Čas:

Tvoje tímy:
Komunikácia
Public account
  PRO Zóna
1330 kreditov
Kúpiť kredity
Momentálne sa nachádzaš vo verejne prístupnom konte. Ak si chceš zahrať hru alebo prispievať do diskusií, musíš sa prihlásiť. Ak si nový užívateľ, musíš sa zaregistrovať.

  PowerPlay Magazín

Wiatr zmian, czyli co da polskiemu hokejowi klub w KHL.


Wiatr zmian, czyli co da polskiemu hokejowi klub w KHL.

Coraz ciekawiej dzieje się w polskim hokeju. Prezes wygląda na kompetentnego  człowieka na swoim stanowisku, trenerzy kadr narodowych kompetentni są bez dwóch zdań. A teraz jeszcze wygląda na to, że i klubowy hokej ma szansę ruszyć z miejsca.

Jak podały rosyjskiej i słowackie portale, a za nimi polski hokej.net, są prowadzone rozmowy pomiędzy najlepszą ligą europejską KHL a przedstawicielami strony polskiej, których celem jest utworzenie w Gdańsku polskiego klubu. Na pierwszy rzut oka – zwykła plotka. Ale gdy się dokładniej przyjrzeć…

Po pierwsze i najważniejsze, stanowisko w sprawie zajął Aleksander Miedwiediew, prezes KHL i wiceprezes Gazpromu, który uchodzi za człowieka poważnego i wiarygodnego. W samej deklaracji nie padły żadne nierealne wiadomości, w stylu udziału „Olivii Gdańsk” (robocza nazwa klubu) w rozgrywkach od następnego sezonu, przedstawiono realną datę, sezon 2014/15. Ponadto, temat rozpoczęły nie polskie media o wiarygodności Faktu i Superaka, a rosyjskie i słowackie. Zatem, jak mniemam, coś jest na rzeczy.

Zastanówmy się zatem co przyniesie polska obecność w KHL. W mojej opinii, dzięki klubowi w lidze kontynentalnej perspektywy rozwoju polskiego hokeja wyglądają naprawdę dobrze. Polski klub w KHL to przede wszystkim spore pieniądze dla dyscypliny – budżet musi oscylować wokół 15 mln euro. Władowanie takiej kwoty w przeciętną ligę polską jest kompletnie nierealne, jednak lokowanie pieniędzy w klubie grającym w drugiej pod względem siły lidze na świecie – to już wygląda zupełnie inaczej. Reklama w klubie, który rywalizuje z silnymi rywalami a jego mecze są transmitowane będą zarówno w Europie jak i w USA może stanowić bardzo poważną zachętę dla inwestorów.

Klub w KHL to także szansa dla rozwoju szkolenia młodzieży - zespoły młodzieżowe klubów rywalizujących w lidze kontynentalnej muszą mieć także przedstawiciela w młodzieżowej lidze MHL. Zespołem młodzieżowym „Olivii Gdańsk” miałaby być reprezentacja do lat 20 czyli de facto zespół reprezentowany w większości przez graczy Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tym samym reprezentowanie barw SMS-u stałoby się prestiżowe dla młdych adeptów hokeja.

Także pod względem infrastrukturalnym sytuacja wygląda dobrze. Leżąca na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arena powinna spełnić wszystkie wymagania, które będą postawione przez władze ligi KHL, zaś perspektywa oglądania świetnych zawodników może przyciągnąć uwagę rzesz kibiców. Co ważniejsze z punktu widzenia fanów hokeja, możliwym i realnym jest, by polski zespół rozgrywał niektóre spotkania w innych miastach, a tych z halami zdolnymi przyjąć rolę gospodarza meczu KHL jest co najmniej kilka: Łódź, Katowice, Bydgoszcz, Warszawa. Takie działania mogą przynieść wymierne korzyści w postaci zainteresowania hokejem w Polsce ludzi na co dzień nie interesujących się tą dyscypliną sportu.

Podsumowując, polski przedstawiciel w KHL może dać polskiemu hokejowi solidnego kopa do szybkiego rozwoju. O dyscyplinie zacznie być głośno w mediach, zawodnicy zyskają doświadczenie rywalizując z klasowymi rywalami a młodzieżowy hokej w końcu będzie miał perspektywy długofalowego rozwoju. Nie można nie przyklasnąć temu pomysłowi. Ze zniecierpliwieniem będę oczekiwał kolejnych dobrych wiadomości w kwestii pozytywnej finalizacji rozmów.





Hodnotenie článku: Slabý - Normálny - Perfektný     Unikátnych prečítaní: 143

Zdieľaj na Facebooku   Zdieľaj na Twitteri   Zdieľaj na MySpace