Tiempo:

Tus equipos:
Comunicación
Public account
  Zona PRO
1330 créditos
Comprar créditos
Estás en una cuenta pública. Si quieres jugar el juego o unirte a la discusión, tienes que loguearte. Si eres un usuario nuevo, debes registrarte primero.

  Asunto: Intrebari


yulian1971


1 Un manager incepator, nu are jucatori de perspectiva, ori, daca are, trebuie sa-i vanda ca acei jucatori mor sperante!
2 legat de abordare/importanta, logic, din ghid citire, cu cat e mai ridicata importanta, cu atat creste mai repede CHE si EXP. Strategia ti-o faci tu singur, functie de interese, jucatori, etc
Pentru un incepator, recomand cu multa "ardoare" sa aiba o echipa de "mosi" cumparata cat mai ieftin, cu salarii cat mai mici, mai ales de "agenti liberi", dar cat mai bine antrenati. Acestia aduc rezultate, rezultatele aduc RDE, si pozitie in clasament, ultimele aduc Bani!!!
Totul intr-un joc de acest gen e legat de bani!
Facilitatile sunt primordiale, mai ales cele ce aduc plus valoare, arena are si ea un mare aport la bugetul clubului si chiar la prestatia jucatorilor dar totul se face si dupa "feelingul" fiecaruia
Atentie! nu te gandi la echipa= 30 de jucatori!
Si inca un lucru!
Nimic din ce ai acum, jucatori staff, nu vei mai avea peste 3-4 sezoane
De la asta trebuie sa pleci!
Parerea mea!
:D


tiberiulucian

Cumva, trebuie să împaci și capra, și varza, creionează ți o echipa competitiva, pe care sa o joci


marrrio


Parerea mea este ca pana nu ai facilitatile (antrenament,refacere,medical)foarte sus si specialisti f buni nu se merita sa incerci un lot tanar si sa tragi de el fiindca jucatorii nu au sa-ti creasca la cote f bune...si daca ai avea facilitatile si specialistii f sus nu iti faci o echipa mare fara tineri cu atribute bune pt posturile respective si fara o calitate medie excelenta..plus ca e bine sa incepi numai cu jucatori cu longevitate maxima...deci,in opinia mea,cea mai buna varianta este cresterea facilitatilor apoi 4-5 sezoane strangi bani...din banii stransi iti iei specialisti f buni si incepi goana dupa jucatori tineri,6/6 cam 50 milioane unul bun...iti aduni 2portari,6 fundasi,6 mijlocasi,4 atacanti si bagi antrenament maxim,tabere etc...ii pui sa joace numai in liga(sa aiba timp optim de regenerare) si numai pe f mare(pt experienta si omogenitate),numai pe prudent...atentie la stafful medical...ajuns in faza asta iti trebuie maxim pe prevenire...cand ii bagi in tabere trebuie sa ai 2 directori pe antren jucatorului maximi...etc Asta e planul meu pe urm 10 sezoane:) adica ori la bal ori la spital...astepti sa faca jucatorii 20 de ani si atunci incepi bataliile:)


Sekler


Perfect de acord !
adica aproape perfect :D ,fiindca asta ar fii valabil daca toti am proceda la fel , ...dar nu o facem (Slava Domnului)
De exemplu ,am in liga "balauri" care nu construiesc , dar tin jucatori din bani economisiti de la constructii care normal sunt mult mai buni ,
Pe astia cum sa-i intrec ? Astept 7-8 sezoane pt constructii , si dupa aia inca 5-6 pt constructie echipei capabila pt promovare ( dar mai ales pt mentinere ?)
Adica 12-15 sezoane pentru a trece din liga a III -a in a II -a ?
Cati manageri noi o sa reziste atatea sezoane ?


marrrio


:)Altfel e greu...dar in modul asta vei ajunge in prima liga si cand jucatorii vor avea 25 de ani te vei putea bate pt pozitiile fruntase....de asemenea,cand jucatorii vor avea 20-21 ani mai incepi un nucleu de inca 16 tineri...eh,strategii si strategii...eu am analizat f mult o strategie si cea mai viabila este ,in opinia mea,cea expusa mai sus...desigur,dureaza f mult insa nu vreau sa ma multumesc cu o liga secunda si cu jumatati de masura...uite-te la prietenul tau Akela...cam asa arata o strategie de "aur"...apropo ,a pierdut astazi Cupa...felicitari TURUL!


