时间:

您的球队:
交流
Public account
  PRO区
1330个信用点
购买信用点
你当前正在使用公共账号。如果想进行比赛或是加入讨论,你需要登陆。如果你是新玩家,请先进行注册。

  PowerPlay 杂志

Össznemzeti szpartakiád, avagy a PPM világbajnokságok legsikeresebb országai #2


Össznemzeti szpartakiád, avagy a PPM világbajnokságok legsikeresebb országai #2

 

Az utolsó elemző írás a témában még abból az időből származik, amikor először rendezték meg a kézilabda korosztályos világbajnokságait. Nos, ez 2016-ban, tehát nem mostanában volt. Xel kolléga felterjesztette az ötletet szerkesztőségünknek, hogy talán éppen ideje lenne kiadni a cikk folytatását. Egyetértettem. Az elmúlt három évben rengeteg világbajnokságot rendezték a 4 sportág 12 különböző korosztályában, és ha követitek a válogatottak mindennapjait, akkor tudjátok, gyakran volt is okunk ünnepelni. De mindez mire lehetett elég? Vajon megőriztük-e a 3 évvel ezelőtti előkelő helyünket az összesített éremtáblázatban? Ha velünk tartotok, a mai elemző-összegző cikkünkből megtudjátok.

Köszönetnyilvánítás: Rögtön az elején köszönetet szeretnék mondani Xel-nek, aki nem csak az ötletet adta a cikkhez, hanem az összes világbajnokság, kontinensviadal nyers adatát, összesített táblázatait elküldte nekem, amiből már nem volt nehéz dolgozni. Köszönöm szépen!

Ha pedig lemaradtál a közel három évvel ezelőtti elemzésről, amelyet bredock írt, bepótolhatod itt:

Össznemzeti szpartakiád, avagy a PPM világbajnokságok legsikeresebb országai

Bevezetésként hadd ismertessem röviden a világbajnokságok lebonyolításának gyakoriságát a játékon belül, hiszen nem biztos, hogy mindenki mindegyiket sportágat követte ez idáig.

        Jégkorong:

A legelső sportág a játékon belül. Minden szezon végét egy világbajnokság zárja mindegyik korosztályban. Felnőtt világbajnokságot a 3. szezontól kezdve rendeztek, míg U18-as és U20-as korosztályos világbajnokot a 11. szezonban avattak először. Összesen már 71-szer avattak világbajnokot ebben a sportágban. 

        Labdarúgás:

Felnőtt világbajnokságot 4 szezononként rendeznek (értelemszerűen itt való életből vették a mintát), míg U17/U20-as világbajnokságokat 2 szezononként rendeznek. Felnőtt kategóriában ezen kívül 4 szezononként sor kerül kontinensviadalokra (Európa Kupa, Interkontinentális Kupa) is. 

A "köztes" szezonokban megrendezésre kerül minden kategóriában még egy „töltelék” kupa is, ami a PPM Football Challenge Cup névre hallgat, és egészen idáig fogalmam se volt róla, hogy mi ez. arkrektor kiokosított, hogy összhang növelésen kívül másra nem használják a kapitány párosok ezt a sorozatot, így a későbbiekben sem lesz már róla szó.

Az első felnőtt világbajnokságot a 6. szezonban rendezték meg, eddigi 28 szezon alatt összesen 6 alkalommal. U17-es és U20-as világbajnokot 11. szezonban hirdettek először. Szumma: Összesen 24-szer avattak világbajnokot ebben a sportágban.

         Kézilabda:

Hagyományos rendszert követi, csakúgy, mint a jégkorong és a kosárlabda, szezononként kerülnek megrendezésre a világbajnokságok. 9. szezontól rendeznek korosztályos világbajnokságokat (U19/U21), összesen 36-szor avattak világbajnokot ebben a sportágban. 

