選擇國家: |
![]() |
瑞典 |
om jag inte mins helt fel så ska iaf de båda ha runt 97-100.
Tänk om det hade gått lika bra för mig och mitt Hockey lag som Leggman ! då hade ja varit glad

Jaja. TS säger mer när spelarna blir bättre, när värdena som inte spelar roll utgör en mindre andel. Hade varit skönt om de tog hänsyn till förmågorna som spelar roll bara.
Men till min andra fråga. Vad gör de olika egenskaperna? Eller räknas det bara samman till ett värde? Finns det någon som vet hur matchmotorn räknar?
Men till min andra fråga. Vad gör de olika egenskaperna? Eller räknas det bara samman till ett värde? Finns det någon som vet hur matchmotorn räknar?
Tack för det! Lite synd att dom inte har riktigt samma fördelning, men det är en liten skillnad så den gör nog inte så mycket.
Efter lite beräkningar och ett par mindre påverkande uppskattningar (t.ex. står ju inte förstemålvakten för hela lagstyrkan) så har i det här fallet erfarenheten en påverkan på lagstyrkan på 12 % per 100 steg erfarenhet. Det är något högre än mina tidigare beräkningar för utespelare (10 % drygt), men samtidigt mycket lägre än de 20 % det pratats om.
Sedan är det ju inte säkert att påverkan på lagstyrkan är densamma som den faktiska påverkan.
Sedan är det ju inte säkert att påverkan på lagstyrkan är densamma som den faktiska påverkan.
Såg nu att du inledde säsongen med den äldre målvakten. Du spelade med lägsta betydelse så länge han stod, och han hade 181 hela tiden. Den yngre fick gå på hårdare, och hade faktiskt 176 först (senast 174, p.g.a. sämre energi förstås). Tar man detta i åtanke, och kompenserar för att den yngre tränats upp lite, så får jag ca 10 % per 100 steg erfarenhet, vilket är helt i linje med mina tidigare beräkningar.

nån som vet nån hyfsat bra första målvakt?!
då min första Golie börjar bli med åren ,
så behöver ha in en ganska snabbt !
då min första Golie börjar bli med åren ,
så behöver ha in en ganska snabbt !
Ett tips är att söka äldre målvakter med hög rutin och dåliga Q. De är mest prisvärda

hm, en som är tillräckligt bra för att spela i min division , plus att han ska kunna fortsätta förbättras,
33:35 - Adam Nouzák tar åt sig pucken i kampen bakom förlängdmållinje, han tar sig runt motståndarnas mål och kommer ända till tekningspunkten... han droppar pucken till Harri Sulkava som tar imot den och skjuter! Martin Kristiansson sparkar bort pucken, Levente Molnár får tag på returen han lägger över pucken från en forehand till en backhand och den går på Martin Kristianssons benskydd och IN!!!!! Levente Molnár får med lite tur av studsarna in pucken i mål och han ökar ledningen till 12:0 efter ett bra spel i powerplay.
Aja baja det skall vara emot och inte imot... Imot och ämot är bara två dialektuellauttalanden av emot.
Aja baja det skall vara emot och inte imot... Imot och ämot är bara två dialektuellauttalanden av emot.
Fixar... Men posta såna i översättningstrådarna i fortsättningen.
你喜歡的遊戲主題
最新主題