Select a country: |
![]() |
Sweden |
Det är nice :> Jag har alltid satsat mer på faciliteter, men kände att det kostade inte så mkt att ha Stor ståplats på alla sektioner och dessutom får jag med presscenter som gör att vi presterar bättre på hemmaplan :>
Det smakar ganska fint med 1 087 600 från biljettförsäljningen. Fast det verkar bli svårt att få max (2900) då detta var ett derby dessutom, och en viktig streckmatch.
Att ha en bra arena blir mer och mer viktigt.. funderar nästan på att lägga ut en slant på att förbättra den. Hmm, svårt val.
Den gjorde stor skillnad när jag skaffade den. Ingen tvekan om det. Hade nog inte haft över 2000 om jag inte haft den nu.
Nice då kanske man ska satsa på att bygga en,
Jag fick höra att de va lite bortkastade cash om man hade låg kapacitet.... då hade jag 1350...
jag tror ju inte du behöver bygga mer än vad du har i IV, arenan blir ju ganska dyr/dag för din klubb ,
Satsar för en ev. DIV III
har klarat mig bra hittills rent ekonomiskt.


Your favorite threads
Newest posts