時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: I.1


Antsa

Hellraisers jälleen vastassa. Kauden aikana ollaan kohdattu jo neljästi aiemmin ja molemmissa runkosarjaotteluissa Murkut selviytyi voittajana. Suomen Cupissa ja Mestareiden liigassa Hellraisers korjasi sen sijaan hedelmät.

Tiukat ottelut varmasti jälleen luvassa eikä auta muu kuin laittaa paras mahdollinen kokoonpano kentälle, virrat täysille ja toivoa, että koneesta saadaan riittävästi tehoja irti. Ensimmäinen ottelu vieraissa on loppukauden kannalta jo erittäin tärkeä.


PRO包支持者 芬蘭 soijan


Alkoikin jo hieman tuskastuttaa kun aina tärkeät pelit hävittiin. Onnistuneeella loppukaudella olisi mahdollisuudet nousta jopa maailman kakkoseksi kokonaisuuksissa. Vaatii kyllä lähes kaiken voittamista... Jännä nähdä minkälaisia tähtilukemia vielä löytyy. Pientä toivoa on uudesta vahvistuksesta kesken välierien, mutta vaan pientä toivoa, koska pelaaja harjoittelee edelleen. Kaikki laitettiin kuitenkin tarjoukseen likoon. Ärsyttävää kyllä tuo viikon kidutusaika.


Antsa


Eipä ollut ensimmäisessä ottelussa Murkuilla juuri jakoa, vaikka vastataktiikka onnistuttiinkin arpomaan. Tänään jatketaan kotona ja kaikki mahdollisuudet on voittoon.

Hellraisersin vahvistus näköjään toteutui ja pakko sanoa, että Jarkko Haviala on melkoinen hyökkäyspeloite ja samalla koko liigan paras laituri. Vahvistussuunnitelmia on tälläkin suunnalla, mutta pelaillaan nyt ensin tämä kausi loppuun ja aletaan sitten katselemaan, mitä joukkueeseen hankitaan.


PRO包支持者 芬蘭 soijan


Nyt alkaa hyökkäys olemaan kunnossa. Seuraavaksi laitetaan ykkösmaalivahti ja pari pakkia hakuun. Hetki täytyy rahaa kerätä, ellei sitten päädytä jotain välillä myymään. Kauden vaihtuminen pitänee kuitenkin odotella ensin.

Mielenkiintoista on nähdä kuinka lähelle päästään laukauksissa tänään. Kerran on Antsan vieraana päästy playoffeissa jatkoajalle, toivotaan tänään samanlaista ihmettä.


Antsa


Näköjään jäi pokaalit tältä kaudelta saamatta ja Suomen mestari ei ole enää kuudetta kertaa peräkkäin sama. Hellraisers valitsi vastataktiikan eikä pieni hallinta riittänyt ottelun voittamiseen. Taipaleenmäki sai aikaan 10 laukausta, mutta vain yhden maalin. Selvästi painoi rankka kausi pelaajien jaloissa.

Pronssiottelut vielä jäljellä ja siellä annetaan nuoremmille hieman enemmän vastuuta. Analyysit on hyvä tehdä menneistä ja asettaa nokka kohti seuraavaa kautta.


huikas


Taisi kuitenkin olla vaan nuorennus vuosi menossa


PRO包支持者 芬蘭 soijan


Nyt olisi ehkä sopiva paikka lähteä sitä puuttuvaa pokaalia hakemaan?

Muistatko muuten koska on tullut edellinen kotitappio pudotuspeleissä?

Finaalivastusta odotellessa mennään erittäinkorkealla ja ykkösillä hakemaan Ligurian Cup VII:n välierä paikkaa viikonlopun peleistä. Mielenkiintoisesti suurimpana suosikkina UNBELIEVABLE LOOSERS. Meneekö krediitit ACHUJIENAS:lle vai tekeekö aika tehtävänsä?


Antsa


Toki joukkue nuorentui, mutta eipä tuo keski-iältään 17-vuotias nelosketju pelannut kuin runkosarjassa. Aineksia olisi ollut parempaankin, mutta "jokainen matsi lähdetään voittamaan" ei ollut tällä materiaalilla aivan se optimaalisin strategia, kun lisäksi pari pelaajaa piti laittaa kesken kauden lihoiksi, jotta avainpelaajat pystyttiin pitämään joukkueessa.

