PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak – 11. Szponzori ajánlatok
Már csak egyet kell aludnunk és jönnek a szponzori ajánlatok (jégkorongban). Talán nem árt felidézni egy régebbi cikk részét a szponzori ajánlatokról, hogy képbe legyünk a számokkal.
A cikket még 2014-ben arkrektor írta az általam begyűjtött adatokra is támaszkodva. Mindmáig érvényes ez a rendszer.
Lássuk hát a legfontosabb tudnivalókat...
Minden nap három ajánlat közül lehetett választani:
- Egy ajánlat a hagyományos típusból, heti fix összeggel.
- Egy másik ajánlatban a szponzor minden egyes ligamérkőzés megnyerése után fizet egy bizonyos összeget bónuszként.
- A harmadik ajánlat esetén kijelölhető egy kitűzött ligahelyezés, amelyet ha sikerül elérni, akkor megkapható érte a bónusz. A ligapozícióért járó bónusz a szezon során 5 alkalommal jár (a szezon 23., 44., 67., 88. és 104. napján). Ha a kitűzött cél alatt helyezkedik el a csapat a tabellán, a bónuszt nem jár.
A teljesítménybónuszokat tartalmazó szerződések újratárgyalhatóak a szezon felénél. Ha a második típusú szerződéssel rendelkezik valaki, de nem úgy teljesít a csapat, át lehet váltani az első típusúra a szezon felénél. A heti bevétel megnövekszik, de nem fog győzelmi bónuszokat kapni. Ha harmadik típusú szerződést választotta valaki, átválthat az első típusúra vagy megváltoztathatja a célkitűzést a szezon felénél.
Három fajta ajánlatot kaptunk a szponzoroktól minden nap, mind más csillagos értékelést kaphatott, így az összehasonlításukhoz nem árt tudni a köztük lévő összefüggéseket. Ezeket viszont az útmutatóban nem találjátok meg, ezért utánajártunk egy kicsit (ezúton is köszönöm mindenkinek, aki anno elküldte nekem a csapata adatait).
A rendszer a csapatunk adatai (eredményei) alapján kiszámol egy alap összeget. A képlet nem ismert, de ez az összeg függ a ligaszinttől, a rájátszásban elért helyezéstől, a csapat összértéktől, a HR szinttől és a benne dolgozó menedzserek marketing hatékonyságától. Továbbá nemzetközi kupában (BL, KGyK) való részvételtől és nem utolsó sorban az ellazázott fontos mérkőzésektől is.
1. típusú (hagyományos) ajánlat:
A háromcsillagos ajánlat pontos közepe megegyezik a fent említett alap összeggel. A rendszer az alapösszeghez képest +/-10%-os intervallumból választja ki véletlenszerűen az ajánlatot. Majd hozzárendel az ajánlathoz egy csillagos értékelést attól függően mennyi százalékkal tér el az ajánlat az alap összegtől.
-10%-tól -6%-ig ★
-6%-tól -2%-ig ★★
-2%-tól +2%-ig ★★★
+2%-tól +6%-ig ★★★★
+6%-tól +10%-ig ★★★★★
2. típusú (győzelem bónusz) ajánlat:
Az 1. típusú ajánlathoz képest itt 80%-ot kapunk meg fix heti fizetésekben. Ahhoz, hogy a maradék 20%-ot is megkapjuk, pontosan 25,6 meccset kell megnyernünk - tehát 26 nyert meccsel már túlteljesítjük az ugyan ilyen értékű 1. típusú ajánlatot. Az alapszakasz és a rájátszás meccsei számítanak (ez összesen 44 lehetséges győztes meccs) és a hosszabbítás vagy büntetők utáni győzelem is győzelemnek számít. A meccsekért járó bónuszt közvetlen a meccs után utalják.
3. típusú (helyezés bónusz) ajánlat:
Az 1. típusú ajánlathoz képest itt 90%-ot kapunk meg fix heti fizetésekben a maradék 10%-ot akkor kapjuk meg, ha pont 3-szor (az 5 ellenőrzött nap közül) teljesítjük a bevállalt 5. helyet, vagy pont 4-szer teljesítjük a bevállalt 9. helyet. Természetesen, ha többször teljesítjük, vagy magasabb bevállalást teljesítünk, akkor több pénzt kapunk. Az ellenőrző napok (amikor a bevállalt helyezésen vagy annál feljebb kell helyezkednünk a tabellán) a következők: 23. (10 meccs után), 44. (19 meccs után), 67. (29 meccs után), 88. (az alapszakasz után) és 104. nap (a rájátszás után). A helyezésért járó bónuszt az egyes ellenőrző napokon utalják.
Ha egyik ajánlatot sem fogadjuk el a 3 x 3-ból, akkor vasárnap a rendszer automatikusan elfogadja a vasárnapi 1. típusú ajánlatot.
Ezekről és más hasznos dolgokról Emzet honlapján találhattok információkat.
A szerződéskötések napján rendesen lehetett számolgatni. A hoki fórumok is megélénkültek... A bónuszos szerződéseket főleg az adott liga élcsapatainak érdemes választaniuk. Jelentős csapaterő birtokában kicsi rizikóval még több bevételhez juthatnak a kisebb csapatokhoz képest.
Egy nagy előnyét látom az új rendszernek, mégpedig azt, hogy az eddigi 3 lehetőség helyett (az utolsó, automatikusan elfogadottat nem számítva) most 9 esélyünk van egy magas csillagozású ajánlatra. Igazából úgy fogom fel, hogy jobb egy bónuszos ★★★★★ , mint egy hagyományos ★★ , mivel az alap összeg nagyjából hasonló, viszont a bónuszokkal lehetőség van plusz bevételhez jutni.
A számolgatáshoz itt egy letölthető Excel: Szponzorajánlat számolgató
Az eredeti cikk (van benne szó pl. a draftról is):
Szabályváltozások hatásai és szponzorok a jégkorongban.
Mindenkinek sok sikert kívánok az új idényhez!
Köszönöm megtisztelő figyelmeteket! Legyen szép napotok!
A cikksorozat többi részei:
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 1. Hová essünk ki?
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 2. Interview az Íjásszal
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 3. Kivel fogunk játszani?
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 4. Miként csökken a karrier hossz?
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 4½. Miként csökken a karrierhossz? II.
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 5. Alkalmazottak
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 6. Karbantartó központ
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 7. Mire jó a stadionunk? - még nincs felújítva
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 8. Teljes fiatalítás - még nincs felújítva
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 9. Húrelmélet
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak -10. Adatbázis
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 11. Szponzori ajánlatok
PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 12. Felkészülés - még nem jelent meg
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen op MySpace