Saat:

Takımlarınız:
İletişim
Public account
  PRO Bölgesi
1330 kredi
Kredi satın al
Genel bir hesaptasınız. Oyunu oynamak ister veya tartışmalara katılmak isterseniz giriş yapmak zorundasınız. Yeni bir kullanıcıysanız, öncelikle kayıt olmalısınız.

  PowerPlay Dergi

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak – 3. Kivel fogunk játszani?


E cikksorozat réges-régi cikkeiből mára sajnos eltűntek a képek, ábrák és táblázatok. Az esetek többségében a linkek sem működnek már. A cikkek így teljesen értéktelenek, ezért döntöttem úgy, hogy felújítom őket, még akkor is, ha már nem aktuális, vagy egyenest nem érvényes, ami le van írva bennük.


A sorozat harmadik része, mely eredetileg 2010. október 27.-én jelent meg a magazinban és egy még régebbi szlovák cikk fordítása. A benne leírtak ma már nem így működnek. A rendszert azóta megváltoztatták a programozók, próbáltam rájönni a kisorsolás új móddszerére – de nem sikerült. Talán majd nektek…

Ez a cikksorozat főleg az elvetemült menedzsereknek szól, olyan dolgokkal foglalkozik, amiket nem találtok meg az útmutatóban, viszont egyszerű, vagy hosszú távú megfigyelésen alapszanak. Statisztikák, képletek, működési elvek, elméletek. Nem kell készpénznek venni, de érdemes rajtuk elgondolkodni.

 

Ma egy régebbi Szlovák cikket fordítottam le. Megtudhatjátok belőle, hogyan lehet kiszámolni, kivel játsszátok majd a következő szezon első meccsét, hogy időben felkészülhessetek rá. És persze azt is, hogy otthon játszotok majd, vagy idegenben. Ezzel a táblázattal természetesen ki lehet majd számolni az egész alapszakasz meccseinek időpontját.

 

Ez a cikk azoknak szól, akik már türelmetlenül várják a következő idényt, de vajon milyen ellenfelet sorsol ki majd a rendszer az első meccsre, és hazai vagy idegenbeli meccs lesz-e az?

Ezekre a kérdésekre adok választ ebben a cikkben. Minél egyszerűbbre próbáltam megcsinálni, de ha meg akarjátok tudni, hogy konkrétan ti kivel fogtok játszani, akkor egy kis munkát kell bele fektetnetek. Ma lejátszásra kerülnek az utolsó osztályzó meccsek, és végleg eldől, hogy melyik csapatok fognak játszani a ti ligátokban. Most már csak meg kell néznetek, esetleg valahova felírnotok, az összes jövő szezonbeli liga ellenfeletek ID számát (nem a menedzser ID számát, a biztonság kedvéért csatolok egy képet).

Ez természetesen a régi dizájn, ma már itt találjátok a csapat ID-t:

 

Ezeket az ID számokat sorba rakjátok a legkisebbtől a legmagasabbik. Természetesen az ID számokhoz írjátok fel a csapat nevét is. Ezután már csak egyszerűen beírjátok az alábbi táblázatba. Az érdeklődők lehúzhatják ezt a táblázatot Excel formájában a cikk alatt lévő linkről.

A táblázatot megnézheted az eredeti méretben, egy új ablakban, ha rákattintasz.

 

Nézzük meg a táblázatot egy kicsit közelebbről is. A zöld színnel jelölt meccseket csapat otthoni közönség előtt fogja játszani, a sárga színnel jelölt meccseket pedig idegenben. A szám az ellenfél sorszámát jelöli ebben a táblázatban, miközben az egyes számú csapaté a legalacsonyabb ID, a legmagasabb ID-val rendelkező csapatnak pedig a húszas sorsszám jut.

Egy példa: az idei magyar első ligából, amelyről készült a minta táblázat:

A Kityusz Penguins az első körben a 18. legalacsonyabb ID számú csapattal csapott össze hazai pályán. Ez történetesen LIGET UTCAI BITANGOK csapata volt.

 

Most elemezzük a táblázatot más oldalról. Méghozzá arról, hogy a fejlesztők egyforma feltételeket adtak-e minden csapatnak a hazai - idegenbeli meccsek tekintetében. A táblázat 5 részre osztható:

 

1. számú csapat - 1x3 meccset játszik egymás után idegenben és 1x2 meccset játszik egymás után otthon

 

11. számú csapat - 1x3 meccset játszik egymás után otthon és 1x2 meccset játszik egymás után idegenben

 

2.-9. számú csapatok - 1x2 meccset játszik egymás után otthon és 2x2 meccset játszik egymás után idegenben

 

12.-19. számú csapatok - 1x2 meccset játszik egymás után idegenben és 2x2 meccset játszik egymás után otthon

 

10. és 20. csapat - sosem játszik kétszer egymás után sem otthon, sem idegenben

 

Matematikailag természetesen minden szépen stimmel, mindenki ugyan annyi meccset játszik otthon, mint idegenben, a bökkenő csak az, hogy a rendszer egymás utáni meccseknek tekinti az utolsó és az első kört. Ezek persze a valóságban nem egymás után következnek. Úgy gondolom, hogy a programozók itt jobb megoldást is választhattak. Elég lett volna a 38. kört áthelyezni az első kör elé, vagy a harmadik kört helyezni az első elé, és akkor a két nagy csoport (2.-9., 12.-19.) egybeolvadna, mint ahogy a 1. és 11. is egyformán játszana 3-3 meccset egymás után otthon és idegenben is. Így az öt különböző csoportból, már csak három lenne, és négy csapat kivételével mindenkinek egyformán kijárna a 2x2 hazai és idegenbeli meccs.

 

A jelenlegi körülmények közt, szerintem a legjobban a 11. számú és a  12.-19. számú csapatok járnak. Főleg pszichológiai szempontból számít előnynek, hogy az egymás utáni idegenbeli meccset a szezon első részében tudják le, mikor a nyomás még nem olyan nagy. A szezon második felében, főleg a vége felé, mikor már minden pont számít nem annyira előnyös több meccset játszani egymás után idegenbe, otthon viszont annál inkább. Persze mindenki alkosson saját véleményt, én csak elmondtam az enyémet.

 

Akkor hát, mindenki, aki nem tudja kivárni azt a néhány napot a szezonális számításig, húzza le magának ezt a táblázatot, és számolja ki magának, milyen ellenfelek várják.

 

A táblázatot itt húzhatjátok le:

fordulók üres.xls

Mint már említettem, ez a rendszer már nem működik, így a fent leírtak már csak nosztalgiázásra jók. Viszont, ha valakit érdekelnek az ilyen dolgok és sikerül kiderítenie a sorsolás jelenlegi rendszerét (vagy legalább ötlete van, amin el lehet indulni), szívesen megtoldanám vele ezt a cikket.

 

Az eredeti cikk: Ako na to - Liga

 

A cikksorozat többi része:

 

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 1. Hová essünk ki?

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 2. Interview az Íjásszal

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 3. Kivel fogunk játszani?

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 4. Miként csökken a karrier hossz?

 

A cikk sorozat többi (régi) részeinek újrakiadása folyamatban van...

 

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak - 9. Húrelmélet

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak -10. Adatbázis

PPM jégkorong tanfolyam hala(n)dóknak – 11. Felkészülés - még nem jelent meg





Makale değerlendirmesi: Zayıf - Normal - Mükemmel     eşsiz görüşler: 500

Facebookta paylaş   Twitter'da paylaş   MySpace'te paylaş