Select a country: |
![]() |
Finland |
Siinä pikahaasteissa ei taida paljon pelureita olla. Ite oon sadalla pisteellä ollu niin monesti koriksessa ja lätkässä top kahdeksassa, että huhu. Ollut aina neljäs, viides, kuudes, seitsemäs tai kahdeksas parilla pelillä.
10 haasteella/päivä pääsen itse hyvin sijoille 1-4. Joskus saattaa lipsahtaa huonompikin sijoitus. Mutta! Nuilla pisteillä ei tosiaan pärjää mitenkään viikottaisessa kisassa. Sinne vaaditaan vähintään voitto jokaiselta päivältä, että ois ees mahollisuuksia viikottaiseen top 3.
vaihtelee
Eile 7/10 sija 1.
Tänää 10/10 täl hetkel kakkone
Eile 7/10 sija 1.
Tänää 10/10 täl hetkel kakkone
Jep ja kun katsoo viikottaisten voittajien pistemääriä niin hyvin todennäköisesti pelailevat sen 15 peliä, joista 5 maksullisia.
Edellisviikolla voitin jokaisen päivän taulukon vieden 10/10 peliä n. 3900 pisteellä. Silti viikottaisessa tuli eroa voittajaan noin 2500-3000 pojoa
Edellisviikolla voitin jokaisen päivän taulukon vieden 10/10 peliä n. 3900 pisteellä. Silti viikottaisessa tuli eroa voittajaan noin 2500-3000 pojoa
Joo
15 pakko pelata et ois hyvät tsanssit. Oon itse parit kerrat ollut keskellä viikkoa siellä viikottaisessa sijoilla 1-3. Kerran vain onnistunut pääsemään jääkiekossa lopullisesti sijalle 3. Vaatii todellakin sen 15/päivä. Hyvänä taktiikkana pidin myös, että maanantaina aloittaa pelaamaan 15 päivässä ja sitten kun joku päivä pääsikin vain sijalla 2 tai huonompi, niin sitten ei enää siihen lajiin panosta (muuta kuin 10 per päivä kivojen profiilimerkkien toivossa) ja sitten maanantaina aloitti taas uudestaan 15 per päivä tahdilla. Nyt toki nuo ylimääräiset pikahaasteet on jo omalta osalta loppuneet


"muuta kuin 10 per päivä kivojen profiilimerkkien toivossa" 


MItä (lisää tähän voimakkain tietämäsi kirosana)? Olin skoutannut draftiin 3x A pelaajaa ja listannut ne ja sitten kone arpoo mitä huvittaa ja pelimiehet menee muille?! Joku muukin on tainnut joskus tällaista valittaa, voisi selvittää onko tässä jokin bugi!! Raivokkuus on huippulukemissaan, taisinhan juuri menettää huikean pelaajan tai useita miljoonia bugiin!
Vähän ennen draftia ilmestyy sinne sivulle "automaattinen varaus", joka pitää ruksittaa. Kattelin ite tänää aamusta niin ei ollut silloinkaan vielä kyseistä namiskaa esillä.
Haluaisin tietää kuinka teet sen jos et ole kirjautunut sisään
On kyllä kuppanen systeemi.

On. Vaatisi kyllä jonkinlaista uudistusta jos se tosiaan vaatii sen et sitä ruksia pitää olla painamassa tyyliin 5 min ennen varausta.
Skoutaattu pelaaja näytti mullekin A ja sama kun tuli draftista olikin B , tää on ihan syvältä koko drafti
Kirvelee omalla joukkueellani vielä erityisen isosti kun kaikki panokset on ladattu junnuihin. Ja ainakin kaksi näistä A 6/6 pelaajista olisin saanut varattua = pirusti rahaa tai muutaman kauden päästä kova panos joukkueelle, mutta ei voi mitään. Mennään nyt ja katsotaan onko koneen etsimistä B- pelaajista mihinkään. Todennäköisesti ei.
Your favorite threads
Newest posts