Ώρα:

Οι ομάδες σας:
Επικοινωνία
Public account
  PRO Ζώνη
1330 μονάδες
Αγοράστε μονάδες
Βρίσκεσαι σε δημόσιο λογαριασμό. Εάν θέλεις να παίξεις το παιχνίδι η να συμμετέσεις στη συζήτηση, πρέπει να συνδεθείς. Αν είσαι νέος χρήστης, πρέπει πρώτα να εγγραφείς.

  Θέμα: II.1


Henkisbenkis


surt för oss andra att msg inte stälde in taktiken,

jaja jag vann över Höbry FF iaf, så grattis Kenta.


pgarn


Jag är ledsen II.1. Hoppas det inte ställde till allt för mycket!


Henkisbenkis


hehe nee ingen fara, sånt som händer =).

Undrar om man kan bli 2a, 4omgångar kvar, 4p upp till andra plats,


kentacross


Säg inte grattis än hörre du! Men tack för din seger idag!

Nu börjar vi verkligen få vittring på Div.I, helt klart. Men vi tar absolut ingenting för givet än. Fyra matcher kvar att spela, en på söndag som vi måste räkna som given vinst, sedan en svår match mot Stockholms stolthet innan den avgörande matchen mot Eusakdi kommer nästa torsdag. Då är det förhoppningsvis klart.

Också Röglevinst mot Djurgården ikväll, fy fan vad glad jag är för tillfället! :D


Henkisbenkis


Jag kände att jag var tvungen att vinna idag, eftersom jag förstörde NC i hockeyn för dig,

!2p kvar att spela om. jag räknar faktiskt med att vinna alla, strikers på söndag(spelare på läger) tisdag dött lag,


kentacross


Haha, 1-1 i bjudningar då ;)

Ja, du har alla chanser att plocka andraplatsen fortfarande. Euskadi har i för sig ganska lätt schema, men man vet aldrig. Hans gubbar är nog trötta. Du har relativt enkelt schema du med, stora chanser att plocka 12 poäng. Hörby har utan tvekan svårast schema, det lär bli något poängtapp.


kentacross


Synd bara att det är 4 poäng upp. Hade varit bättre med 3. Nu krävs det att det blir poängtapp i två matcher för Euskadi.


Henkisbenkis


ja tyvärr, men jag hoppas att du vinner, sen får han gärna spea x i en match, men 3e plats så blir jag nöjd, 2a plats skulle vara en grym bonus.


Euskaltel


Bra att veta att du inte vill att jag går upp....

och vad fasen jag skall ha halva Henkis pokal hur det än slutar i serien, jag taggade ju honom att spela vidare, han var ju så lack efter halva serien.

Men med tanken på att jag inte nämndes som någon favorit innan serien får jag väl vara nöjd med att hänga kvar...

Det känns faktiskt lite ruttet att ni sitter och snackar så i det öppna forumet, om ni vill göra det privat fine, men öppet så att jag (och andra) kan läsa att ni upplever det som att jag (och andra) inte förtjänar att gå upp eller hamna tvåa pga att vi inte är kompisar på riktigt känns riktigt fult om jag skall vara ärlig.


kentacross


Nu förstår jag inte vad du menar mannen! Vi snackar ingen skit om dig överhuvudtaget, absolut ingenting. Du har helt fått detta om bakfoten och missuppfattat alltihop!
Jag har ingenting emot dig, helt tvärtom :)

Det jag sa och menade var helt emellan mig och Henkisbenkis. Vad VI skulle göra för att gå upp. Du har helt fattat fel här!


Henkisbenkis


Jag får nog skriva som kenta, förstår inte vad vi har skrivit om dig, jag föstår inte vad som är ruttet, jag tror du får läsa om det vi skrivit,

Sen häng inte upp dig på min topp 5, som jag skrev precis när serien skulle börja, var ju bara min tankar om hur det skulle gå.
Jag har inte heller något imot dig, tro mig om jag skulle kunna skulle jag med glädje gå om kenta också, men jag har inget imot honom för det,

Jag tror allt bara blivit ett missförstånd,


Euskaltel

Det känns som om det ni jobbar för just nu är att ni två går upp, läs igenom era svar till varandra, det är bara om hur ni går upp ihop. Det blir som eran egna lilla privata liga när ni skriver det som så. Särskilt i ett öppet forum.
Jag såg det redan igår natt på väg hem, men tänkte jag skulle vila av mig lite och inte säga något förhastat.

