Vrijeme:

Vaše momčadi:
Komunikacija
Public account
  PRO Zona
1330 kredita
Kupi kredite
Trenutno ste na javnom računu. Ako želite igrati igru ili se priključiti raspravi, morate se logirati. Ako ste novi korisnik, najprije se morate registrirati.

  PowerPlay Magazin

PPM Foci Biblia - újragombolva a Főszerkesztő Úr kívánságára


PPM Foci Biblia - újragombolva a Főszerkesztő Úr kívánságára

 

 

 

Mindannyian másképp vagyunk bekötve. Mérnökként elvettem egy jogászt, és így utólag ennél nagyobb kommunikációs szakadékot nem-igen tudok elképzelni. Mintha másik bolygóról származnánk. Néha rájövök magamtól, hogy egy földönkívülinek másképpen kell dolgokat elmagyaráznom. Néha pedig a Főnöktől kapok egy levelet, hogy én vagyok maga a földönkívüli. 😊 Engedelmetekkel nekifutok újra a Biblia értelmezésének.

Hat és fél szezon, földi időben 731 nap, napra pontosan 2 év, ennyi telt el a huszonhatodik szezon óta. És már majdnem kimaxoltam az információhalmazt a szezonból, de az sem véletlen, hogy a legérdekfeszítőbb téma maradt a végére:

Játékstílus elemzés, amit szerényen csak „PPM Foci Biblia" '-nak neveztem el.

Azt azért tisztázni szükséges, hogy hiába a tökéletes taktika, esetleg még a fontosság emelés is, ezek is csak növelik a nyerési esélyeinket. Ott van még az Iván faktor. Attól válik életszerűvé a játék, hogy nem csak papírforma eredmények születnek - mégha mostanság túl is tolta talán a cangát Iván...

Két módszer szerint vizsgáltam a különböző játékstílusok hatékonyságát egymással szemben. Az egyik a félidőre vetített eredmények ( 1, x, 2) a hazai és vendégpontok aránya, a másik pedig a kapuralövések aránya. Az elsővel egyrészt az a bajom, hogy túl nagy a szerencsefaktor és talán emlékeztek, hogy csak a fele szezonra van gólstatisztikám, így ebben az esetben kénytelen voltam a mérkőzésfontosságot figyelmen kívül hagyni, különben nem lenne miről írni 😊  A másodiknál pedig az a deficit, hogy a különböző játékstílushoz kapcsolódó lövési hatékonyság ( mert ugyebár van ilyen ) nem kerül beárazásra. Így végül arra jutottam, hogy a kettő átlagával fogok számolni, de cikkben az összes elemzés bemutatásra kerül. Fentieken kívül is soktényezős a játék, de szerintem ismeritek a statisztikákhoz fűzödő már-már perverz vonzódásomat, hiszem hogy a nagy számok törvénye sok minden felett áll...

Némi magyarázat: A sorokban a hazai csapat játékstílusát, míg az oszlopokban a vendégekét találjátok. A felső táblázatok a megszerzett pontok arányát mutatják hazai szempontból ( 3 pont = 100%; 0 pont =0%; 0,5 felett nagyobb hazai, 0,5 alatt nagyobb vendég esély ). A középső táblázat lövésarány, itt is hazai szempontból ( tehát 0,5 felett több a hazai kapu felé tartó lövés, 0,5 alatt pedig a vendégek célozták többször a kaput ). Az alsó táblák a kettő átlagát tartalmazzák, továbbra is hazai szempontból. A sorok-oszlopok szummája talán értelemszerű, a szumma-szumma pedig az azonos játékstílusok átlagát jelenti.

A vendég esély az igazi csavar a történetben, itt szükséges fordítva gondolkodni, mert akkor az a jó ha minél kisebb a kalkulált érték.

Kezdjük a szélsőségekkel és haladunk az érdekesebb ( kiegyenlítettebb ) párosítások felé.

 

Nagy hazai előny ( több mint 15% CSE előny )

Elvileg a legegyszerűbb a hazai matek, labdatartó játékstílus mellett a legnagyobb a nyerési esély (97%), főleg akkor ha a vendég csapat bevállalja a normál (100%) vagy labdatartó stílust (100%). Az alsó táblázat labdatartó sorát nézzük ( hazai ), ez az ellenfél taktikájától függetlenül 97%-os nyerési esélyt garantál ( zölddel megjelölve ). A hozzá tartozó oszlopokból ( vendég ) az látszik, hogy ez az esély a vendég labdatartó vagy normál labda esetén 100%.

A vendégek meg talán a normál labdában bízhatnak, de ez is csak egy 10% körüli esély... Az alsó táblázat normál oszlopát nézzük ( vendég ), ez az ellenfél taktikájától függetlenül ( 100-89=11 ) pontosan 11% esélyt jelent. Itt az látszik pontosan, hogy a teljes mátrix hazai szempontból lett szerkesztve, tehát vendég szempontól az a jó ha a szám minél alacsonyabb!

Nagy hazai hátrány

Ha hazai, akkor normál és a csapaterő különbséghez képes egész jól mutat az a 36%. Az alsó táblázat normál sorát nézzük ( hazai ), ez az ellenfél taktikájától függetlenül 36%-os nyerési esélyt garantál ( zölddel megjelölve ).

