Vrijeme:

Tvoji timovi:
Komunikacija
Public account
  PRO Zona
1330 kredita
Kupi kredite
Trenutno ste na javnom nalogu. Ako želiš igrati ili se priključiti diskusiji, morate se prijaviti. Ako ste novi korisnik, moraš se prvo registrirati.

  PowerPlay Magazin

MŚ w piłce ręcznej - półmetek


MŚ w piłce ręcznej - półmetek

 

Tydzień temu odbyły się ostatnie mecze kwalifikacji do Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Były one ostatecznym rozstrzygnięciem kwestii, które zespoły będą mogły stanąć do walki w MŚ, do walki o zwycięstwo, dumę i prestiż. Patrząc na wyniki naszej reprezentacji trzeba przyznać, że poradziliśmy sobie tutaj bardzo dobrze. Poniżej skróty meczów Polaków w rundzie kwalifikacyjnej tego turnieju.

 

 

Mecz 1.
Chorwacja Chorwacja - Polska Polska
26:38
(13:20)

Podsumowanie

Pierwsze spotkanie to mecz 8 lutego z drużyną Chorwacji. Polacy podeszli do tego meczu bardzo ambitnie, atakując rywala od pierwszych sekund gry. Szybko zdobyli przewagę, trafiając do bramki w ciągu ostatnich 10 minut pierwszej połowy aż dziesięć razy. Do szatni zeszli więc z bezpieczną przewagą 7 punktów.
W drugiej części gry Chorwaci próbowali się zmobilizować, ale tempo nadane przez polski zespół nie pozwoliło im rozwinąć skrzydeł. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:38 dla gości, ustawiając Polskę na pierwszym miejscu w grupie.

 

 

Mecz 2.
Polska Polska - Portugalia Portugalia
29:30
(13:12)

Podsumowanie

Drugi mecz, rozegrany na Smoczej Hali, był zimnym prysznicem dla biało-czerwonych. Myśląc jeszcze o poprzedniej wygranej, popełniali wiele drobnych błędów, które Portugalczycy chętnie wykorzystywali. Nie udało się nam jednak zdobyć wystarczającej przewagi w pierwszej części meczu, jedynie o punkt przewyższając rywali.
Druga połowa, ku radości kibiców, była bardzo wyrównana i obfita w strzały. Niestety, po dobrych kontratakach ze strony przeciwników, Polakom zabrakło czasu na odrobienie strat i przegrali tą rywalizację.

 

 

Mecz 3.
Wielka Brytania Wielka Brytania
- Polska Polska
27:31
(13:16)

Podsumowanie

Kolejną okazję do zrehabilitowania się w oczach swoich fanów, polski zespół miał 1 marca w meczu z Wielką Brytanią. Tym razem, po ostrych słowach krytyki ze strony trenera, zawodnicy dobrze się przygotowali i poważnie podeszli do meczu z tym wymagającym przeciwnikiem. Efekty było widać już po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 13:16 dla Polski.
Brytyjczycy byli bardzo zdeterminowani, żeby wygrać mecz, ale ciężko im było przebić się przez polską obronę. My z kolei wykorzystywaliśmy to w kontratakach i powiększając przewagę, wygraliśmy mecz.

 

 

Mecz 4.
Polska Polska - Holandia Holandia
30:26
(14:14)

Podsumowanie

Czwarte spotkanie, kończące pierwszą serię rywalizacji między zespołami, zostało rozegrane ponownie na Smoczej Hali, między Polską, a Holandią. Holendrzy od początku narzucili duże tempo gry, szybko zdobywając 2-punktową przewagę. Na szczęście Polakom udało się ich dogonić, i do przerwy wywalczyli remis.
Delikatna zmiana taktyki spowodowała, że w drugiej połowie to Polska dominowała na parkiecie. Zaczęliśmy szybko powiększać przewagę aż do 6 punktów, lecz przeciwnicy nie stali bezczynnie i ostatecznie wygraliśmy mecz wynikiem 30:26.

