Ora:

Le tue squadre:
Comunicazione
Public account
  PRO Zona
1330 crediti
Acquista crediti
Sei nell'account pubblico. Se vuoi giocare o partecipare ad una discussione, devi loggarti. Se sei un nuovo utente, devi prima registrarti.

  Oggetto: III.4


Syoppo

espoolaisilla matalimmillaa ykkösketjun jannujen energia menee jo 60 kympis. ett ihme on jos voitetaan hegut toistamiseen. mutt siihen tähdätään että taistellaan sijoista 5-6


Hegu


sulla kamea kokemusetu tasaa puntteja, vaikka mun junnujen kokonaisuudet vertailukelpoiset sun vanhempiin pelureihin... toisaalta junnuilla löytyy puolilla yli 90 energiat... mutta esim. Jaspers pelaili kauden ykköskentässä ja sillä laahaa myös alle 80:ssä.....


Hegu


ja pääasia, että sain yleisötulot :)


Il capitano del team di supporto nazionale Finlandia cd008

Columbukse reservi miehistö sai helpottavan voiton. Tietysti myös Bulk leirillä tällä hetkellä. Onneks maanantaiksi on leiri ohi ja päästää ykkösmiehistöl hakemaan 5-6 sijoi. Ei se suuri pettymys ole jos pelit jatkuu 7-8 puolella. Kumminkin palkintorahoissa ei suurta hettoa. Kun lukee muiden energia tasoja nii columbuksessa voidaan olla hyvin tyytyväisiä ykkösketju painelee 77 kohdilla. Tietysti rosteri on niin kapee, että jokainen loukkaantuminen tuntuu. Ens kaudella tavoite pelaa suht samanlainen kausi. Näkee myös, että moni joukkue on myymässä runko kalustoa. Myös Columbuksessa myyntejä tullaan näkemään, mutta varmasti pienemmässä mitta kaavassa.


Ozzor

Muut vahvistaa ja kehittää joukkueitaan, niin täällä vaan junnataan paikoillaan. Tällä kaudella ollaan hankittu neljä pelaajaa, ja kehitetty vain taso hallintokeskusta ja taso lepotiloja. Velkaakin on paljon.

Nyt kun pelaajat saadaan myytyä niin katsotaan paljon tulee. Sitten on kolme vaihtoehtoa-
1. Hankitaan pelaajoita. Näyttää todennäköisimmältä, sillä nyt kokoonpanosta lähtee kahdeksan kaveria. Tulossa tännepäin varmaan jotain nuorempaa kaveria.
2. Suurennetaan areenaa. Alkaa käydä pieneksi tämä nykyinen 1950 katsojan areena. On ainakin kolme kautta kun viimeksi kasvatettiin kapasitettia. Tällä kaudella areena oli täynnä joka pelissä, ja eiköhän se täyty vielä kerran kun Karjalan herruus ratkaistaan ensi viikolla. ;)
3. Oheistilojen nosto. Lepotilat nostetaan kymppiin, ja sen jälkeen akatemia 11.tasolle.


Syoppo

espoolaiset taistelee sit sijoista 7-8. karmea rökäle tapppio hegujen kotiluolassa lukemin 8-2 ett parempi voitti :) ei oikein alle kuuenkympin energioil juhlita kaukalos :D pelin jälkeen espoolaisten ykköskenttä jouduttiin hakemaan areenan takaoven kautta suoraan tiputukseen jorviin. niin heikko happi oli ottelun jälkeen.


Il capitano del team di supporto nazionale Finlandia cd008

2-3 jatkoaika voitto bulkeista tuo muutavan lisä sentin tilille, mutta olis se kotietu 7-8 peleihi maistunu. Muttt hegui vastaan aina tärkeästä 5. sijasta. Ja keskittyminen ensi kauteen ja kauden toiseen leiriin. ja tietysti seuraaminen iv.13-16 finaaleihin tuleviin nousioihin.