Lövés alapon a labdatartó is jól mutat, de ott kicsi volt a meccsszám, így az statisztikailag instabil. A középső táblázat labdatartó sorát nézzük ( hazai, halvány zölddel megjelölve ).

Vendég szemmel talán azt mondanám, hogy csak a labdatartót ne! Aki eszerint jár el 4:1-hez számára kedvező eredmény születik. Az alsó táblázat labdatartó oszlopát nézzük ( vendég ) ez csak 66%, míg a hosszú labda és normál kb 80% ( kékkel megjelölve ), ez felel meg a 4 az 1-nek. 

Hazai előny ( 5-15 % CSE előny )

Itt nagyon érdekesen mutat a gól ( felső tábla ) és lövési ( középső tábla ) statisztika egymás mellett. Míg vendég oldalon a lövési statisztikában a hosszú labda gyengén muzsikál, gólstatisztikában nagyságrenddel jobban mutat, mint az összes többi játékstílus. ( összesítésben hazai 60, tehát vendég 40% )  Az középső táblázat oszlopait nézzük ( vendég ). Itt a hosszú labda mutat a legcsekélyebb 30%-os esélyt (100-70), szemben a labdatartó 40% és a normál labda 34%-ával. Ezt összehasonlítva a pont statisztikával ( felső tábla ) teljesen másképp mutat ( hosszú: 40%, labdatartó 7%, nomál 14% )

Hazaiként a normálozás tűnik ésszerű válaszlépésnek, és egyébként a többi játékstílussal szemben is hatékony (78%). Az alsó táblázat normál sorát nézzük ( hazai ), ez az ellenfél taktikájától függetlenül 78%-os nyerési esélyt garantál ( zölddel megjelölve ).

Hazai hátrány

Itt is a hazai normál a legjobb választás, (49%) kiemelkedően a labdatartó stílussal szemben működik. Az alsó táblázat normál sorát nézzük ( hazai ), ez az ellenfél taktikájától függetlenül 49%-os nyerési esélyt garantál ( zölddel megjelölve ), míg a labdtartóval szemben 59-et ( halvány zöld ).

Vendég oldalról az azonos játékstílus alkalmazása a javasolt, ami kétharmados nyerési eséllyel kecsegtet. Kiemelkedő vendégszempontból a labdatartó-labdatartó elleni játék (25%). Az alsó táblázat átlóját nézzük, ez az ellenfél taktikájától függetlenül 67%-os ( 100-33 ) nyerési esélyt garantál ( kékkel megjelölve ), ebből is kiemelkedik a labdatartó labdatartóval szemben (75%).

Egyenlő csapaterős esetén:

Ha hazai akkor azonos játékstílus. (70%) Az alsó táblázat átlóját nézzük, ez az ellenfél taktikájától függetlenül 70%-os nyerési esélyt garantál ( zölddel megjelölve )

A legjobb esély mégis hosszú labda használatakor vendég normál mellett jelentkezik (86%) Ezt a mondatot viszont én hibáztam be, mert hirtelen ugrottunk a pontstatisztikára.

A vendégek a hosszú labdában bízhatnak, főleg abban az esetben, ha a hazai csapat bevállalja labdatartást.  Az alsó táblázat hosszú labda oszlopát nézzük ( vendég ), ez vendég szempontból 38% ( kékkel megjelölve ). 

A legnagyobb különbség a gólos és kapuralövéses statisztika között a vendég normálozásnál mutatkozik. Kapura lövés alapján nem rossz a mutató (60-40), de a nyerési esély összesen 18%. Az középső táblázat és a felső táblázat normál oszlopát nézzük ( vendég ). Míg lövésből 40% nem mutat rosszul a pont szerzési esély csupán 18% ( 100-82 ). 

Egy érdekesség amivel már egy korábbi cikknél foglalkoztam ( https://ppm.powerplaymanager.com/en/pp-magazine-article.html?data=hu-17264-preview ). Nagyon úgy tűnik, hogy a 10%-os hazai CSE előnyt a rendszer bünteti. A grafikonon kékkel látjátok a nyerési esélyek görbéjét, a különböző csapaterők figyelembevételével. Itt látszik a valós (kék) nyerési esély fenti kategóriában 75% és ezzel rendesen beszakad, míg a görbe többi pontja alapján inkább a 81% lenne indokolt ( narancs szaggatott ).

Azoknak akik azt gondolják, hogy a Bibliával most osztottam meg az örök győzelem titkát, van egy kevésbé jó hírem. A huszonkilencedik szezonban úgy pottyantam ki - egy háromnyolcvanakárhányas kezdőértékű csapattal - az első osztályból, hogy tesztelésként szinte végig fentieket alkalmaztam. Épp az előbb linkelt cikkben foglalkoztam azzal is, hogy a rendszer rendkívül aprónak értékeli a jelenlegi első osztályban lévő CSE különbségeket, bármelyik csapat megverheti bármelyiket. És veri is 😊

Ezúton kérek elnézést a bakiért minden jogásztól és földönkívülitől 😊

Így a legjobb tanács amit adhatok, hogy Továbbra is Iván legyen Veletek!

 





Ocjena članka: Slabo - Obična - Odlično     Jedinstveni pregledi: 137

Dijeli na Facebook   Podijeli na Twitteru   Podijeli na MySpace-u