选择一个国家: |
![]() |
芬兰 |
Silloin ei ole Suomella tukitiimiäkään, eihän siihen pestiin voida pakottaa.
Tietyissä puissa on ollut keskustelua siitä että onko intesiteettien sopiminen keskenään ennen ottelua sallittua, ja eräät ovat olleet sitä mieltä että on+kuulemma varsin yleistä jossain sarjoissa.
Tämä on ehdottomasti kiellettyä, ja siitä tullaan rankaisemaan, mikäli siitä jää kiinni.
Tämä on ehdottomasti kiellettyä, ja siitä tullaan rankaisemaan, mikäli siitä jää kiinni.
Koskeeko myös ystävyysotteluita? Osaisin meinaan heti nimetä tähän yhden "intensiteetti-sopupelin".
Kyllä.Sääntö koskee kaikkia otteluita PPM:n sisällä.Mikäli jollain on todisteita niin ne voi välittää suoraan gamemastereille tai auttajille, jotka vievät asian eteenpäin, jos tarvetta on.
Eipä sillä kyllä mitään merkitystä ole, mutta onhan se hyvä aina varmistaa. Eihän Jokerit ja HIFK sovi ennen keskinäistä ottelua, että pelatkaa te junnuilla niin me pelataan vanhuksilla
Huono esimerkki

Minä ja JonttaiN sovimme viime ystävyysottelusta, mutta emme olleet tietoisia säännöstä.
Mut ei me sovittu muutaku matalalla peluusta, enkä mää ees luvannu pelata matalalla

No niin jos se näin otetaan, emme sitten sopineet. Kuitenkaan emme tienneet säännöstä, vai?
Emmä ainakaa, en oo ees nähny missään puussa tämmöstä toimintaa.
Aika turha väittää, että ei "tiennyt" säännöstä.
PPM:n säännöistä:
On kiellettyä:
-vaikuttaa otteluiden tuloksiin sopimalla vastustajan managerin kanssa etukäteen otteluun liittyvistä asioista.
PPM:n säännöistä:
On kiellettyä:
-vaikuttaa otteluiden tuloksiin sopimalla vastustajan managerin kanssa etukäteen otteluun liittyvistä asioista.
Missä kohtaa? Pitäisi varmaan lukea säännöt minun uudestaan. Luin ne viimeeksi kun tulin tänne. No aiotko hankkia meille porttikiellot pienestä virheestä.
Ei me ees tehty mitää virhettä, emmä vastannu siihen sun heittoos.

你喜欢的游戏主题
最新主题