Select a country: |
![]() |
Sweden |
2 16 åring har jag en är bra den andra har 90 kvalite men förstörs av tekniken fullständigt har flera sånna typer av spelare, så min avq på spelarna kan visa högt så ni tror dom är super bra men är dom inte, inte alla men dom flesta
har 2 st som har 80 eller mer i avq båda är 16 åringar
På fotbollen så har ja inget å klaga på vad gäller egna talanger,men på hockeyn har ja snart inte fått en 4* ens på snart 3 säsonger..Då har man rätt å undra anser ja!Dessutom sitter man på svindyra sportchefer!..Nu har ju inte detta forum med hockeyn att göra,men ändå intressant att tillägga..
Jag har lirat detta spel 8 säsonger och jag har endast dragit en spelare över 80 AVQ i fotbollen och hockeyn... Så sluta klaga (:
Samma här. En spelare över 80 i avrq. Han ligger på 83. När man har satsat på UA samt sportchefer i tio säsonger har man lärt sig vad man inte ska satsa på i handbollen..
håller med dig, man vet vad man inte ska satsa på, men avq säger inte allt gäller ha rätt kvalla på rätt saker
Målvakt va just va ja behövde!Surt dock på snabbheten!
KL5/6
Mål 68 98
Off 41 92
Pas 60 75
Tek 54 91
Sna 60 61
Nic 49 77
TS 462 82%
KL5/6
Mål 68 98
Off 41 92
Pas 60 75
Tek 54 91
Sna 60 61
Nic 49 77
TS 462 82%
han ser väldigt lik min reserv målvakt faktikst, han kan bli väldigt intressant ändå
Vad är kravet för en junis att komma med i J landslaget? Har några 16 åringar som borde vara aktuella.
Kolla på landslagsprofilen för U17 så kan ju jämföra hur dina spelare ligger till!
Trodde bara att dem nästan bara hade tagit ut 17åringar, blir ett jobbigt VM om vi går dit pga dålig kemi..
Men skriv till Larsg och fråga, jag har ingen koll då jag inte är engagerad i det, men du borde ha några som kan kampa om en plats
Men skriv till Larsg och fråga, jag har ingen koll då jag inte är engagerad i det, men du borde ha några som kan kampa om en plats
TS är ju inte det väsentliga.. Visst.. oftast är de ju bättre men det gäller ju att träna spelaren rätt.
En 16 åring med 1000 målvakt och 10 i pass o teknik har ju tex inte så bra chans att ta en plats trots över 1000 i TS
En 16 åring med 1000 målvakt och 10 i pass o teknik har ju tex inte så bra chans att ta en plats trots över 1000 i TS

Your favorite threads
Newest posts