დრო:

Your teams:
კომუნიკაცია
Public account
  PRO ზონა
1330 კრედიტი
იყიდე კრედიტები
შენ ხარ სახალხო ანგარიშში. თუ შენ გინდა ითამაშო თამაში ან ჩაერთო დისკურსიაში,შენ უნდა შეხვიდე შენ ანგარიშში. თუ შენ ახალი მომხმარებელი ხარ შენ უნდა დარეგისტრირდე.

  PowerPlay–ს მაღაზია

Na velikosti záleží


Na velikosti záleží

Jednu z nezanedbatelných položek příjmů fotbalových týmů tvoří stadion. Proto by se o něj měly týmy starat. Jaké kapacity můžeme čekat v prvních ligách, kdo má pravděpodobně největší stadion a kdo staví příslušenství, se  podíváme v následujícím článku.

Pro výzkum jsem si vybral stejné ligy jako v předchozím článku. A to z jediného prostého důvodu. Abych zjistil, zda ligy, co mají nižší úroveň zázemí, náhodou nevkládají své finance více právě do stadionu. Pro porovnání přikládám i graf zázemí.

 

 

 

Jak je patrné, tak se v Maďarsku investuje více do kapacity stadionu. Naopak Lotyši stadion "zanedbávají" a do zázemí také příliš velké finance neproudí oproti ostatním státům. Největší stadion ze zkoumaných prvních lig je polský Wahadlo Stadium s kapacitou 13 200. Po dostavbě převezme tento primát maďarský Mindent Bele, který dosáhne kapacity 14 400. Jak se staví příslušenství stadionu, lze vidět na dalším grafu.

 

 

Z grafu je patrné, že žádný prvoligový tým zatím neinvestuje do osvětlení stadionu. Naopak parkoviště se těší největší oblibě, pravděpodobně i proto, že je z nabízených čtyř příslušenství nejlevnější. V Maďarsku má 5 týmů již postaveno parkoviště a 2 mužstva ho mají rozestaveno. Informační tabuli mají manažeři ballaballMajitel balíku PRO Maďarsko garp a varhegyia. Kvalitu trávníku vylepšil pouze vicente, který má postaveno i parkoviště. V Lotyšsku mohou fanoušci zaparkovat u stadionu manažera Carls, brzy i u kasse. Informační tabuli má gugigans a kvalitu trávníku zlepšil racims. V Polsku stojí jen dvě parkoviště. O ně se postarali manažeři Majitel balíku PRO Polsko zop9 a moskal29. Na Slovensku stojí jediné funkční parkoviště u manažera Majitel balíku PRO Slovensko bmart. Rozestavené parkoviště a informační tabuli má Osoba blízká PPM týmu juris. V české první lize stojí informační tabule u Signalmana, který vlastní i parkoviště. To stojí i u manažera Majitel balíku PRO Česká republika Hlozanka, který zlepšuje i kvalitu trávníku a staví informační tabuli.

A jak to vypadá v České republice? Na následujícím grafu opět pro porovnání přikládám zázemí českých lig. Pod ním je už vidět průměrná kapacita v první a druhých ligách.

 

 

 

První liga opět vítězí. Liga II.2 se prokousala výše a naopak II.1 se propadla. Největší stadiony jsou přesto ve dvou ligách, které se umístily na spodních pozicích. Za II.1 ligu je to stadion Štruncovy sady a II.3 reprezentuje Gorolia. Oba stadiony mají kapacitu 12 600. Avšak druhý jmenovaný se dostavuje na kapacitu 14 400, čímž by se měl stát největším stadionem v ČR. Jak to je s příslušenstvím, ukazuje poslední graf.

 

 

Narozdíl od prvních lig se ve druhých staví i osvětlení. Jediné zatím funkční má manažer honza49, který brzy bude mít od každého druhu příslušenství první úroveň. Kvalitu trávníku na druhou úroveň už staví tom100, jenž buduje i první stupeň informační tabule a osvětlení. Kvalitu na první úrovni už mají i manažeři Majitel balíku PRO Česká republika immortal a Mrskal, který bude mít také od každého druhu první úroveň. Informační tabule stojí už na stadionech manažerů Majitel balíku PRO Česká republika Alfast, Tredy a Majitel balíku PRO Česká republika Librae.

A jaké jsou pravděpodobně největší stadiony na PPM? Jsou celkem čtyři. Všechny mají kapacitu 14 400. Konkrétně se jedná o stadiony Koryto Arena (Ukrajina), Olímpico Monumental (Brazílie), Abaddon Arena (Bulharsko) a Spartak (Moscow) (Rusko). U nás je největším stadionem Torol Park s kapacitou 14 000.