 

 

Mecz 5.
Polska Polska - Chorwacja Chorwacja
29:25
(13:12)

Podsumowanie

Mecz rewanżowy z reprezentacją Chorwacji rozpoczął się od 2 bramek strzelonych przez chorwackiego zawodnika. Polska przypuściła szybki kontratak, dzięki któremu zyskaliśmy niewielką przewagę.
W drugiej połowie wydawało się, że wygrana oddala się od polskiego zespołu. Jednak po trafieniu kilka razy do polskiej bramki, Chorwaci zaczęli się gubić i popełniać coraz więcej błędów. Nasi zawodnicy bez wahania je wykorzystywali i zakończyli mecz z przewagę czterech punktów.

 

 

Mecz 6.
Portugalia Portugalia - Polska Polska
25:27
(12:15)

Podsumowanie

Kibice na pewno pamiętali ostatnią porażkę z tą drużyną, więc nasi reprezentanci chcieli zrobić wszystko, aby tamto spotkanie poszło w zapomnienie. Spokojnie, lecz zdecydowanie rozpoczęli grę uważając, żeby przeciwnik nie łapał ich na błędach. Wykorzystywali za to bez litości wszelkie potknięcia Portugalczyków. Zaowocowało to zejściem na przerwę z trzypunktową przewagą.
Po przerwie gra zrobiła się bardziej wyrównana, a nasi zawodnicy starali się za wszelką cenę bronić wyniku. Udało im się to i mecz zakończył się rezultatem 25:27 dla gości.

 

 

Mecz 7.
Polska Polska - Wielka Brytania Wielka Brytania
34:26
(18:15)

Podsumowanie

Po ostatniej wygranej Polacy praktycznie zapewnili sobie wejście do finałów, więc do meczy z Brytyjczykami podeszli na luzie. Bezproblemowo bronili większość strzałów przeciwnika, sami często trafiając do bramki. Spokojnie zeszli więc do szatni kończąc pierwszą połowę 18:15.
W drugiej części gry nie było niespodzianek, może poza wyjątkowo słabą grą reprezentacji Wielkiej Brytanii. Polski zespół powiększył swoją przewagę aż do ośmiu punktów i zakończył spotkanie z wynikiem 34:26.

 

 

Mecz 8.
Holandia Holandia - Polska Polska
24:36
(9:18)

Podsumowanie

Ostatni mecz kwalifikacyjny był dla naszych zawodników formalnością. Wygrywając sześć meczy uplasowali się na 1. miejscu w grupie i mecz z Holendrami nie mógł niczego zmienić. Polacy wiedzieli o tym, ale nie zamierzali odpuścić rywalowi gry na wysokim poziomie. Grając jeszcze lepiej niż w poprzednim meczu, już po pierwszej połowie zyskali dziewięciopunktową przewagę.
Reprezentanci Holandii nie mogli już nic zrobić w drugiej połowie, zostali po prostu zdeklasowani przez naszą drużynę. Spotkanie zakończyło się rezultatem 24:36 z kolosalną 12-punktową przewagą biało-czerwonych.

 

 

Pozycje w grupie 6. po wszystkich meczach kwalifikacyjnych:

 

 

W najbliższą sobotę zostaną rozegrane pierwsze spotkanie finałów MŚ. Zobaczmy, z kim będzie musiała się zmierzyć polska reprezentacja.

 

Pierwszy mecz z Francją powinien być łatwy, ponieważ Francuzi na 8 meczy w kwalifikacjach, wygrali tylko trzy, również tyle zremisowali, a przegrali dwa mecze. Trudniejsze będzie spotkanie dzień później, ze Szwecją, zwycięzcą grupy 7. kwalifikacji. Za to następne trzy mecze to odpoczynek dla zawodników, biorąc pod uwagę występy rywali w poprzednich meczach. Ukraina i Kanada zakończyły rywalizacje na 3. miejscach w grupach, zaś Dania uplasowała się na 2. pozycji.
Podsumowując, występy Polaków w kwalifikacjach należy ocenić na pewno na plus. Jeśli utrzymają tempo i nie osiądą na laurach, mają spore szanse na wygraną w tej edycji Mistrzostw Świata. 

 

 





Rejting članka: Slabo - Normalan - Odlično     Jedinstveni pogledi: 170

Podeijeli na Facebook   Podeijeli na Twitter   Podeijeli na MySpace