时间:

您的球队:
交流
Public account
  PRO区
1330个信用点
购买信用点
你当前正在使用公共账号。如果想进行比赛或是加入讨论,你需要登陆。如果你是新玩家,请先进行注册。

  PowerPlay 杂志

PRO či nePRO: that is the question... finále...(?)


PRO či nePRO: that is the question...  finále...(?)

Do posledního dílu miniseriálu o možnostech vlastnictví balíku PRO jsem si nechal funkcionalitu sic nejmladší, leč o to více zajímavou, užitečnou a věřím, že i hojně využívanou – „Analýzu týmu“.

Zkraje si dovolím krátký exkurz do historie, kdy jsem ještě aktivně hrával jiný hokejový manažer, kde byl Gioel jedním z těch, kteří se podíleli nejen na vývoji hry samotné, ale souběžně i pracoval na velmi mocném nástroji, který nesl jméno „HAAS“, (neboli HockeyArena Asistent) a jehož testerem jsem měl čest být. HAAS byl vyvíjen souběžně s hrou, čerpal z její databáze a dával k dispozici spoustu užitečných statistických údajů na jednom místě. Po Gioelově odchodu z projektu HA skončily i práce na vývoji HAASu a tento nakonec zanikl. Ne však zcela, neboť spoustu tehdejších nápadů a funkcionalit se podařilo autorům uplatnit v PowerPlayManageru, kdy některé funkce se staly standardní součástí manažerského konta a některé jsou přístupné až majitelům balíku PRO.

Jakkoliv byl soubor statistik, přehledů apod. „analýza“ do PRO balíku implementován jako jeden z posledních, bez mučení přiznávám, že bez této funkce si dnes už nedokážu představit své efektivní fungování v křesle manažera týmu. Používám-li některou z vymožeností balíku PRO pravidelně, je to právě „Analýza týmu“ – a je to také mnou nejčastěji využívaná funkcionalita.

Ale pojďme se společně podívat, co se pod pokličkou „Analýzy týmu“ vlastně skrývá:
pohled na analýzu týmu má dvě tváře: zvolím-li si ve svém menu „Tým“ – „Tým info“ – „Analýza“, objeví se přede mnou analýza mého vlastního týmu. Chci-li porovnat svůj tým s kterýmkoliv jiným týmem na PPM, stačí si takový tým vyhledat, v jeho menu kliknout na odkaz „Analýza“ a rázem mám před sebou srovnání obou týmů.

Jaké informace tedy na jedné obrazovce, rozdělené do dvou sloupců, jedním kliknutím myši získám?
Název týmu (včetně loga a dresů)
Hráči s nejvyšší CZ: tři hráče s nejvyšší CZ v týmu
Nejpopulárnější hráči týmu: trojice nejpopulárnějších hráčů
Nejproduktivnější hráči: opět trojice nejproduktivnějších hráčů včetně jejich statistik
Zranění hráči v týmu: přehled všech zraněných a nedoléčených hráčů

Základní statistické údaje o týmu:
název týmu, liga (včetně aktuálního umístění v ní), týmový koeficient, kapacita stadionu, počet reprezentantů v seniorské reprezentaci i v U20 (zatím ještě nevyužito), průměrná celková zručnost, průměrná celková zručnost nejlepších 17-ti hráčů (3 pětky + dva brankáři), průměrná celková zručnost nejlepších 22-ti hráčů (4 pětky + dva brankáři) a průměrná návštěvnost domácích ligových zápasů.

Statistiky přesilovek a oslabení:
Počet odehraných přesilovek, počet oslabení, počet vstřelených gólů v přesilovkách, obdržené góly při vlastních přesilovkách, počet vstřelených gólů v oslabeních, obdržené góly při vlastních oslabeních, procentuální využití přesilovek a procentuální úspěšnost v oslabeních.

Ligové statistiky:
Počet odehraných zápasů, výher, proher, remíz, vstřelených a obdržených branek, průměr vstřelených a obdržených gólů na zápas, počet vyslaných střel na soupeřovy brankáře, počet střel na vlastního brankáře, průměr vyslaných a obdržených střel na zápas, procentuální úspěšnost brankářů a procentuální úspěšnost střelby.

Posledních pět ligových zápasů včetně klikatelných odkazů na týmy soupeřů, výsledků s odkazy na reporty ze zápasů a důležitosti zápasu.

Pro mě jsou však nejdůležitější údaje, které najdu v levém sloupci:

Údaje o stylu hry, tedy kolikrát hrál soupeř s taktikou hormonální, defenzivní, ofenzivní, kdy použil proti svému soupeři protiútoky, kouskování hry či aktivní napadání.

Jakou důležitost zápasu a kolikrát použil (nízkou, normální, vysokou) – z tohoto údaje jsem schopen velmi rychle zjistit, jaký mají hráči soupeře přibližný zůstatek sezonní energie.

Jaký počet formací (i s rozdělením do jednotlivých třetin) a v kolika případech použil na zápas (zda tedy hraje spíše na čtyři pětky nebo pouze na tři, po které třetině stahuje hru na tři...)

Srovnání zázemí, tedy na jaké úrovni jsou tréninkové a regenerační prostory, PEO, údržba, vzdělávací středisko, sportovní akademie či zdravotní středisko.

Síla týmu na jednotlivých postech – brána, obrana, útok, střelba i celková síla týmu.

Díky těmto údajům, které mám k dispozici na jednom místě, bez zdlouhavého vyhledávání a následného počítání, si dokážu udělat obrázek o svém soupeři během několika málo okamžiků a díky těmto informacím mám i lepší možnost připravit své chlapce na zápas. V případě srovnávání s úspěšnými týmy v rámci celého PPM pak mohu srovnávat, kde můj tým pokulhává a kde je tedy potřeba přidat... ;)

Co napsat na závěr? Jak jsem se zmínil hned v úvodu svého miniseriálu, tyto články nebyly psány s cílem přesvědčovat manažery, aby si hned po jejich přečtení běželi koupit balík PRO; mojí ambicí bylo popsat, co manažer zakoupením balíku získá, resp. jaký rozdíl vidím ve hře s balíkem a bez něj já osobně.
P.S.: sám za sebe mohu jen zopakovat: hru bez balíku si už nedovedu představit... ;)





文章评分: 粗糙 - 正常 - 优秀     阅读人数: 619

在Facebook 上分享   在Twitter 上分享   在MySpace 上分享