Избери страна: | Румъния |
23. In ceea ce priveste pronosticurile, am indicat corect invingatoarea in 7 din cele 10 partide disputate (70%), insa o singura data am ghicit si diferenta de scor (10%).
24. Pronosticuri, 6 mai:
Grupa A:
Rusia - Austria (+2);
Suedia - Cehia (+2);
Slovacia - Elvetia (-1);
Grupa B:
Canada - Korea (+9);
Germania - Norvegia (+2);
Finlanda - Letonia (+4).
Grupa A:
Rusia - Austria (+2);
Suedia - Cehia (+2);
Slovacia - Elvetia (-1);
Grupa B:
Canada - Korea (+9);
Germania - Norvegia (+2);
Finlanda - Letonia (+4).
25. Campionatul Mondial de seniori, ziua a treia:
Grupa A:
Rusia - Austria 7-0 (Grigorenko - 2, Anisimov, Barabanov, Kaprizov, Mamin, Mikheev; rusii au schimbat portarul dupa repriza secuda, deci nu a existat SO);
Suedia - Cehia 3-2 (Rakell, Janmark, Zibanejad; Hronek, Hyka);
Elvetia - Slovacia 2-0 (Scherwey, M.Muller: Berra - SO).
Grupa B:
Canada - Korea 10-0 (Nugent-Hopkins, Jost - 2, Parayko, O'Reilly, Dubois, Schenn, Edmundson, McDavid, Eberle; McElhinney - SO);
Norvegia - Germania 5-4 SO (K.A. Olimb, T.Olsen, Bastiansen, Sorvik, Trettenes SO; Hager - 2, Michaelis, Seidenberg);
Finlanda - Letonia 8-1 (Aho -2, Savinainen - 2, Suomela, Teravainen - 2, Rantanen; Bukharts).
Grupa A:
Rusia - Austria 7-0 (Grigorenko - 2, Anisimov, Barabanov, Kaprizov, Mamin, Mikheev; rusii au schimbat portarul dupa repriza secuda, deci nu a existat SO);
Suedia - Cehia 3-2 (Rakell, Janmark, Zibanejad; Hronek, Hyka);
Elvetia - Slovacia 2-0 (Scherwey, M.Muller: Berra - SO).
Grupa B:
Canada - Korea 10-0 (Nugent-Hopkins, Jost - 2, Parayko, O'Reilly, Dubois, Schenn, Edmundson, McDavid, Eberle; McElhinney - SO);
Norvegia - Germania 5-4 SO (K.A. Olimb, T.Olsen, Bastiansen, Sorvik, Trettenes SO; Hager - 2, Michaelis, Seidenberg);
Finlanda - Letonia 8-1 (Aho -2, Savinainen - 2, Suomela, Teravainen - 2, Rantanen; Bukharts).
26. In ceea ce priveste pronosticurile, am indicat corect invingatoarea in 12 din cele 16 partide disputate (75%), insa o singura data am ghicit si diferenta de scor (6,25%).
27. Pronosticuri, 7 mai:
Grupa A:
Rusia - Belarus (+2);
Suedia - Franta (+4);
Grupa B:
USA - Germania (+2);
Canada - Danemarca (+3).
Grupa A:
Rusia - Belarus (+2);
Suedia - Franta (+4);
Grupa B:
USA - Germania (+2);
Canada - Danemarca (+3).
28. Clasamente, 6 mai:
Grupa A:
1. RUS 6p. (+14)
2. SWE 6p. (+6)
3. SUI 5p. (+2)
4. FRA 3p. (-3);
................
5. CZE 2p. (0);
6. SLK 1p. (-3);
7. AUT 1p. (-7);
................
8. BLR 0p. (-9).
Grupa B:
1. FIN 6p. (+14);
2. USA 5p. (+5);
3. CAN 4p. (+9);
4. NOR 3p. (0);
................
5. GER 2p. (-2);
6. DEN 2p. (-3);
7. LAT (-6);
................
8. KOR 0p. (-17).
Grupa A:
1. RUS 6p. (+14)
2. SWE 6p. (+6)
3. SUI 5p. (+2)
4. FRA 3p. (-3);
................
5. CZE 2p. (0);
6. SLK 1p. (-3);
7. AUT 1p. (-7);
................