Ni har en "privat chat" där det ser ut som att målet är att ni båda skall gå upp.
-> Det medför att jag som sitter i mellan känner mig riktigt riktigt utpekad.

kentacross
Reaktion på: kentacross (15.03.2012 23:05:35)
Synd bara att det är 4 poäng upp. Hade varit bättre med 3. Nu krävs det att det blir poängtapp i två matcher för Euskadi.

-> Detta visar ju direkt att det är målet -> Ni två topp två.

Känns inte alls kul särskilt inte när det drar ihop sig, och jag har en kvar att möta av er, ni kanske (förmodligen) menar det, men det är så det ser ut.

Ni klagade tidigare på andra där det pratades om lag (just nu ser det ut för någon som inte helt insatt i allt ut som ni också kör lag, särskilt när ni påpekade i början av serien att ni kände varandra och hade gått igenom lagen i ligan och "hade bra koll på alla".

Tänk er för lite, se hur ni postar och skriver så det inte blir missförstånd.


Henkisbenkis


Fast nu håller jag inte med dig. Finns inget alls som visar att det är målet att vi 2 ska gå upp, Nu tycker jag bara detta blir helt fel, det är ju ingen hemlighet från min sida att jag hoppas att ni spelar X eller att kenta vinner, och att du spelar x i minst en match till, det är ingen hemlighet att jag hoppas att Hörby FF tapar poäng i minst en match, om jag tar 4 rakar vinster.

När jag skrev grattis till kenta, är för att jag tror han tar hem serien nu,
Sen när han tackar för att jag vann är ju ganska självklart att han blir nöjd när 1 av 2 stora utmanare om första platsen tappar poäng, och jag gick ju givet för seger för jag vill bli 2a. Skall jag kunna bli 2a måste de ske som jag skrivit tidigare i detta stycket,

Men om det nu kan bli missförstånd så har jag inte sakt eller försökt påverka kenta hur han skall spela imot dig (om någon tror det).


Euskaltel

Det är väl mer att kenta säger: "Synd att det är 4p upp..." Det medför att det ligger en värdering i det hela, han hade kunnat formulera den biten helt annorlunda för att vara framstå som neutral. Det jag tycker är konstigt är att det var massa tjat om lag innan som ev. samarbetade, med lite missförstånd här går det att föra fram samma problem.

Jag vet vad du vill, jag hade velat det med om det var tvärt om, det som är mest "fel" är som sagt hur Kenta skriver det, det är det tuffa, det är där man kan se en sådan grej.

Ni pratar om hur Ni skall gå upp, hur Ni skall komma topp två, det går att utrycka sig på helt andra sätt, det måste ju du förstå. Du kanske inte driver det, men med ett antal poster där ni diskuterar det hela med inriktning på din framgång. Som sagt, ni säger att det inte är så, fine, men inse hur det kan se ut, förstå vilket språk och ordvall ni gör. Det ser inte snyggt ut, om ni säger att det inte är så, då god tar jag det, men innan ni postar tänk på hur det kan se ut för ev tredje part.


jansix



Διεγράφη από συντονιστή Αρχηγός της εθνικής ομάδας υποστηρικτών Σουηδία Niklazzon.