Pykislampi

Mirrit toivottaa pohjoisemmat heimoveljet lämpimästi tervetulleeksi tänne kylmään etelään! Jotta Joensuulaiset tuntisivat olonsa todella tervetulleeksi, on Big Cat hankkinut parit laatikolliset atomeita ja vetyjä pukukoppiin. Toiveissa olisi, että Joensuun pelaajat ahmisivat kupunsa täyteen, eivätkä he jaksaisi ottelussa niin kovaa luistella. Jos pelaajat kuitenkin malttavat olla syömättä, niin taatusti takaraivossa kolkuttaa herkullinen tuoksu ja pelaajat ainoastaan odottavat ottelun päätössummerin törähdystä! Varmistaakseen houkutuksen tehon, Big Cat käy vielä vähän ennen matsia ovella huikkaamassa "Mikro on rikki, syökääs ny, kun ovat vielä lämpimiä!" :)

Sen verran pitää sanoa, ettei nyt niin paljoo harmittaisi, vakka Joensuu pronssin nappaisikin! Mirreiltä tuo pysti jo löytyy ja uuden tulo toisi Big Catille taas hommia uuden pystikaapin hankinnan johdosta. Ozzor on tällä kaudella tehnyt pirun hyvää työtä joukkueen kanssa, joten kyllä Ozzorille soisi pystin muistoksi kaudesta! Ihan ilmaiseksi Joensuu ei sitä kuitenkaan tule saamaan... ;)

Mielenkiinnolla tulee myös seurattua sarjan finaalia, josta voisi veikata suht tasaista? 2 - 1 voitoin menee mestaruus... mie ja miun veikkaukset taas :D


Zonestar

Olipa taas jännitysnäytös!!! Varmasti muillekin iloa kuin vain Roundersin ja CR:n faneille. Molemmilla joukkueilla monta paikkaa tehdä maali, mutta maalivahdit pelasi molemmilla kuin hurmoksessa?? Tässä muutama Rounders maalivahdin loppuhetkien haamupelastus ;D
sekä sitten vihdoin tapahtui ratkaisu rangaistuslaukauksissa...
Kyllä on maalinteko taas niin vaikeaa..

62:47 - Callisto Rocks lähtee hyökkäämään koko ketjun voimin. Sieltä tullaan kolmella yhtä vastaan! Bernard Závodník tuo kiekon yli hyökkäyssinisen. Jan-Ove Nybäck yrittää peittää syöttölinjat, mutta joutuu kovaan paikkaan. Bernard Závodník -> Antero Selander -> Santeri Nord, tyhjä maali... Ilmari Salmenranta syöksyy epätoivoisesti tolpalta toiselle ja tekee täysin mahdottoman pelastuksen!!! Tätä on vaikea uskoa, Santeri Nord olisi ehtinyt vaikka täyttää sudokun ennen vetoa, mutta kiekkoa hän ei saa sisään.
64:28 - Bohumír Šášik voittaa aloituksen. Hän syöttää kiekon pelaajalle Iiro Ala-Nikkola, joka laukoo oikealta b-pisteeltä. Ilmari Salmenranta ei näe mitään maskin takaa ja menee maahan. Kiekko osuu hänen patjaansa ja kimmahtaa pelaajan Boris Korvela mailaan, joka laukoo kiekon kohti ylänurkkaa. Maalivahti tekee uskomattoman torjunnan hanskallaan!!! Jos Ilmari Salmenranta on joskus tehnyt virheen, niin tämä torjunta kyllä paikkaa sen.

Viimeinen rangaistuslaukaus:
Boris Korvela lähtee yrittämään rangaistuslaukausta. Hän luistelee oikeaa laitaa pitkin, kiekko on laukaisuvalmiina. Boris Korvela pelaa suoraviivaisesti, vetää rannelaukauksen ja hän tekee maalin! Kiekko meni maalivahdin Ilmari Salmenranta patjan ylitse. 0:1

Ei muuta kuin odottamaan seuraavaa ottelua - eiköhän siitä tule yhtä jännittävä!!!! Rounders tuskin jäähdyttelee seuraavaa peliä. Callisto Rocksin kannattajat eivät malta odottaa kotiottelua... moni fani jäi rannalle, kun areena on jo loppuunmyyty, mutta joku tv-kanavista lupautui näyttämään matsin myös tv:ssä molempien joukkueiden fanilaumojen iloksi.


