Kattelin että mulla on jo nyt enemmän pisteitä kun HC Capitanolla viime kauden lopussa 6 pistettä on menny jo ihan turhaan hukkaanki (yhen pelin hävisin kun unohin junnut kentälle, ja toisen kun B.H.R kuoli päri päivää liian myöhään).
Onpaha taas tiukka sarja. Sijat 3-10 mahtuu 4 pina sisää.. Eelä sijalla 2 scorpions pääsy 5 pinaa karkuu sijalla 3 olevasta asutekista.Scorpions puolestaan on 4 pojon päässä sarjaa johtavasta ilvesnaamoista
Tiukkaa siis on.
Huomena nuo varaukset ja tääl ainaki ollaa paikal siihe aikaa ku alkaa.
ny pari päivää taas lepoa tosin harkkapelei on mutta ne vedetää e-matalal ja neloskenttä junnui täynä.
Vähä Maalivahtiprojektista.
Viel pitäs pari-kolme viikkoo ootella että saadaa rahat kasaa si voidaa menä aktiivisesti markkinoille kattelemaa niitä maalivahteja.Yllättävän halval lähteny päteviä maalivahtei eli sil summal suunillee mil itte lähtee kalastelemaa yhtä kovaa maalivahtia.Eli ku mokke tulee luulisin että kaks huti ostoo viimekauden lopulta lähtee kalppimaa.. Rancicta en oo viel ihan varma mitä teen sen kanssa. Lupinek taitaa säästyä hyvin otteiden takia tälläkaudella mitä on esittäny.Siis ihan kelvollisia otteita ja hyvä niin!
Eilen komea voitto FinHD:eestä. Peli päättyi Scorpionsien 1-4 voittoon.Laukaukset olivat tiukat 24-25 Scorpionseille. Lupinek siis oli miespaikallaan komealla 95,83 torjuntaprosentillaan.
Onistujia oli myös Liepa 2+1 Zurhdev 0+2 Hianik 1+1 ja Harsh 0+2..
*** Liepa 2+1
**Hianik 1+1
*Lupinek 95,83 %
Peli siis oli tiukkaa laukauksien osalta mutta FnHD:een huono maalivahti peli ratkas ottelun. tästä hyvä jatkaa ens viikolle Perjantaina kova peli ku vastaa asettuu sarjakärki Ilvesnaamat.
Siis mitä hemmettiä.. Tällä viikolla kuolleet jo TIMOT ja Greenmonsters eikö sekää riitä?. Nyt HC Perkele lähti, mitä täälä tapahtuu!!! Huh huh.. kyllä ny on katoa ja PALJON! ei hyvä ei hyvä kuka seuraavaks?