Joukkue on toki kestävällä pohjalla, kun on pystytty nuorille antamaan peliaikaa. Muutaman kauden päästä pitäisi saada tuhoa aikaan, kun nuo 20-22 vuotiaat pääsevät kuntoon. Ensi kaudella yritetään saada pari isompaa hankintaa joukkueeseen korvaamaan pari nykyistä hiipuvaa pelaajaa.

Tavoite oli olla ensi kauden lopuksi Maailman 10 parhaan joukossa ja tiukaksi tulee menemään. Tällä kaudella onnistuttiin kuitenkin nousemaan kokonaisuuksissa sijalta 40 sijalle 26, joten ei se kausi täysin penkin alle voinut mennä.

Edellinen pudotuspelien kotitappio tuli kaudella 9. Suosiolla ei pronssiotteluita lähdetä häviämään, mutta nuoremmat tulevat kuitenkin saamaan hieman enemmän peliaikaa. Katsotaan, mihin päädytään..


huikas

YPP leirissä oltiin ekan välierän jälkeen ihmetyksen kourissa, mitä pitäisi tehdä siimoja vastaan. No toiseen peliin säädettiin hieman, mutta lukemat silti viittaavat enemmän rouva fortuunaankuin managerin taitoon. Nöyrin mielin lähdetään kolmanteen peliin joka pelataan vieraissa ja taitaa olla mahdoton homma edessä. Periksi ei kuitenkaan anneta.


huikas

Taistelut tuulimyllyjä vastaan jatkuvat kun välierästä napattiin voitto kotiin siimoilta. Nyt tulee kyllä se seinä vastaan kun koko yksi parjaista seuroista asettuu vastaan. TPP:n ainokaisesta on jo tovi aikaa, ja pitkästä aikaa päästään finaaleihin. Viimeksi hävittiin kolmannessa pelissä muutaman vetäjän rankkukisassa


Kalles

Onnittelut Hellraisersille historian ensimmäisestä mestaruudesta!


huikas

Onnea soijanille mestaruudesta. Ei auttsnut mikään vsikka voitettiin lsukaukset, mutta kun ei niin ei. Nuoret ei vielä riittäneet ja peli jäi liiaksi yhden ketjun varaan. Samoin molarin eli krauserin myynti teki hallaa kun nuori duban ei vielä ollut tarpeeksi hyvä. Parin kauden päästä kyllä.


PRO包支持者 芬蘭 soijan


Kiitoksia. Kovin oli tasaisia pelit, kuten tähtien perusteella pitikin olla. Ensi kaudeksi tiivistetään ja terävöitetään joukkuetta. Vanhojen keskitason pelaajien tilalle haetaan ykköskorin pelaajaa/pelaajia.


Antsa

Onnittelut täältäkin! Monta kertaa oli Hellraisers jo aiemmin lähellä mestaruutta ja pokaali oli ilman muuta ansaittu. Onnittelut myös Louhelle sekä KooKoolle CVC-paikasta!

Taistelu pronssista jatkuu edelleen, kun Terässiimat päätti venyttää sarjan kolmanteen otteluun. Katsotaan nyt, mihin KV-Cuppiin lopulta päädytään.

Pretty Tits oli näköjään saanut managerinsa takaisin ja aloittanut jonkinnäköisen nuorentamisen. Liekö sielläkin tullut vastaan kasvaneet kulut.

Murkuilla tavoitteena hankkia edelleen uusi ykköslaituri ja kakkosketjuun oikea puolustaja. Ensi kaudella päästään omien vapaiden agenttien kanssa hieman mennyttä kautta edullisemmin, mutta tuskin sukan varteen silti kovin suuria summia onnistutaan säästämään.


jonne2


Mitäh? Pääsinkö johkun cup voittajien cupiin? vai mitä ihmettä?



你喜歡的遊戲主題
義大利 I.1
斯洛伐克 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題