Pykislampi

Joensuuhun on näköjään kiirinyt myös sanaa Big Catin heikkoudesta. Mies ei voi vastustaa naiskauneutta. Eikös sieltä kaunis Joensuun Elli kävelly vastaan, kun Big Cat kanteli lihislaatikoita kohti vastustajan pukukoppia. Silmänisku, vieno hymy ja Big Cat oli myyty mies. BC työnsi laatikot areenanhoitajalle ja kirmasi Ellin perään. Saavuttaessaan Ellin, BC sanoi:"Miulla ei oo mitään aitioo, mut tuu miun viereen seisomaan: Miul on hyvä styroxlevy erätaukoja varten, niin ei peppu palennu. Kyl myö molemmat mahdutaan siin istuu, jos tuut ihan liki?"

Areenanhoitaja taasen ei tiennyt kavalasta suunnitelmasta mitään, joten hän kiikutti laatikot luonnollisesti mirrien pukukoppiin, jossa pojat iloisesti kiljahdellen ottivat herkut vastaan. Itsekuria kun löytyy joukkueesta yhteensä, mitä seuran omistamasta liitutaulusta, niin eikös matsi sitten mennyt mirrien osalta röyhtäillen ja nestettä nauttien. BC oli vielä tehostanut lihisten vaikutusta, heittämällä jokaiseen lihapiirakkaan hyppysellisen tai kaksi, suolaa. Ei muuta, kuin uutta tulta purjeeseen, sanos entinen mies, kun paatti keskellä selkää paloi...


Ozzor


Mun pelaajoita ei vedyt eikä atomit taida kiinnostaa, pitää varmistaa paikka ensi kauden joukkueessa ja "Elli" oli ihan meidän palkkaama tanssityttö, oikealta nimeltään Sanna, joka lähti mukaan reissuun. Hyvä että hoiti hommansa.:D

Elikkä 3-5 vierasvoitto kyllä maistuu joukkueen pelaajoille. Hausmann oli jälleen vireessä, ja joukkueen muut pelaajat kyllä antavat kiekkoa hänellä lähes kokoajan. Tänäänkin joukkue laukoi yhteensä 20 kertaa, joista Hausmann yhdeksän. Kaksi maalia jälleen. Dr.House lempinimen saanut Hausmann on saanut palkintokaappinsa tälläkaudella mukavaa täydennystä. Parhaan maalintekijän palkinto, pistepörssin voitto, All Star kentälliseen valisteminen sekä runkosarjan hopea. Vielä yhtä hän tavoittelee...;)


Pykislampi

Nyt on muuten aika mielenkiintoinen juttu. Halttula aloitti pelaamisen 100% energialla ja on nyt pelannut kaksi matsia eritt.korkeella. Luulisi siis energioiden olevan nyt 96, mutta näyttää nyt kuitenkin 97%??? Olenko nyt missannut jotain vai mistä mahtaa olla kyse?


Alkeis


1,5 vie E-korkealla? 97 siis pitäisi olla jäljellä?
Ja jos pyöristys ei ihan noin mene niin silloin vetoan vielä että pelasi yhdessä matsissa 58 minuuttia vain...


Ozzor


Oppaassa lukee että kilpaotteluissa e-korkealla pelaaminen vie energiaaa 1.50.


Pykislampi


Thanks molemmille. On jäänyt mieleen, että veisi 2?? No sitten on mennyt oikein ja tosiaan, Callisto teki yhden tyhjiin Halttulan ensimmäisessä matsissa. :)



