A hazai pálya lejtése 4,75 fok
Feleségem szokta mondani, hogy zeneileg leragadtam a kilencvenes éveknél és marhára igaza van. Valahogy így láthattok Ti is engem a huszonhatodik szezonommal. Egyszerűen képtelen vagyok haladni a korral :) Jöjjön a hazai pálya lejtése.
A vizsgált mérkőzéseken a játékstílus és mérkőzés fontosság a két csapatnál megegyező. A csapaterők különbségét a már szokásosnak tekinthető kategóriákba soroltam ( ±5%, 5-10%, +15%) . Alapvetően kapura lövés alapján értékelek, mert a gólok száma jóval alacsonyabb, így nagyobb statisztikai hibát adhat. Ettől függetlenül természetesen ez is feltüntetésre kerül.
Először azonos csapaterő szerint vizsgálva ( ±5%, aminek összesen 77 félidő felelt meg, a CSE pontos átlag 0.27% a hazai javára ) a hazai csapat kapura lövéseihez képes a vendég próbálkozások száma: a hosszú labda esetében 51%, labdatartó 44%, normál 63%, mindez szumma 54% ad. Tehát majd kétszer annyit próbálkoznak kapura lövéssel a pályaválasztó csapatok mint a vendégek, ugyanez a szorzó gólok számában már 2.42.
Az 5-15%-os vendég csapaterő többlet ( 33 félidő, CSE átlaga pontosan 8.65% vendég előnyt adott ki ) már átbillenti mérleg nyelvét a lövéseket tekintve 102.06%-ra. Ebből és azonos csapaterős adatokból számítható egy 8.29%-os ökölszám. Tehát ennyivel magasabb csapaterő esetén indulunk vendégként azonos feltételekkel. Mindez a jelen elsőosztályunkban átlagosnak tekinthető 330-as csapaterő esetében 27 többlet egységet jelent.
A gólok száma 8.29-es vendég előny esetén 1.58, de már a visitorok irányába, így a gólos ökölszám 6.53%.
És ha lejtés akkor többnyire bezárt szögről bezélünk, így az ilyenkor alkalmazandó képletből ( sin Ʌ = 0,0829 ) megállapítható, hogy a hazai pálya pontos lejtése 4.75 fok. :)
Szép hétvégét Mindenkinek!
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen op MySpace