Ora:

Le tue squadre:
Comunicazione
Public account
  PRO Zona
1330 crediti
Acquista crediti
Sei nell'account pubblico. Se vuoi giocare o partecipare ad una discussione, devi loggarti. Se sei un nuovo utente, devi prima registrarti.

  Oggetto: II.3


SaPKofani


Lähteelän manageri on nyt turhan kriittinen, hyvältähän tuo Lähteelän tilanne vielä näyttää. Katselin sun statseja vähän ja panin merkille laukomisen alhaisen tähtitieteen eli 31...Miten se noin alhaalla on, harkkaatko olleskaan laukomista? Outoa kun itsellä on samainen 43, muutoinhan meidän tiimeillä ei isompaa eroa olekaan.


Llama


Olen omaksunut tyylisi vähätellä ennen peliä ;D

Ennen harjoittelin paljonkin, mutta huomattuani, että laukauksella ei ole juurikaan vaikutusta maalintekijöihin, se on jäänyt vähän vähemmälle ja vain lähinnä laiturit treenaavat sitä. Nyt tilanne on tosin muuttumassa, sillä tähän on mitä ilmeisimmin tullut muutosta myös pelimoottoriin, koska tällä kaudella sisäisen maalitilaston kärjessä komeilevat hyökkääjät.

Ennen maaleja Lähteelälle nimittäin väänsivät yleensä pakit, jotka tekivät kassinsa laukaustaidolla 18 ja 23 jne. Laiturit 80 laukaus-arvoilla vain syöttelivät yhtä lukuun ottamatta.

Suurin syy on ollut silti siinä, että verrattuna muihin taitoihin, Lähteelällä on ollut surkeat lahjakkuudet laukaukseen kautta linjan ja ainakin toistaiseksi nuo vanhemmat pelaajat, joilla se on kaikkein huonoin, ovat olleet vielä parempia kuin uudet tulokkaat.


SaPKofani


Olet varmasti oikeassa tuon laukaustaidon tarpeesta nykyisessä pelimoottorissa. Aiemmin harkkasin laukausta melkein samalla tavoin kuin nyt, ehkä hivenen vähemmän. Tulos oli karua, maaleja teki kuka sattuu ja laukaustaidolla ei paljon väliä ollut.
Nyt on selvästikin toinen ääni kellossa. Kyllä noita maaleja tuppaa tulemaan noille pelaajille joilla sitä laukausta löytyy, ainakin SaPKon rosterissa on näin käynyt. Siksi nostin itse SaPKolle laukausharkkojen määrä jopa aika selvästi ja se on kantanut hedelmää.
Ai niin, vähättely ennen peliä on tosiaan tapa joka on jäänyt päälle mulla jo nuoruusvuosista. Kai se sitten auttaa siihen jos tuleekin nekkaan totaalisesti :D


Llama

Kyllä tuo matala tärkeys on ainoa oikea, kaatui sarjakärki vieraissa. Tosin Nighttime Birds kaatui ekassakin kohtaamisessa. Sija 8 kelpaisi mainiosti runkosarjassa tänne ;)


Llama

Korjaan. Siellähän olikin täysin varamiehistö liikkeellä vastustajalla, leirin takia mitä ilmeisimmin.

No, kaikki kelpaa.


PetriT

Hah!, nyyh.. Eihän tässä tiedä miten suhtautua edellisen ottelun tulokseen.

Kotiottelu Linnanmaata vastaan selkeä hallinta laukauksissa 42-16. Maalit 3-4, just just. Onneksi sentään tekivät viimesen vasta jatkoajalla, niin saatin edes jonkinverran kokonaisuutta lisää.. Pisteistä ei ole enää niin väliä.

Täytynee ilmeisesti ruveta tosissaan harkitsemaan jo aiemmin mainitsemaani playout taktiikkaa..


entoz


Tiput olivat tosiaan keskitysleirityksellä, mutta ei se voiton arvoa vähennä. Olisihan se tulos voinut sama olla vaikka ykköskokoonpano olisikin pyörinyt eksyneenä kentällä. Onnea vaan!

Tuossa taisin taannoin sanoa, että saattaa vielä kärkipaikka vaihtua ennen kauden päättymistä. Saattaa osua vähän turhankin ikävästi naulan kantaan. ;)


Jepe

Sellainen peruspeli jälleen. Nyt uudistuu Puurojen ketjut, se on saletti!


Llama

Pataan tuli notta pätkähti, yritin välttää nyt jäähyjä matalalla tärkeydellä, vaikka peli oli mitä tärkein. Tulos: jäähyt 5-1 minulle ja 2-1 vierastappio.

