Ellenfél lesen a kosárlabda BL-ben
A Boins Riders a Bajnokok Ligája 4. csoportjába kapott besorolást. A magyar együttes mellett a brazil Corinthians Steamrollers, az argentin Estudiantes de Olavarria, a chilei Cantimploras Subversivas, a litván BC PITBULL, illetve a holland Snow Pinguins szerepelnek majd.
A brazil együttes az első szezonban a második helyezést érte el hazája bajnokságában, miután 3-2-es összesítésben elveszítette a döntőt. Összességében majd 20 milliót költött játékosokra, amíg mindössze ötmillió folyt be azoknak értékesítéséből. A 18-as keretből csupán öten brazilok, tehát igen kevesen maradtak az alapcsapatból. A tavalyi szezonban Tonko Kukoc 16,8 pontot átlagolt, míg Osheen O’Flaherty 12,8 ponttal vette ki a részét a sikeres szezonból. Érdemes lesz odafigyelni az első szezon végén több mint hatmillióért szerződtetett Lars Sjöströmre is.
Az argentin csapat szintén elbukta a döntőt a tavalyi szezonban, igaz ők simábban, 3-0-val maradtak alul. A dél-amerikaiak menedzsere nem piszkálta meg a játékoskeretét, továbbra is bízik azokban a játékosokban, akiket az első szezonban kapott. Tavaly az Accorinti–Javier Gonzalez–Herr hármas vitte a hátán a csapatot támadásban, ugyanakkor bárki képes előlépni vezérnek. A játékosállományt böngészve nem tűnik verhetetlennek a csapat, de jó lesz vigyázni velük (is).
Az utolsó dél-amerikai ellenfél is 3-0-ás összesítéssel veszítette el a tavalyi döntőt. Az argentin csapathoz hasonlóan itt sem történt nagy jövés-menés. Mindössze egyetlen (mára már) 16 éves ifjonc érkezett Chilébe. Nem lebecsülve a chileiek keretét, de a realitás azt sugallja, hogy itt a Boins fog nagyobb esélyekkel indulni.
A BC PITBULL a változatosság kedvéért 3-0-val maradt alul a tavalyi döntőben. A litván gárda igencsak belenyúlt a pénztárcájába, hiszen több mint tízmilliót költött már átigazolásokra, amíg csak 180 ezer szerepel a bevételek listáján. Nehéz kiemelni akárkit is a tavalyi szezonból, hiszen kilencen is tíz pont fölött átlagoltak, így egy egységes csapatról beszélhetünk. Az újak közül az ötmillióért igazolt Owsickire, illetve a gigászi összegért, pontosabban 14,6 millióért megszerzett Gribanovra kell majd figyelni.
És végül a holland együttes, akik szintén győztes meccs nélkül zárták a tavalyi döntőjüket. Jellemző a gárdára, hogy sok játékost igazoltak, de viszonylag olcsón. Az egyetlen kivétel Tóth Tamás, akiért 1,6 milliót csengettek ki az európaiak. Tőlük sem lehet nagyon kiemelni senkit sem, csupán érdekességként jegyzem meg, hogy míg Raoul Jagroep tavaly három pontot átlagolt, addig idén három találkozón 16,3 egységet termelt.
A Dream Team Hungary a venezuelai Lancers de Cojedes, a francia Les Taureaux de Feu, a horvát Pijani tvorovi, a fehérorosz Prostokvasha és a menedzser nélküli, portugál mpicos társaságába került a 8-as csoportban.
Az egyetlen Európán kívüli ellenfél is 3-0-val maradt alul a tavalyi döntőben, Venezuelában. A játékoskeret gyakorlatilag az alapkeret, hiszen mindössze egy távozó volt. Talán a Navarrete-Rondón-Henríquez hármasra kell jobban odafigyelni, de az előző szezonban tele volt a csapat nyolc és tíz pont között átlagoló játékosokkal, így nem lesz sétagalopp ez a csata.
A francia gárda 3-0-val nyerte meg a bronzéremért vívott párharcot a tavalyi szezonban. A keretbe mindössze két fiatal srác érkezett, érdemi erősítés nem történt, de távozók sem voltak. A kulcs Gerald Abbou lehet, hiszen ő az egyértelmű vezére a francia csapatnak. Amennyiben őt semlegesíteni tudja a magyar gárda, úgy papíron nem lehet már nagy probléma.