8. BLR 0p. (-9).
Grupa B:
1. FIN 6p. (+14);
2. USA 5p. (+5);
3. CAN 4p. (+9);
4. NOR 3p. (0);
................
5. GER 2p. (-2);
6. DEN 2p. (-3);
7. LAT (-6);
................
8. KOR 0p. (-17).
29. În ceea ce privește pronosticurile, am indicat corect învingătoarea în 16 din cele 20 partide disputate (80%), însă doar de două ori am ghicit și diferența de scor (10%).
30. Pronosticuri, 8 mai:
Grupa A:
Austria - Slovacia (-2);
Cehia - Elveția (-1).
Grupa B:
Letonia - Korea (+2)ș
Finlanda - Norvegia (+3).
Grupa A:
Austria - Slovacia (-2);
Cehia - Elveția (-1).
Grupa B:
Letonia - Korea (+2)ș
Finlanda - Norvegia (+3).
31. Rezultate, 7-8 mai:
Grupa A:
Rusia - Belarus 6-0
Suedia - Franta 4-0
Austria - Slovacia 2-4 (Lebler, Schneider; Hascak, Jurco, Jaros, Kristof).
Grupa B:
USA -Germania 3-0
Canada - Danemarca 7-1
Letonia - Korea 5-0 (Mejia, Kennins, R.Bukharts - 2, Balcers; Merzlikins - SO).
Grupa A:
Rusia - Belarus 6-0
Suedia - Franta 4-0
Austria - Slovacia 2-4 (Lebler, Schneider; Hascak, Jurco, Jaros, Kristof).
Grupa B:
USA -Germania 3-0
Canada - Danemarca 7-1
Letonia - Korea 5-0 (Mejia, Kennins, R.Bukharts - 2, Balcers; Merzlikins - SO).
32. Dupa 0-5 cu Suedia, 2-6 cu Franta si 0-6 cu Rusia, conducatorii hocheiului din Belarus l-au demis pe antrenorul Dave Lewis. Sergey Pushkov va asigura interimatul, deci va purta responsabilitatea rezultatelor in ultimele patru partide din grupa.
33. Fundasul Vlasic (San Jose Sharks), campion olimpic in 2014, va intari lotul Canadei la acest Campionat Mondial.
34. Rezultate, 8-9 mai:
Grupa A:
Cehia - Elvetia 5-4 SO;
Elvetia - Belarus 5-2.
Grupa B:
Finlanda - Norvegia 7-0;
Germania - Korea 6-1.
Grupa A:
Cehia - Elvetia 5-4 SO;
Elvetia - Belarus 5-2.
Grupa B:
Finlanda - Norvegia 7-0;
Germania - Korea 6-1.
35. Pe 9 mai, Rusia si-a completat lotul cu inca trei jucatori: portarul Sorokin (CSKA Moscova) plus atacantii Nikita Gusev (SKA Sankt Petersburg) si Soshnikov (Toronto Maple Leafs).
36. Recent eliminat din playoff-ul NHL, atacantul Patrik Hornqvist va intari lotulo Suediei pentru a doua parte a prezentului Campionat Mondial.
37. Rezultate 10-12 mai:
Grupa A:
Slovacia - Franta 3-1
Cehia - Rusia 4-3 OT
Franta - Austria 5-2
Cehia - Belarus 3-0
Suedia - Slovacia 4-3 OT
Austria - Belarus 4-0
Rusia - Elvetia 4-3.
Grupa B:
USA - Letonia 3-2 OT
Canada - Norvegia 5-0
Danemarca - Norvegia 3-0
USA - Korea 13-1 (!)
Letonia - Germania 3-1
Danemarca - Korea 3-1
Finlanda - Canada 5-1 (!).
Grupa A:
Slovacia - Franta 3-1
Cehia - Rusia 4-3 OT
Franta - Austria 5-2
Cehia - Belarus 3-0
Suedia - Slovacia 4-3 OT
Austria - Belarus 4-0
Rusia - Elvetia 4-3.
Grupa B:
USA - Letonia 3-2 OT
Canada - Norvegia 5-0
Danemarca - Norvegia 3-0
USA - Korea 13-1 (!)
Letonia - Germania 3-1
Danemarca - Korea 3-1
Finlanda - Canada 5-1 (!).
Твоите любими теми
Най-нови мнения