        Kosárlabda:

Itt is minden szezon végén, minden korosztályban rendeznek világbajnokságot (7. szezontól jöttek be az U17/U19-es világbajnokságok). A második legtöbb világbajnokságot itt rendezték, szám szerint 55-öt. Hiába ez a legfiatalabb sportág, meglátszik, hogy 70 napból áll csupán egy szezon.  Úgy kalkulálom még 3 IRL esztendő és a kosár maga mögött fogja hagyni a jégkorongot ebben a tekintetben. Nem mintha ez bármit számítana, csak érdekességképpen mondom.

A PPM történetében a mai nappal bezárólag 186 világbajnokot avattak és 558 érmet osztottak ki a 4 sportág 12 korosztályában. 

Rövid bevezető után kezdjük is el elemző cikkünket. Először sportáganként nézzük meg, hogyan is állunk.

Jégkorong

Jelenlegi világbajnokok:

  • Franciaország (Felnőtt)
  • Franciaország (U20)
  • Magyarország (U18) 

21 ország iratkozott fel az éremtáblázatra a 31 szezon 71 világbajnoksága alatt, 11 ország szerzett már érmet mindegyik korosztályban. 14 ország hódította el legalább egyszer a világbajnoki címet.  

Magyarország a 4. helyet foglalja el a tabellán (6 arany - 6 ezüst - 5 bronz). Minden korosztályban szereztünk érmet, és az aranyérem is már csak a felnőtteknél várat magára. Szurkolunk, hogy előbb utóbb ez is meglegyen. Legerősebb korosztályunknak 4 aranyéremmel a 18 éves korosztály tekinthető. 

Top 3 nemzet jégkorongban kicsit ellépett a középmezőnytől: a minden korosztályban kiemelkedő Csehország 16 aranyéremmel vezeti a listát. Őt követi Szlovákia 12 aranyéremmel, majd Lettország, akik elsősorban a felnőtteknél viszik a pálmát. 7 aranyérmet is bezsebeltek ott, összesen pedig 11-et szereztek.

Labdarúgás

Jelenlegi világbajnokok:

  • Argentína (Felnőtt)
  • Csehország (U20)
  • Olaszország (U17)

 Kontinenstornák jelenlegi címvédői:

  • Magyarország (Európa Kupa)
  • Argentína (Interkontinentális Kupa)

Összesen 19 ország iratkozott fel az éremtáblázatra 29 szezon és 24 világbajnokság alatt. Ami nem is rossz arány, ha azt nézzük, hogy jégkorong esetében 3x több VB alatt, csupán kettővel több ország szerzett érmet.

10 ország nyert már világbajnokságot. Megfigyelhető itt is az európai dominancia, de kiemelendő Argentína teljesítménye, akik mindhárom korosztályban nyertek már világbajnokságot. Listát Szlovákia vezeti 6 aranyéremmel,. Csehország 12 db érme szintén megsüvegelendő ebben a kategóriában.

Magyarország itt is a 4. helyet foglalja el a tabellán (2 arany, 3 ezüst, 1 bronz). Eddigi 6 felnőtt világbajnoki cím közül 2-öt is nekünk sikerült elhódítanunk, ami egészen parádés teljesítmény. A korosztályos világbajnokságokon is volt okunk már örömre, hiszen többször is éremmel tértünk haza a világ legrangosabb eseményéről. Aranyéremre még várnunk kell ugyan, de bízzunk benne, hogy a fiatalokkal is sikerülni fog egyszer, hajrá Magyarország!

Amit viszont sikerült elhódítanunk a legutóbbi szezonban, az az Európa Kupa. 8-)

Ugyan a világbajnokságokkal foglalkozunk ma, alább mégis összeszedtük az eddig kontinensviadalok helyezetteit egy táblázatba a számotokra. 

Kézilabda

Jelenlegi világbajnokok:

  • Magyarország (Felnőtt)
  • Magyarország (U21)
  • Csehország (U19)

Összesen 22 ország iratkozott fel az éremtáblázatra 18 szezon és 36 világbajnokság alatt.