Jatkoohjelma on mielenkiintoinen ja pleijaripaikka on vielä omissa käsissä, joten vielä säästellään. Se kauden ekan pelin vahinkokorkea pitää kuolettaa jotenkin..


PetriT

Jo neljäs peli peräkkäin kun moken torjuntaprosentti on 70-80 korvilla. Nyt on randomi pahasti rikki.


Jepe

Täälläkin voitaisiin alkaa pitämään jonkinnäköistä tulosveikkailua kierroksen matseista. 3-5 satunnaisesti valittua matsia ja tulokset/perustelut illan otteluista. Toisi vähän lisämielenkiintoa kierroksiin. Olisiko kiinnostusta tällaiseen?


Llama

Kyllä voin aina joskus laitella, jos ilman huolellista taustatutkimusta tehdytkin heitot kelpaa :P

Kittilä Doom - Lähteelä Xpress 5-2

- Lähteelä lähti normaalilla intensiteetillä, joten YV:t lienee luokkaa 10-0. Tämä viimeistään ratkaisee pelin, kun muutenkin jo taso on hiukan vastustajaa heikompi.

Sonnit - Yön piipertäjät 4-3

- Sonnien pakko panna kaikki peliin, Raakkuvilla Pirkoilla ei mitään huolia taikka paineita. Täytyyhän Sonnien panostuksen matsiin jossain näkyä.

Team Trilogia - SaPKo 1-5

- Vielä on mahdollisuus haastaa Pimeitä Tipuja runkosarjassa ja tasoero takaa, että sauma elää tämänkin kierroksen jälkeen.


KamiJumalainen

Tässä olis sitten omia veikkauksia. Katsoin vain tähdet ja sarjataulukot.

Sukillevaan - Kankin Kallet 1-3
Taistelu pudotuspelipaikoista tiivistyy ja molemmat ovat siinä vielä mukana. Siksi odotan tästä kovaa peliä. Kallet vievät lopulta 1-3 tehden viimeisen tyhjiin.

hämähäkkimiehet - Flying Finns 7-2
Jos lentävien suomalaisten molari on vielä sairastuvalla, odottaa heitä kova kohtalo tänä iltana kun he matkaavat hämisten vieraaksi. Hämiksillä on yksi sarjan kovimmista hyökkäyksistä.

Kiekko-Jumalat - RbK HC 3-3
Meikäläisillä on rankka kalenteri runkosarjan lopulle. Vastaan tulevat asettumaan mm. sarjan kärki Nightime Birds sekä kakkonen SaPKo. Koska sarjapaikka ei ole vielä varma yrittävät Jumalat viedä pisteet normaalilla intensiteetillä. Maalivahti Miro Sarkin kunto on ollut kysymysmerkki viime pelien aikana, mutta toivon hänen löytävän vireen jälleen tänäiltana.


Jepe

Pistetään samoista otteluista pienet ennusteet.

Lähteelä Xpress 3 - 4 Kittilä Doom

- Mirageron Kittilä Doom on ajoittain väläyttänyt joukkueensa potentiaalia ja tänään todennäköisesti taas väläyttää. Lähteelän astetta heikompi puolustus on illan ottelussa kovilla.

Sonnit 3 - 2 Nighttime Birds OT

- Sonneilla on panoksena pleijaripaikka ja varmasti kaikki laitetaan peliin. Mikä olisikaan sen hienompaa, kuin pisteet sarjaykkösestä tärkeään paikkaan. Sonnit joutuvat kuitenkin erittäin koville Yötipujen maalivahtipelin ansiosta. Pisteet jäävät Sonneille jatkoaikavoitolla.

Team Trilogia 1 - 6 SaPKo

- SaPKon selkeästi parempi pelaajamateriaali vie voiton tänään. Ei jätä jossittelun varaan.


Llama

Ihan ok osui veikkaukseni noihin peleihin, samoin Jepellä. Lähteelä itse hoitikin pelin 2-1. Itse kuvittelin virheellisesti kyseessä olevan vieraspelin, kotonahan on mennytkin hyvin.