yulian1971


Eu am rzistat
Si altii ca mine
"Balaurii" au murit de mult!
Si?
Eu sunt inca aici, zic eu ca am construit o fundatie solida, peste 1-2 sezoane o sa ma apuc sa fac si o echipa, asa cum prezinta Marrio...
Asta daca ai rabdare, ambitie si vointa!
Daca nu, mai bine te lesi!
Ce sa zic?
La hochei am inceput din liga IV-a in sezonul 10, am trecut prin liga I un sezon doar ca sa-mi dovedesc ca pot ajunge acolo, am vandut echipa respectiva de mult si am construit
Acum am ceva tineret promitator si sper ca urmatoarea prezenta in prima liga sa fie de lunga durata
Dar ai nevoie de o baza solida ca sa rezisti acolo!


marrrio


De acord:)


yulian1971


Tocmai voiam sa intreb daca-mi dai voie sa-mi dau acordul pentru postul precedent!
:D


marrrio


N-ai decat!:(


marrrio


Nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi daca ar fi sa fim in aceeasi serie...ce-ar fi daca ar fi sa fim!?


yulian1971


Nu mai incerc daca esti asa trist...
:)


marrrio


Doar si numai problema ta!NU ma intereseaza daca esti sau nu de acord cu mine!Ma intereseaza insa orice tine de acest joc iar daca detii ceva "asi"pe care eu nu i-am observat si nu mi-i spui si mie abia atunci as fi trist...cum de asemenea m-ar intrista sa-mi citesti mesajele ,sa vezi ceva gresit si sa nu-mi spui!m-ar intrista iarasi daca ai proceda altfel in locul meu si nu mi-ai argumenta...dar,recunosc,m-ar intrista si sa vad ca ti-o iei cu mai putin de 4 boabe,in special de la nea Mircea:)


Sekler


Eu nu vorbesc despre mine sau tine , ori Marrrio cand e vorba sa rezisti.
De fapt intrebarea nu am pus-o pt mine , ci pt managarii mai noi .
Jocul e pe "moarte" dupa parerea mea , imediat nu avem nici liga a III a sa nu vorbesc despre a IV a

Ma inregistrez ... imediat ma trezesc a a III a , unde sunt manageri si din primu sezon ! cu 1700 zile de experienta.
Iau 9-12 goluri pe meci , si ma las , nici nu am timp sa cunosc jocu ca deja mi s-a urat fiindca nu am nici o satisfactie.

Eu aici vad problema cea mai grava .
Echipele din esaloanele inferiore sunt repartizati dupa inregistrari si nu dupa valoare .
Mai bine ar fii jumate din ligile trei-patru dar cu manageri cam de aceasi valoare , dar activi, decat sa omori jocu, a carei concept , dupa parerea mea e undeva gresit facilitand o mare masura manaegrii inscrisi mai devreme.

Nu sunt in stare eu sa judec acest aspect , dar odata , candva cineva din "conducere" ar trebui sa se gandeasca in modul cel mai serios cum sa salveze jocu

...asta numai o parere


MirceaLucescu


:) nu e chear așa departe iulian,1-2 sezoane și ma ajunge la fotbal!