Nem is húzom a szót, egyből a lényegre térek. Toronymagasan mi vagyunk a legjobbak ebben a sportágban! 13 aranyéremmel, 4 ezüsttel, 3 bronzéremmel mindenkit magunk mögé utasítottunk, mindhárom korosztályban begyűjtöttük már az aranyérmet, többször is! Le a kalappal mindenki előtt, aki bármivel hozzájárult a sikerhez!

Mögöttünk Csehszlovákia található a tabellán.

A top 3 ország nyerte a világbajnokságok több, mint két harmadát, egészen pontosan 72%-át. Ami egészen elképesztő adat, jégkorongnál és focinál ugyanez az adat csupán 54 %-ra jött ki, míg kosárnál 58%-ra.

Kosárlabda

Jelenlegi világbajnokok:

  • Kína (Felnőtt)
  • Kína (U19)
  • Szlovákia (U17)

Összesen 20 ország iratkozott fel az éremtáblázatra 23 szezon és 55 világbajnokság alatt, köztük 11 ország örülhetett már aranyéremnek is.  

Másik „arany”-os sportágunk,a kézilabda mellett (11 arany, 8 ezüst, 8 bronz), csupán Kína előz meg minket a tabellán, akik felnőtt kategóriában már egy évtizede uralják a mezőnyt. Érdemes megemlíteni, hogy itt a legerősebb a nem európai szereplés, elég csak a listavezető Kínára gondolni, de Irán is a top nemzetek közé sorolandó, továbbá Kanada, és Brazília is oda ért már egyszer-egyszer éremszerző helyre, nem érdemtelenül. 

Összesített éremtáblázat

Jöjjön a végső felvonás. Összesen 30 ország iratkozott fel erre a ranglistára, és közülük 21 ország legalább egyszer, 18 ország pedig már kétszer is örülhetett világbajnoki aranynak!

Magyarország az összesített éremtáblázat 3. helyét foglalja el ebben a pillanatban (32 aranyérem, 21 ezüstérem, 17 bronzérem).  Összesen 70 érmet szereztük. Ez valami egészen döbbenetes szám, ott vagyunk közvetlenül Csehország és Szlovákia mögött, aranyérmek tekintetében pedig szinte nincs is különbség! Bármikor előzhetünk a tabellán két aranyéremmel!

A top 3-as nemzet után egy hatalmas szakadék következik, ami az aranyérmek számát illeti. 4. helyen Lettország áll 17 aranyéremmel, érmek számát tekintve viszont még ők is nagyon jól állnak (55). 5. helyre fért fel az egyetlen sportágban (kosárban) menő Kína, és szintén szép helyet kaparintott meg hasonló előélettel Irán: 10. helyezett az éremtáblázaton. 6. helyet lengyel barátaink birtokolják. 7. helyet Oroszország, 8. helyet Finnország, míg a 9. helyet Franciaország birtokolja. Utóbbi csapatok elsősorban a jégkorongban muzsikálnak nagyon jól.

Még egy érdekesség figyelhető meg a táblázatban: a győztes és elbukott világbajnoki döntők arányát %-ban kifejezve. Itt fontos megjegyezni, hogy ott mérvadó ez a % leginkább, ahol sok döntőt játszott az adott ország. Így Argentína 100%-os aránya megsüvegelendő ugyan, főleg hogy mindhárom döntőjüket fociban játszották, azért helyén kell kezelni ezt a kevés döntőszám miatt. 

  • Az adatok alapján a legfélelmetesebb statisztikája Kínának van. Sajnos kosár kapitányként/segédként ezt a 76%-os győzelmi arányt sokszor a saját bőrömön tapasztaltam meg. 17 VB döntőt játszott Kína, és csak 4-szer tudták őket két vállra fektetni. Egyszer mondjuk pont nekünk sikerült ez a bravúr.
  • Az örök második címet pedig… vitathatatlanul Lengyelország harcolta ki magának. 28 világbajnoki döntőjükből 21-et elbuktak, ezzel egy „parádésan” alacsony 25%-os győzelmi mutatót tudnak magukénak. Szegények. 