Τα αγαπημένα σας θέματα
Ιταλία I.1
Σλοβακία I.1
Βοσνία-Ερζεγοβίνη koga bi vi
Βοσνία-Ερζεγοβίνη Veliki događa...
Βοσνία-Ερζεγοβίνη Sastanak BH Z...
Αυστρία Tennis Duel -...
Βέλγιο financien
Βέλγιο Vanalles
Αζερμπαϊτζάν PPM Translato...
Αυστρία Facebook
Βοσνία-Ερζεγοβίνη Facebook
Αυστρία 2. Mannschaft...
Αυστρία Jerseys?
Αζερμπαϊτζάν U-17 milli ko...
Βοσνία-Ερζεγοβίνη Sms krediti
Σλοβακία Kohutko Cup I...
Σλοβακία Gold Cup
Σλοβακία National Gree...
Σλοβακία V.168
Σλοβακία players for G...
Σλοβακία Pravidla (Ad ...
Σλοβακία 2 zapasy za d...
Σλοβακία Ligový pohár
Σλοβακία dresy a vlajk...
Σλοβακία National Germ...
Σλοβακία Voľby trénera...
Σλοβακία DB National I...
Σλοβακία PPZT:pred a p...
Σλοβακία F1
Σλοβακία tranfers
Αυστραλία New F1 manage...
Σλοβακία organizujem t...
Σλοβακία transfer
Σλοβακία Dresy
Σλοβακία VI.188
Σλοβακία VI.190
Σλοβακία VI.196
Σλοβακία VI.185
Σλοβακία VI.184
Σλοβακία VI.180
Σλοβακία VI.166
Σλοβακία VI.172
Σλοβακία VI.168
Σλοβακία VI.169
Σλοβακία VI.170
Σλοβακία VI.173
Σλοβακία VI.164
Σλοβακία VI.163
Σλοβακία VI.127
Σλοβακία V.85
Σλοβακία VI.111
Σλοβακία VI.72
Σλοβακία VI.109
Σλοβακία Futbalová Rep...
Σλοβακία V.253
Σλοβακία Slovakia Cup ...
Σλοβακία VI.113
Σλοβακία Esox lucius f...
Σλοβακία trgu - trensf...
Σλοβακία V.160
Σλοβακία Klubové vlajk...
Σλοβακία Vytvorenie kl...
Σλοβακία V.248
Σλοβακία VI.143
Σλοβακία VI.146
Σλοβακία V.170
Σλοβακία V.232
Σλοβακία Žilinska fotb...
Σλοβακία V.252
Σλοβακία V.255
Σλοβακία V.247
Σλοβακία VI.96
Σλοβακία V.223
Σλοβακία VI.9
Σλοβακία Kto ma najvac...
Σλοβακία V.230
Σλοβακία V.133
Σλοβακία VI.147
Σλοβακία V.184
Σλοβακία uspesnost str...
Σλοβακία VI.126
Σλοβακία VI.58
Σλοβακία VI.51
Λευκορωσία "Клубная супе...
Σλοβακία V.158 tipovač...
Σλοβακία V.250
Σλοβακία VI.80
Σλοβακία mini champion...
Σλοβακία V.249
Σλοβακία V.229
Σλοβακία V.251
Σλοβακία Primera Divis...
Σλοβακία Tímový web
Σλοβακία VI.160
Σλοβακία Friendly Matc...
Σλοβακία VI.156
Σλοβακία Klubovy web
Σλοβακία V.127
Σλοβακία Futbalova Rep...
Σλοβακία Taktiky
Σλοβακία Tréning hráčo...
Σλοβακία SVK Repre - F...
Σλοβακία VI.145
Σλοβακία Stažnosti na ...
Σλοβακία VI.106
Σλοβακία futbal
Σλοβακία Design-logo-d...
Σλοβακία V.208
Σλοβακία V.189
Σλοβακία stadio
Σλοβακία VI.149
Σλοβακία VI.125
Σλοβακία VI.88
Σλοβακία V.176
Σλοβακία SILA TÍMU
Σλοβακία VI.103
Σλοβακία V.148
Σλοβακία super zápasy
Σλοβακία Ponuky generá...
Σλοβακία Slovenské Sup...
Σλοβακία V.148
Σλοβακία stavanie záze...
Σλοβακία Tipovacia súť...
Σλοβακία V.172
Σλοβακία pro evolution...
Σλοβακία Corgoň liga a...
Σλοβακία VI.138
Σλοβακία 2x zaspievaná...
Σλοβακία Tvorba Loga
Σλοβακία A.C.A.B. CUP
Σλοβακία Najlepší stre...
Σλοβακία Šlapak
Σλοβακία V.201
Σλοβακία VI.154
Σλοβακία VI.142
Σλοβακία Horna nitra C...
Σλοβακία VI.148
Σλοβακία VI.97
Σλοβακία VI.144
Σλοβακία Súťaž o 40 kr...
Σλοβακία VI.112
Σλοβακία MS vo Futbale...
Σλοβακία kupovanie zam...
Σλοβακία Hlasovanie - ...
Σλοβακία V.242
Σλοβακία Priatelsky du...
Σλοβακία ZAPASY PRIJMA...
Σλοβακία PPMliga-turna...
Σλοβακία Majstrovstvá ...
Σλοβακία V.178
Σλοβακία IV.24 Ligové ...
Σλοβακία VI.128
Σλοβακία VI.54
Σλοβακία Turnaj - UEFA...
Σλοβακία Turnaj - Prem...
Σλοβακία Liga majstrov
Σλοβακία VI.110
Σλοβακία V.146
Αυστραλία Last Letter -...
Σλοβακία V.256
Σλοβακία VI.114
Σλοβακία V.225
Σλοβακία VI.92
Σλοβακία V.246
Σλοβακία V.239
Σλοβακία V.237
Νεότερες δημοσιεύσεις