I tuoi topic preferiti
Italia I.1
Slovacchia I.1
Bosnia ed Herzegovina koga bi vi
Bosnia ed Herzegovina Veliki događa...
Bosnia ed Herzegovina Sastanak BH Z...
Austria Tennis Duel -...
Belgio financien
Belgio Vanalles
Azerbaijan PPM Translato...
Austria Facebook
Bosnia ed Herzegovina Facebook
Austria 2. Mannschaft...
Austria Jerseys?
Azerbaijan U-17 milli ko...
Bosnia ed Herzegovina Sms krediti
Slovacchia Kohutko Cup I...
Slovacchia Gold Cup
Slovacchia National Gree...
Slovacchia V.168
Slovacchia players for G...
Slovacchia Pravidla (Ad ...
Slovacchia 2 zapasy za d...
Slovacchia Ligový pohár
Slovacchia dresy a vlajk...
Slovacchia National Germ...
Slovacchia Voľby trénera...
Slovacchia DB National I...
Slovacchia PPZT:pred a p...
Slovacchia F1
Slovacchia tranfers
Australia New F1 manage...
Slovacchia organizujem t...
Slovacchia transfer
Slovacchia Dresy
Slovacchia VI.188
Slovacchia VI.190
Slovacchia VI.196
Slovacchia VI.185
Slovacchia VI.184
Slovacchia VI.180
Slovacchia VI.166
Slovacchia VI.172
Slovacchia VI.168
Slovacchia VI.169
Slovacchia VI.170
Slovacchia VI.173
Slovacchia VI.164
Slovacchia VI.163
Slovacchia VI.127
Slovacchia V.85
Slovacchia VI.111
Slovacchia VI.72
Slovacchia VI.109
Slovacchia Futbalová Rep...
Slovacchia V.253
Slovacchia Slovakia Cup ...
Slovacchia VI.113
Slovacchia Esox lucius f...
Slovacchia trgu - trensf...
Slovacchia V.160
Slovacchia Klubové vlajk...
Slovacchia Vytvorenie kl...
Slovacchia V.248
Slovacchia VI.143
Slovacchia VI.146
Slovacchia V.170
Slovacchia V.232
Slovacchia Žilinska fotb...
Slovacchia V.252
Slovacchia V.255
Slovacchia V.247
Slovacchia VI.96
Slovacchia V.223
Slovacchia VI.9
Slovacchia Kto ma najvac...
Slovacchia V.230
Slovacchia V.133
Slovacchia VI.147
Slovacchia V.184
Slovacchia uspesnost str...
Slovacchia VI.126
Slovacchia VI.58
Slovacchia VI.51
Bielorussia "Клубная супе...
Slovacchia V.158 tipovač...
Slovacchia V.250
Slovacchia VI.80
Slovacchia mini champion...
Slovacchia V.249
Slovacchia V.229
Slovacchia V.251
Slovacchia Primera Divis...
Slovacchia Tímový web
Slovacchia VI.160
Slovacchia Friendly Matc...
Slovacchia VI.156
Slovacchia Klubovy web
Slovacchia V.127
Slovacchia Futbalova Rep...
Slovacchia Taktiky
Slovacchia Tréning hráčo...
Slovacchia SVK Repre - F...
Slovacchia VI.145
Slovacchia Stažnosti na ...
Slovacchia VI.106
Slovacchia futbal
Slovacchia Design-logo-d...
Slovacchia V.208
Slovacchia V.189
Slovacchia stadio
Slovacchia VI.149
Slovacchia VI.125
Slovacchia VI.88
Slovacchia V.176
Slovacchia SILA TÍMU
Slovacchia VI.103
Slovacchia V.148
Slovacchia super zápasy
Slovacchia Ponuky generá...
Slovacchia Slovenské Sup...
Slovacchia V.148
Slovacchia stavanie záze...
Slovacchia Tipovacia súť...
Slovacchia V.172
Slovacchia pro evolution...
Slovacchia Corgoň liga a...
Slovacchia VI.138
Slovacchia 2x zaspievaná...
Slovacchia Tvorba Loga
Slovacchia A.C.A.B. CUP
Slovacchia Najlepší stre...
Slovacchia Šlapak
Slovacchia V.201
Slovacchia VI.154
Slovacchia VI.142
Slovacchia Horna nitra C...
Slovacchia VI.148
Slovacchia VI.97
Slovacchia VI.144
Slovacchia Súťaž o 40 kr...
Slovacchia VI.112
Slovacchia MS vo Futbale...
Slovacchia kupovanie zam...
Slovacchia Hlasovanie - ...
Slovacchia V.242
Slovacchia Priatelsky du...
Slovacchia ZAPASY PRIJMA...
Slovacchia PPMliga-turna...
Slovacchia Majstrovstvá ...
Slovacchia V.178
Slovacchia IV.24 Ligové ...
Slovacchia VI.128
Slovacchia VI.54
Slovacchia Turnaj - UEFA...
Slovacchia Turnaj - Prem...
Slovacchia Liga majstrov
Slovacchia VI.110
Slovacchia V.146
Australia Last Letter -...
Slovacchia V.256
Slovacchia VI.114
Slovacchia V.225
Slovacchia VI.92
Slovacchia V.246
Slovacchia V.239
Slovacchia V.237
Post piu recenti