Masa:

Pasukan anda:
Komunikasi
Public account
  Zon PRO
1330 kredit
Beli kredit
Anda berada di dalam akaun orang ramai. Jika anda ingin bermain permainan ini atau sertai perbincangan, anda harus daftar masuk. Jika anda pengguna baru, anda mesti mendaftar terlebih dahulu.

  Majalah PowerPlay

Виникнення і становлення баскетболу в Україні


Якось вже так склалося, що місцем народження багатьох видів спорту в Україні в дореволюційні роки були Київ, Одеса, Харків (згадайте хоча б історію виникнення і розвитку українського футболу і тенісу). Але з гордістю розповідали мені чернігівці про зародження в їх, тоді досить великому губернському місті, баскет-болу. (Не дивуйтеся, в 1919 році саме таке написання утвердилося за назвою нової командної гри з м'ячем, яка недавно з'явилася у Москві). Гра спочатку зустріла недовіру з боку спортсменів, але через два роки набула популярності. І першим українським містом "прописки" баскет-болу став Чернігів. Перші баскетбольні команди ( "Зірка" і "Вікторія") були організовані при Чернігівському Військово-Спортивному Клубі 6 липня 1921 року, а вже 30 серпня в Міському саду було проведено перший показовий матч. Але подальшого розвитку баскетбол тоді не отримав, через віддаленість тренувального майданчика та відсутність коштів. Загальні симпатії, особливо серед жінок, гра стала завойовувати з 1922 року. 11 травня в Чернігові була створена баскетбольна ліга Чернігівщини, що об'єднувала баскетбольні секції клубу "Спартак" і гуртка "Спорт" і 5 внеклубних команд губернського міста. Все літо 1922 року точилися тренування та товариські матчі. З 28 травня по 2 червня відбулися лігові матчі, в яких брали участь три чоловічих і одна жіноча команди. Через брак спаринг-партнера жінки змагалися з чоловічими командами. З 6 по 14 серпня в Чернігові були влаштовані губернські змагання, в програму яких входили сокільська гімнастика, легка атлетика, футбол, плавання і баскетбол.

Для поширення баскетболу на території України. Комітет баскетбольних ліг вніс Всеукраїнському Олімпійському комітету пропозицію організувати в Харкові Всеукраїнський комітет з розповсюдження цієї гри.

Можливо, саме завдяки цьому, вперше в Києві на відкритті навігації навесні 1922 роки кияни вперше могли бачити цю гру. Програма свята, влаштованого Київським Пролетарським Яхт-клубом з нагоди відкриття навігації, включала в себе крім "водної" програми (урок плавання, прийоми плавання, стрибки у воду, водне поло, показові гребні гонки) і "сухопутну", в якій "цвяхом" були вільні вправи, матчі лаун-тенісу і баскет-бол.

Історики спорту в Україні вважають 1922 рік датою народження баскетболу в нашій республіці. Хоча треба було б вважати 1921 рік, коли українці вперше побачили цю гру. Але тут питання: побачили, а чомусь не стали грати по відомим у світі правилами. Правила ж були прийнято 7 червня 1922 року. А тут ще питання: правила прийняті, але популярності немає. В такому випадку, що вважати датою народження? Здається, що відправною точкою слід вважати загальне "захворювання" цією грою - 1923 рік. Саме в цьому році майже вся молодь Чернігова була залучена в баскет-бол: клуб "Спартак" мав 8 чоловічих і 3 жіночих команди, ВНЗ - 1 чоловічу, Перша совшкола - 2 чоловічих і 2 жіночих, "Юний Спартак" - 6 чоловічих і 3 жіночих і школа фабзавучу друкарів - 3 чоловічих команди. Щотижня влаштовувалися товариські матчі, а єдина на весь Чернігів майданчик була зайнята для тренувань щодня з 12 години дня до 8 години вечора. Не відстає в популяризації гри і друк. Газети і журнали все частіше і частіше поміщають "повідомлення з місць" про розвиток баскетболу:
... Взимку 1922 - 1923 в університеті ім. Артема в Харкові була створена перша міська секція баскетболу. Потім подібні секції з'явилися в спортивному клубі "Червоний Залізничник", трохи пізніше в "Металісті";
в 1923 році під час 1 Всесоюзного свята фізкультурників був проведений чемпіонат країни;
Остаточним визнанням на Україні цієї гри можна вважати 1924 рік - рік проведення 2-ї Всеукраїнської Спартакіади в Харкові. Баскетбол був офіційно включений в програму змагань з літніх видів спорту. І хоча в них взяло участь лише 4 баскетбольні команди, ці змагання з повним правом можна назвати першими офіційними змаганнями республіканського рівня.





Rating rencana: Menyedihkan - Normal - Cemerlang     Pemandangan unik: 36

Kongsi di Facebook   Kongsi di Twitter   Kongsi di MySpace