I tuoi topic preferiti
Italia I.1
Slovacchia I.1
Bosnia ed Herzegovina koga bi vi
Bosnia ed Herzegovina Veliki događa...
Bosnia ed Herzegovina Sastanak BH Z...
Austria Tennis Duel -...
Belgio financien
Belgio Vanalles
Azerbaijan PPM Translato...
Austria Facebook
Bosnia ed Herzegovina Facebook
Austria 2. Mannschaft...
Austria Jerseys?
Azerbaijan U-17 milli ko...
Bosnia ed Herzegovina Sms krediti
Slovacchia Kohutko Cup I...
Slovacchia Gold Cup
Slovacchia National Gree...
Slovacchia V.168
Slovacchia players for G...
Slovacchia Pravidla (Ad ...
Slovacchia 2 zapasy za d...
Slovacchia Ligový pohár
Slovacchia dresy a vlajk...
Slovacchia National Germ...
Slovacchia Voľby trénera...
Slovacchia DB National I...
Slovacchia PPZT:pred a p...
Slovacchia F1
Slovacchia tranfers
Australia New F1 manage...
Slovacchia organizujem t...
Slovacchia transfer
Slovacchia Dresy
Slovacchia VI.188
Slovacchia VI.190
Slovacchia VI.196
Slovacchia VI.185
Slovacchia VI.184
Slovacchia VI.180
Slovacchia VI.166
Slovacchia VI.172
Slovacchia VI.168
Slovacchia VI.169
Slovacchia VI.170
Slovacchia VI.173
Slovacchia VI.164
Slovacchia VI.163
Slovacchia VI.127
Slovacchia V.85
Slovacchia VI.111
Slovacchia VI.72
Slovacchia VI.109
Slovacchia Futbalová Rep...
Slovacchia V.253
Slovacchia Slovakia Cup ...
Slovacchia VI.113
Slovacchia Esox lucius f...
Slovacchia trgu - trensf...
Slovacchia V.160
Slovacchia Klubové vlajk...
Slovacchia Vytvorenie kl...
Slovacchia V.248
Slovacchia VI.143
Slovacchia VI.146
Slovacchia V.170
Slovacchia V.232
Slovacchia Žilinska fotb...
Slovacchia V.252
Slovacchia V.255
Slovacchia V.247
Slovacchia VI.96
Slovacchia V.223
Slovacchia VI.9
Slovacchia Kto ma najvac...
Slovacchia V.230
Slovacchia V.133
Slovacchia VI.147
Slovacchia V.184
Slovacchia uspesnost str...
Slovacchia VI.126
Slovacchia VI.58
Slovacchia VI.51
Bielorussia "Клубная супе...
Slovacchia V.158 tipovač...
Slovacchia V.250
Slovacchia VI.80
Slovacchia mini champion...
Slovacchia V.249
Slovacchia V.229
Slovacchia V.251
Slovacchia Primera Divis...
Slovacchia Tímový web
Slovacchia VI.160
Slovacchia Friendly Matc...
Slovacchia VI.156
Slovacchia Klubovy web
Slovacchia V.127
Slovacchia Futbalova Rep...
Slovacchia Taktiky
Slovacchia Tréning hráčo...
Slovacchia SVK Repre - F...
Slovacchia VI.145
Slovacchia Stažnosti na ...
Slovacchia VI.106
Slovacchia futbal
Slovacchia Design-logo-d...
Slovacchia V.208
Slovacchia V.189
Slovacchia stadio
Slovacchia VI.149
Slovacchia VI.125
Slovacchia VI.88
Slovacchia V.176
Slovacchia SILA TÍMU
Slovacchia VI.103
Slovacchia V.148
Slovacchia super zápasy
Slovacchia Ponuky generá...
Slovacchia Slovenské Sup...
Slovacchia V.148
Slovacchia stavanie záze...
Slovacchia Tipovacia súť...
Slovacchia V.172
Slovacchia pro evolution...
Slovacchia Corgoň liga a...
Slovacchia VI.138
Slovacchia 2x zaspievaná...
Slovacchia Tvorba Loga
Slovacchia A.C.A.B. CUP
Slovacchia Najlepší stre...
Slovacchia Šlapak
Slovacchia V.201
Slovacchia VI.154
Slovacchia VI.142
Slovacchia Horna nitra C...
Slovacchia VI.148
Slovacchia VI.97
Slovacchia VI.144
Slovacchia Súťaž o 40 kr...
Slovacchia VI.112
Slovacchia MS vo Futbale...
Slovacchia kupovanie zam...
Slovacchia Hlasovanie - ...
Slovacchia V.242
Slovacchia Priatelsky du...
Slovacchia ZAPASY PRIJMA...
Slovacchia PPMliga-turna...
Slovacchia Majstrovstvá ...
Slovacchia V.178
Slovacchia IV.24 Ligové ...
Slovacchia VI.128
Slovacchia VI.54
Slovacchia Turnaj - UEFA...
Slovacchia Turnaj - Prem...
Slovacchia Liga majstrov
Slovacchia VI.110
Slovacchia V.146
Australia Last Letter -...
Slovacchia V.256
Slovacchia VI.114
Slovacchia V.225
Slovacchia VI.92
Slovacchia V.246
Slovacchia V.239
Slovacchia V.237
Post piu recenti