yulian1971


Lasa-l ca e "dragoste la prima vedere"
:D



Temas favoritos
Italia I.1
Eslovaquia I.1
Bosnia y Herzegovina koga bi vi
Bosnia y Herzegovina Veliki događa...
Bosnia y Herzegovina Sastanak BH Z...
Austria Tennis Duel -...
Bélgica financien
Bélgica Vanalles
Azerbaiyán PPM Translato...
Austria Facebook
Bosnia y Herzegovina Facebook
Austria 2. Mannschaft...
Austria Jerseys?
Azerbaiyán U-17 milli ko...
Bosnia y Herzegovina Sms krediti
Eslovaquia Kohutko Cup I...
Eslovaquia Gold Cup
Eslovaquia National Gree...
Eslovaquia V.168
Eslovaquia players for G...
Eslovaquia Pravidla (Ad ...
Eslovaquia 2 zapasy za d...
Eslovaquia Ligový pohár
Eslovaquia dresy a vlajk...
Eslovaquia National Germ...
Eslovaquia Voľby trénera...
Eslovaquia DB National I...
Eslovaquia PPZT:pred a p...
Eslovaquia F1
Eslovaquia tranfers
Australia New F1 manage...
Eslovaquia organizujem t...
Eslovaquia transfer
Eslovaquia Dresy
Eslovaquia VI.188
Eslovaquia VI.190
Eslovaquia VI.196
Eslovaquia VI.185
Eslovaquia VI.184
Eslovaquia VI.180
Eslovaquia VI.166
Eslovaquia VI.172
Eslovaquia VI.168
Eslovaquia VI.169
Eslovaquia VI.170
Eslovaquia VI.173
Eslovaquia VI.164
Eslovaquia VI.163
Eslovaquia VI.127
Eslovaquia V.85
Eslovaquia VI.111
Eslovaquia VI.72
Eslovaquia VI.109
Eslovaquia Futbalová Rep...
Eslovaquia V.253
Eslovaquia Slovakia Cup ...
Eslovaquia VI.113
Eslovaquia Esox lucius f...
Eslovaquia trgu - trensf...
Eslovaquia V.160
Eslovaquia Klubové vlajk...
Eslovaquia Vytvorenie kl...
Eslovaquia V.248
Eslovaquia VI.143
Eslovaquia VI.146
Eslovaquia V.170
Eslovaquia V.232
Eslovaquia Žilinska fotb...
Eslovaquia V.252
Eslovaquia V.255
Eslovaquia V.247
Eslovaquia VI.96
Eslovaquia V.223
Eslovaquia VI.9
Eslovaquia Kto ma najvac...
Eslovaquia V.230
Eslovaquia V.133
Eslovaquia VI.147
Eslovaquia V.184
Eslovaquia uspesnost str...
Eslovaquia VI.126
Eslovaquia VI.58
Eslovaquia VI.51
Bielorrusia "Клубная супе...
Eslovaquia V.158 tipovač...
Eslovaquia V.250
Eslovaquia VI.80
Eslovaquia mini champion...
Eslovaquia V.249
Eslovaquia V.229
Eslovaquia V.251
Eslovaquia Primera Divis...
Eslovaquia Tímový web
Eslovaquia VI.160
Eslovaquia Friendly Matc...
Eslovaquia VI.156
Eslovaquia Klubovy web
Eslovaquia V.127
Eslovaquia Futbalova Rep...
Eslovaquia Taktiky
Eslovaquia Tréning hráčo...
Eslovaquia SVK Repre - F...
Eslovaquia VI.145
Eslovaquia Stažnosti na ...
Eslovaquia VI.106
Eslovaquia futbal
Eslovaquia Design-logo-d...
Eslovaquia V.208
Eslovaquia V.189
Eslovaquia stadio
Eslovaquia VI.149
Eslovaquia VI.125
Eslovaquia VI.88
Eslovaquia V.176
Eslovaquia SILA TÍMU
Eslovaquia VI.103
Eslovaquia V.148
Eslovaquia super zápasy
Eslovaquia Ponuky generá...
Eslovaquia Slovenské Sup...
Eslovaquia V.148
Eslovaquia stavanie záze...
Eslovaquia Tipovacia súť...
Eslovaquia V.172
Eslovaquia pro evolution...
Eslovaquia Corgoň liga a...
Eslovaquia VI.138
Eslovaquia 2x zaspievaná...
Eslovaquia Tvorba Loga
Eslovaquia A.C.A.B. CUP
Eslovaquia Najlepší stre...
Eslovaquia Šlapak
Eslovaquia V.201
Eslovaquia VI.154
Eslovaquia VI.142
Eslovaquia Horna nitra C...
Eslovaquia VI.148
Eslovaquia VI.97
Eslovaquia VI.144
Eslovaquia Súťaž o 40 kr...
Eslovaquia VI.112
Eslovaquia MS vo Futbale...
Eslovaquia kupovanie zam...
Eslovaquia Hlasovanie - ...
Eslovaquia V.242
Eslovaquia Priatelsky du...
Eslovaquia ZAPASY PRIJMA...
Eslovaquia PPMliga-turna...
Eslovaquia Majstrovstvá ...
Eslovaquia V.178
Eslovaquia IV.24 Ligové ...
Eslovaquia VI.128
Eslovaquia VI.54
Eslovaquia Turnaj - UEFA...
Eslovaquia Turnaj - Prem...
Eslovaquia Liga majstrov
Eslovaquia VI.110
Eslovaquia V.146
Australia Last Letter -...
Eslovaquia V.256
Eslovaquia VI.114
Eslovaquia V.225
Eslovaquia VI.92
Eslovaquia V.246
Eslovaquia V.239
Eslovaquia V.237
Ultimos comentarios