A horvát együttes szintén 0-3-mal zárt a tavalyi finálé után. Miután az első szezonban viszonylag csendesek voltak az átigazolási piacon, a második szezonban beleerősítettek. A sztárigazolás kétségkívül Talmácsi Gergő volt, akiért 3,7 milliót fizettek ki a horvátok. Érdemes lesz odafigyelni Maturanecre és Ukasra, akik a Pijani tvorovi vezéreivé léptek elő idén.
Szinte már le sem kell írnom, hogy a fehérorosz gárda is 3-0-val bukta el a tavalyi döntőjét. A játékoskeretét még nem piszkálta meg kren, igaz erre nem is volt szükség, hiszen viszonylag erős kerettel rendelkezik. Ščalakoŭ és Damańčuk semlegesítése kulcsfontosságú kérdés lehet majd. Előbbi 16,5, míg utóbbi 15 pontot átlagolt tavaly, a harmadik legeredményesebb játékos mindössze 9,9 pontot tett a közösbe.
Menedzser nélküli keretről lévén szó, nem szeretnék sok karaktert pazarolni a portugál gárdára. Nincs erős keretük, nincs menedzserük. Simának kell lennie.
A Tirpák Palánk együttese a kanadai Whalers, a fülöp-szigeteki Bahol Raiders, az argentin Equipo de basquet, az észt BC Paikuse és az amerikai San Crispino mellé került a 12. Bl-csoportba.
A kanadai csapat nagy csatában, mindössze kétpontos különbséggel veszítette el a tavalyi döntő ötödik összecsapását. Ők sem voltak egyelőre aktívak a játékospiacon, így az alapcsapattal próbálnak meg vitézkedni. Viszonylag egységes keretről beszélünk, talán Josh Hockingról lehetne azt mondani, hogy kiemelkedne a csapatból támadások terén. A kezdőtől a pad sem marad el sokkal, így nem lehet félvállról venni a tengerentúli túrát.
A fülöp-szigeteki gárda a tavalyi szezonban a harmadik helyet csípte el, miután 3-0-val ütötte ki a szaúd-arábiai ellenfelét a „Többi Világ” bajnokságának bronzcsatájában. Az átigazolások terén több mint tízmilliót költöttek, míg játékost még nem adtak el. A kulcs talán Callum Manuel és Stuart Brown megállítása lehet, de egy viszonylag erős gárdáról beszélünk.
A tavalyi argentin bajnok nem nyúlt bele a saját keretébe, így (egyelőre úgy néz ki) az alapcsapattal vág neki a BL-csoportkörnek is. Kulcskérdés lehet, hogy az Alzaga-Ceballos-Sarroca hármasból legalább kettőt tudjon semlegesíteni a magyar csapat. Előnyünkre válhat, hogy viszonylag rövid az argentinok padja.
Az észt gárda sima 3-0-val maradt alul a tavalyi fináléban. A játékoskeretben itt sem történt mozgás. A képlet itt egyszerűnek tűnik: a Palm-Susi-Teder-Last négyesből legalább kettőt kivenni a játékból, és nem lehet probléma. Itt is egységes gárdáról beszélhetünk, minden egyes posztra egy hasonló erősségű cserejátékos tud beszállni.
Az amerikai csapat 3-0-val nyerte a bronzcsatát a tavalyi szezonban. Komoly gyengülés nem tapasztalható a játékoskeretben, viszont Jahor Šaniukievič személyében egy igazi sztárjátékos érkezett a tavalyi szezon elején 2,6 millióért. A már említett igazolás mellett Brett Hyde volt az előző szezonban a csapat legeredményesebb játékosa. Jahor 14,4, míg Hyde 11,1 pontot átlagolt. Utánuk öt játékos is nyolc és tíz pont között termelt átlagban. Eléggé erősnek tűnik ez a keret, valószínűleg meg fog szenvedni velük a magyar csapat.
Sok sikert kívánunk az összes magyar csapatnak a Bajnokok Ligájában!
A holnapi nap folyamán a KGYK ellenfelek kerülnek bemutatásra!
Delen op Facebook Delen op Twitter Delen op MySpace