
Select a country: |
![]() |
Sweden |
Minst 10 lag is Sverige som inte har förlorat en match och högst 25, så där emellan nånstans
, men tror att de flesta har en lättare liga än dig med många noname lag. Så bra jobbat

Hur tänker PPM när man får ca 45 miljoner om man vinner II.1 och bara ca 26 miljoner när man vinner I.1 ?
De vill få lagen att sträva efter att nå högre divisioner istället för att lägga sig de sista matcherna så att man kan spela i en (oftast) sämre serie och ha chans att vinna fler matcher. Sen får ju den som vinner I.1:an chansen att spela i CL vilket den som vinner II.1:an inte får och detta genererar ju lite extra cash till nästa sponsor- och eventuellt media- (kommer inte ihåg) erbjudande.
Sen beror det också på lagrankingen, ju högre lagrankingen i serien har, ju mer prispengar. Man kan nämna min division tre till exempel som ger 8 miljoner för att vinna. Det är rätt så stor skillnad mot 45 miljoner för att vinna en division två

Får se om du lyckas hela säsongen. Jag var ensam i Sverige med det för 2 säsonger sedan

Jag är övertygad om att I.1:an har högst genomsnittlig lagranking i hela Sverige men alla divisioner under I.1:an får ett litet tillskott i pengar när man vinner och går upp. T.ex i din liga får man inte bara 8 milj när man vinner ligan utan ca 22,5 milj.
Men man får 28 045 076 extra när man går direkt upp i nästa serie.
Jag har ingen speciel fråga men förstår inte riktigt spelet så om någon hjälpsam med Skype skulle kunda hjälpa mig skulle det vara bra
det är bra om ni har mick och kan prata 0,5h eller nått sånt imorn

Kan ta de via MSN om det är OK? Har ingen mic just nu...
Skickar MSN adressen vi PM till dig
Skickar MSN adressen vi PM till dig

Jag har inte förlorat någon match än, men jag har 2 oavgjorde och de retar mig, jag har ligger 4a i antal tagna poäng och ligger 4a i antal gjorda mål. känns kul.
Men roligast är att jag ligger 10a i lagstyrkan i swe =)
Men roligast är att jag ligger 10a i lagstyrkan i swe =)
Själv har man gjort flest mål i Sverige och bara släppt in 1
har nog bäst målskillnad i Sverige ^^

Your favorite threads
Newest posts