovakia VI.92
Slovakia V.246
Slovakia V.239
Slovakia V.237
Newest posts