Je bent op een publieke account. Als je het spel wil spelen of wil meedoen met de discussie moet je inloggen. Als je een nieuwe gebruiker bent, moet je je eerst registreren.
Čas neúprosně běží a brzy se dočkáme na PPM již čtvrtého sportu. Fotbal toho má již za sebou celou řadu, a proto se dnes podíváme na historické shrnutí fotbalových reprezentací. Nejprve se podíváme, jak již název článku napovídá, na to kolik zatím padlo branek ve všech reprezentačních utkáních, jaké jsou nejčastější výsledky apod. Poté se již zaměříme na seniorské reprezentace a v dalším článku pak také na ty juniorské.
Na začátek tu máme slibovaný přehled všech dosavadních výsledků reprezentací ve všech věkových kategoriích. Což znázorňuje následující graf, který kliknutím zvětšíte. Jedná se o konečné výsledky všech odehraných zápasů (čili bez zápasů, které byly kontumovány).
Jak je patrné, tak nejčastěji končí reprezentační zápas výsledkem 1:0, respektive 0:1. Následuje bezbrankový stav. Nikoho jistě nepřekvapí, že s přibývajícím skóre počet výsledků klesá a vyšší gólové hody jsou již jen řádově maximálně v desítkách zápasů.
Z následujícího grafu lze vyčíst, že ve více jak polovině reprezentačních zápasů padly maximálně dva góly. Více jak 4 branky padly ve více než čtvrtině případů. Nejčastěji tedy padají v zápase dva góly.
Jak jsem již zmiňoval, tak ve výsledcích nebyly zahrnuty kontumace. Těch bylo zatím celkem 47 a podílelo se na nich 34 reprezentací. Nejvíce kontumací, rovná polovina, bylo v nejmladší věkové kategorii, čili v U17. Naopak nejméně jich bylo v seniorských reprezentací. A které reprezentace mají na svém kontě nejvíce kontumovaných zápasů ve svůj neprospěch? To ukazuje následující tabulka.
Většina kontumací byla v přátelských zápasech a nevyhla se ani takovým velikánům jako je Lotyšsko nebo Rumunsko. Ale přesto se našlo několik manažerů, kteří zavinili kontumaci v kvalifikaci. Konkrétně se jedná o tři manažery, kteří vedli některou z reprezentací U20. Prvním z nich byl bývalý manažer české reprezentace U20 misula, a dále pak manažeři reprezentací Mexiko U20 a Izrael U20.
Nyní se již dostáváme pouze k seniorským reprezentacím. Nejprve se podíváme na celkovou bilanci jednotlivých reprezentací. V následujících tabulkách je vždy uvedeno 5 nejlepších a 5 nejhorších reprezentací v dané kategorii. Jako první tu jsou odehrané zápasy. Nikoho jistě nepřekvapí, že nejméně zápasů mají odehráno nejmladší reprezentace (ty které vznikly jako poslední).
A kdo si připsal na své konto nejvíce respektive nejméně porážek? Možná někoho překvapí pořadí, ale je to dáno především tím, že novější reprezentace ještě nemají odehráno tolik utkání, aby se mohly zařadit do nejhorších nebo vypadnout z nejlepších. Například takový Kazachstán má oproti nám téměř o 100 zápasů méně, jak bylo patrné v některé z předešlých tabulek.
Nyní se podíváme na bilanci reprezentací v přátelských utkáních. Nejprve se zaměříme na počet výher. Výsledky mohou být překvapující především mezi reprezentacemi s nejvíce výhrami. Naší reprezentaci patří dělené šesté místo za 41 výher.
V počtu proher může být opět pořadí trochu zkresleno počtem odehraných zápasů. Naše reprezentace s 18 prohrami obsadila desáté dělené místo (v nejméně prohrách).
Od přáteláků se přesouváme k soutěžním zápasům, což jsou všechny zápasy kromě přáteláků. V počtu nejvíce odehranách zápasů se řadí naše reprezentace na dělené páté místo s 90 zápasy.
A jak to vypadá se stejnými statistikami v Evropském poháru respektive Interkontinantálním poháru? Naší reprezentaci patří 6. místo v počtu zápasů za 9 odehraných utkání a sedmé místo za 5 výher.
Nyní se přesouváme k vzájemným zápasům. Nejvíce se mezi sebou utkávají převážně rivalové. Zajímavý je počet vzájemných duelů mezi Maďarskem a Skotskem. Naše reprezentace se nejvícekrát utkala pochopitelně se sousedním Slovenskem, konkrétně desetkrát.
Zatím se žádná z reprezentací neutkala se všemi ostatními reprezentacemi ze stejné věkové kategorie. Kdo první dosáhne rekordu a utká se alespoň jednou s každou z ostatních reprezentací? Nejblíže k tomu zatím má Uruguay, které chybí ještě sedm soupeřů. Naší reprezentaci chybí k dosažení 15 soupeřů.
