
Select a country: |
![]() |
Finland |
Kha pentele. Unohtunut muutamaksi viikoksi keskustelujen seurailu ja täällähän on kunnon väännöt menossa. Äkkiseltään näyttäisi, että tässähän on iskun paikka takavasemmalta, kun ayu ja cozen01 vääntää tosissaan toisiaan vastaan

0-0 Bowlersien vieraissa, ihan jees tulos. Maalinteon tehokkuus ei todellakaan ole huipussaan...
Mutta kylläpä on kova sarja tämä, huhhuh. Huomenna sitten cupissa koitetaan ahtautua neljännesvälieriin.
Mutta kylläpä on kova sarja tämä, huhhuh. Huomenna sitten cupissa koitetaan ahtautua neljännesvälieriin.
Oho Trilogiasta 2-1 yllätysvoitto matalalla korkeeta vastaan, lisäks leirikokoonpanolla. Kelpaa.
1-1 ja todella ristiriitainen peli. 16 minuutilla joukkueen ainut hyökkääjä otti punaisen, mutta RM tasoitti 83. minuutilla rankkarista. Särkipato sai suoraan vapariin ainakin 5 paikkaa, joista yksikään ei mennyt edes maalia kohti. 2 seuraavaa ottelua mennään siis ilman hyökkääjää... Argh.
Noniin, tämän päivän ottelussa sitten kokeilussa Kokoonpano D ja kummalliset taktiikkakokeilut. Vähän sitä silmälläpitäen että pidetäänkö leirit cupin jälkeen vai kauden jälkeen, ja vähän sitäkin että kuinka paljon se intensiteetti sitten oikein vaikuttaa. Mielenkiintoinen ottelu tulossa jokatapauksessa!
Eipä pystynyt kokoonpano D hakemaan ukeilta pistettä vieraissa, mutta suhteellisen tasaisen kamppailun saivat silti aikaan. Pelaamassa ei kuitenkaan ollut yhtään avauskokoonpanon miestä.
Eilen oltiin voitettu Turku Football Club 2-0, eli kyllä se peli on alkanu loppukaudesta kulkeen ihan kohtuullisesti ja alkanu tässä käydä mielessä, että aionko nyt sitten tippuakkaan. Mutta kyllä tässä vaiheessa lähetään hakeen vauhtia kolmosesta.
Ei ymmärrä, ei sitten millään. Taas oli Rigor selkeästi parempi joukkue voittaen hallinnan melko selkeästi, laukoen enemmän ja saaden selkeästi paremmat ratingit (avauskokoonpanosta 10/11 pelaajaa sai arvosanaksi 9 tai enemmän, vastustan paras pelaaja sai arvosanaksi 8) mutta pallo ei vain uppoa maaliin. Taas 0-0.
Jerker "Härkä" Autiosalo laukoi 7 vetoa, yksi maalia kohti ja 6 ohi. Paljastetaan sen verran että laukaus on 80 ja tekniikka 62. Kyllä tuolla nyt jotain pitäisi saada aikaan.
Jerker "Härkä" Autiosalo laukoi 7 vetoa, yksi maalia kohti ja 6 ohi. Paljastetaan sen verran että laukaus on 80 ja tekniikka 62. Kyllä tuolla nyt jotain pitäisi saada aikaan.
Vastustajalla viisi puolustajaa. Siinä kenties syy tasapeliin? Joo ei näitä kyllä muutenkaan joskus ymmärrä, oon sitä mieltä että mitä enemmän hyökkääjiä kentällä sitä enemmän maaleja... Vaikkakin heikkoja hyökkääjiä.
Täytyykin kokeilla seuraavaksi kolmella hyökkääjällä.
Your favorite threads
Newest posts