Kína és Lengyelország volt a két véglet, nézzük meg mi hogyan állunk ebben a statisztikában:

Nagyon jól. 2. helyen állunk 60%-os győzelmi mutatóval. Csak Kína tud jobbat nálunk a legalább 10 döntőt játszott országok közül. Csehország mutatója: 57%. Szlovákia fifty-fifty határán mozog: 52%-kal. Lettország áll mögöttünk a 3. helyen, ők a döntőik 59%-át nyerték meg. 

Hoztam még egy érdekes táblázatot a számotokra. Ebben az szerepel, hogy melyek azok az országok, amelyek mind a 4 sportágban maradandót tudtak alkotni. Értem ezalatt, hogy melyek azok az országok, amelyek mind a 4 sportágban tudtak már VB aranyérmet, esetleg VB érmet szerezni. Ugyanazt megnéztem a korosztályok tekintetében is. A táblázatba még érdekességképpen beszúrtam, hogy kik nyertek Európa kupát (EK) vagy Interkontinentális kupát (IK).

12 ország szerzett mind a 4 sportágban valamilyen színű érmet. 15 ország tudott legalább két sportágban aranyérmet nyerni. 7 olyan ország van csak, amely 3 sportágban is szerzett világbajnoki aranyérmet. A 4 legkiemelkedőbb ország: Szlovákia, Csehország, Magyarország, Lengyelország. Minden sportágban szereztek már aranyérmet (4/4). 

Korosztályok tekintetében is előkelő helyen szerepelünk. 12/12 korosztályban van már érmünk, míg 12/9 korosztályban már aranyérmünk is van!

Három hiányzó aranyérmünk:

  • Jégkorong (Felnőtt) 
  • Labdarúgás (U20)
  • Labdarúgás (U17)

Mindhárom korosztályból van már ezüstérmünk, így bizakodóak lehetünk, hogy egyszer az aranyérem is sikerülni fog.

2. helyen Csehország áll ebben a tekintetben. Nekik 2 korosztályból hiányzik aranyérem: Labdarúgás (Felnőtt) és Kézilabda (Felnőtt).

Szlovákia áll a legjobban: Nekik már csak az U19-es kosár világbajnokságot kell megnyerniük, hogy teljes legyen az aranygyűjteményük, de még nekik sem teljes! És ha rajtunk múlik Lau-val, sosem lesz az. 3:)

Összefoglalás

3. helyen állunk jelenleg az összesített éremtáblázaton, és jó látni, hogy szinte semmiben nem maradunk el az előttünk álló Csehországtól és Szlovákiától. Két sportágban pedig egyértelműen előttük is járunk.  Minden sportág, minden korosztályában rendszeresen jól szerepelünk.

Őszintén csak gratulálni lehet mindenkinek, aki valamiben is ki vette a részét a sikerekben! :) Gratulálok mindenkinek! És köszönjük szépen! A továbbiakban is hasonló sikereket kívánok minden sportágunknak! Hajrá Magyarország!

Végszó ráhangolódásképpen 

Legközelebb mikor tudtok szurkolni a válogatottaknak?

  • Jó hírem van: Kosárlabdában és jégkorongban is szezon végéhez értünk, így itt tudsz szurkolni legközelebb, hogy éremgyűjteményünk gyarapodjon.
  • Kosárlabda világbajnokságok már MA (szombat) elkezdődnek, míg a jégkorong világbajnokságok jövő hét szombaton kezdődnek, hajrá magyarok! 

Ígéret

Ígérem, ha előzünk az éremtáblázaton a most esedékes világbajnokságok után, kiadom újra a cikket csak azért is! 8-)





文章评分: 粗糙 - 正常 - 优秀     阅读人数: 100

在Facebook 上分享   在Twitter 上分享   在MySpace 上分享