Nyní se podíváme na vstřelené góly. Opět začneme s celkovým počtem ve všech utkáních. Pořadí jistě nebude překvapující. Naše reprezentace je zatím na šestém místě s počtem 253 branek.
Jak to jednotlivým reprezentacím střílelo na závěrečných turnajích? Naší reprezentaci se v Evropském poháru příliš nedařilo a za 8 branek ji patří dělené 18. místo.
Pochopitelně nemůže nyní následovat nic jiného než obrdžené branky v reprezentačních zápasech. Opět začneme s celkovým počtem. Naší reprezentaci patří 10. místo za 142 inkasovaných branek.
V soutěžních zápasech je pořadí na čele poněkud překvapující, ale opět to může být zkresleno nyžším počtem odehraných zápasů. Za 54 obdržených gólů patří naší reprezentaci 10. místo.
Kolik branek inkasovaly reprezentace na závěrečných turnajích? Aby výsledek nebyl tolik zkreslený, tak je uveden průměr branek na zápas. České reprezentaci pak patří na Evropské poháru šesté místo za průměr 0,44.
Od reprezentací se nyní přesuneme k reprezentantům a jejich statistikám. Začneme odehranými zápasy. Z českých hráčů odehrál nejvíce zápasů Jáchym Polinský (87), který si připsal také nejvíce startů v přátelácích (43). V soutěžních zápasech je nejvytíženějším Čechem Karel Sýkora (48).
Jak to vypadá s počtem nastřílených branek? Mezi českými hráči je na tom celkově nejlépe opět Jáchym Polinský, který nastřílel 38 branek, z toho 26 v přátelácích. V soutěžních utkáních je naším nejlepším střelcem s 20 trefami Daniel Rejchrt.
A kdo na góly nejčastěji přihrává? Z českých reprezentantů to jsou Zdislav Kellner a Jáchym Polinský s 15 asistencemi. V přátelácách je nejlepším nahrávačem prvně jmenovaný s 12 asistencemi a v soutěžních utkáních s 11 asistencemi to je Daniel Rejchrt.
Nikoho jistě nepřekvapí, že nejvíce střel na branku vysílají převážně nejlepší střelci. Ani u nás to není výjimka. Přesně 100 střel na branku vyslal Jáchym Polinský, který tuto kategorii ovládl i v přátelácích s 59 střelami. V soutěžních zápasech s 52 střelami úřaduje, kdo jiný než Daniel Rejchrt.
A kdo má nejvíce vychýlená mířidla? Z českých hráčů to nemůže být nikdo jiný než "sestřelovač vzducholodí" Jáchym Polinský, který vyslal mimo branku 102 střel, z toho 54 v přátelácích a 48 v soutěžních utkáních.
Poslední hráčskou kategorií, na kterou se podíváme je počet hvězd zápasu. Z našich hráčů to nemůže být nikdo jiný než lídr statistik Jáchym Polinský, který byl hvězdou zápasu vyhlášen 27x, z toho v 15 případech se jednalo o přáteláky. V soutěžních zápasech byl nejčastěji vyhlášen hvězdou zápasu (17x) jeho kolega z útoku Daniel Rejchrt.
Nyní se přesuneme k brankářům a podíváme se na počet odehraných zápasů. Z českých brankářů odchytal nejvíce zápasů (67) Ilja Hynšt, z nichž 35 bylo přáteláků a 32 v soutěžních zápasech.
Kolik udrželi brankáři čistých kont? Z českých brankářů je to opět Ilja Hynšt, který udržel nulu v 25 zápasech, z toho 19 v soutěžních duelech. V přátelácích udržel nejvíce čistých kont (7) Vlastislav Havelka.
Na Mistrovství světa se neevropským reprezentacím zatím nedaří. Na Interkontinentálním poháru zatím ze silných mimoevropských reprezentací nezískala žádný cenný kov pouze Kanada. Nejúspěšnější je zatím Argentina, která získala na obou IP jednu z medailí.
Jediným turnajem, kde se medaile nerozdávají je PPM Challenge Cup, který má tři divize. Přehled všech reprezentací, které se umístily na prvních třech místech, ukazuje následující tabulka.
Na úplný závěr tu máme přehled úspěchů všech reprezentačních věkových kategorií dohromady. Poslední tabulka ukazuje přehled medailistů z MS, EP a IP dohromady ze všech věkových kategorií.
Databáze českých reprezentačních hráčů - na této stránce můžete vkládat do databáze své hráče s reprezentačním potenciálem a můžete pomoci i s průzkumem soupeřů