時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: III.6


Warquz

HooCee04 manageri ainakin ollut yli 21 päivää kirjautumatta. Honkimaan manageri on PPM:ään kirjautunut, mutta voihan se olla, että ei ole kirjautunut jalkapallotililleen.

Aika jännä tapaus kyllä, että sarjan kaksi parasta menee kauden lopusta :D


PRO包支持者 芬蘭 FC Fosters

on kyl mielenkiintoista


Warquz

MW Gangilta vähän yhteenvetoa tästä kaudesta, kun on parisenkymmentä matsia saatu pelattua. Omiin odotuksiin nähden ollaan pelattu yläkanttiin ehdottomasti. Kaksi kautta kuitenkin väännetty siellä taulukossa 10:n huonommalla puolella ja viime kaudella otettiin jopa sitä edeltävästä takapakkia..

Nyt kuitenkin mennään melkeinpä samoilla vanhoilla pelaajilla, kun kaks vuotta sitten, joten jonkinmoinen yllätys, että tällä kaudella taistellaan jopa sijoista 6-7.

Ja jonkinmoinen merkkipaalu, että eka oma juniori alkaa nyt saamaan sellaista 15 arvosanaa tuolta laitapakin tontilta, joten nyt jo uskaltaa vähän heikompia joukkueita vastaan helposti kentälle heittää, eikä enää ole varapelaajaksi hassumpi, kun kaikki vanhat varsinaiset varapelaajat on kustannussyistä heivattu joukkueesta ulos.

Tämmöstä :D onnea kaikille tuleviin matseihin.


EtaKarppa

Nyt näyttää hyvältä, maalivahti Paasikiva ylitti KO1000 rajan ja neljä muutakin pelaajaa on yli KO900.

Tämän viikon kolmesta ottelusta yritetään yhdeksän pistettä saada. Viimeiset kolme ottelua aika läpihuutojuttuja, siellä B-miehet kentällä ja vakiokokoonpano leirille. Viides sija tavoitteena.


EtaKarppa

Aika pettymys oli, kun Jacek Dolinecki siirtyi noin halvalla Unkariin. Ehkä olisi vielä pari kautta pitänyt pitää joukkueessa ja vasta sitten myydä X(


EtaKarppa

Totta vai tarua? FC Mynämäki on jäänyt viimeksi kokonaa ilman pisteitä kierroksella 15 ;)


Smigu

Erittäin hyvää alkavaa kautta kaikille! :)

Joukkueeni on Bayern Mynsseni, aloin taas pelaamaan PPM Futista ja takana on 1 kokonainen kausi tällä joukkueella, viimekaudella sijoituin 2. Pisteen erolla ykkösenä olevaan KyVoon, karsinnassa noname sai kuonoonsa ja nousu tuli tänne.

Elikkäs altavastaajana lähdetään taisteleen kaikkia vastaan. Tavoite muutaman kauden ajaksi on oheistilat yms, koska viimekauden rahat menivät joukkueen kasaamiseen että nousis IV:stä III:seen, FCBM:n pelaajamateriaali ei ole mitään tähtiluokkaa, ei mikään ihme kun miettii että pelaajat on hankittu niin pienellä budjetilla. Että jää nähtäväks kuinka alas päädytään kauden päätteeks. :)

Toivottavasti täällä on muita "innokkaita" keskustelijoita, että keskustelu pysyisi elossa eikä jokainen viesti olisi minulta :D


Warquz


Oikeastaan oon odotellukkin teitä porukoita, jotka tulis pitämään keskustelua myös tänne ;)

Meillä nyt kaks kautta takana tätä sarjaa. Ekalla kaudella 15. runkosarjassa ja 10. Liigacupissa. Nyt viime kaudella molemmissa roima parannus: 7. runkosarjassa ja 5. Liigacupissa. Samaa trendiä tietenkin pyritään lähteä jatkamaan. Viime kaudella tuo parannus tuli oikeastaan aika yrittämättä, kun joukkueen vahvistuminen kauden mittaan tapahtui vain harjottelujen avulla, jotka ei nekään meillä maailmanluokkaa oo.. Tällä kaudella voi olla jopa, että yritetään vähän kovemminkin. Saa nähdä.

Ja loppuun vaikka hauska pikkufakta, että meidän varsinaisen vasemman laitapakin loukkaantuessa kauden viimeseen Liigacup -otteluun jouduttiin nostamaan meidän oma juniori korvaajaksi. Tämä kyseinen kaiffari iski meidän voitto-osuman ja samalla ainoan osuman 1-0 päättyneessä pelissä :p


Smigu

Haha, aika taktinen heitto tuo laitapakki :D

Oon tutkinut jo viimekauden puolivälistä lähtien tätä III:sta (kohtuu varmana noususta) että mihinkä porukkaan sitä joutuu, täytyy sanoo että huomattavasti vahvempia joukkueita täällä on, tavote on pysyä top 15:sta niin oon tyytyväinen ennenku uusia pelaajia tulee hankittua..

Itse hävisin oman liigacupini finaalissa 0-1, vähän yllätyksenä tuli hävittyä, FCBM:n materiaali oli hiukan laajempi, mutta vastustajan taktiikat puri ja sai sen ainokaisen muutamasta yrityksestä.. :) Yritin ehkä liian hienoo ite :D


Smigu

FOOTBALLCLUB MYNÄMÄKI - FC BAYERN MÜNCHEN:

Mynämäki suoraansanottuna dominoi peliä alusta loppuun, laukauksia yhteensä 17 joista vain yksi tuli maalia kohti, FCBM:llä 5 laukausta joista 1 maalia kohti ja se uppos verkon perukoille. Vähän yllättäen kausi lähti käyntiin 0-1 voitolla huomattavasti paremmasta joukkueesta. Eli hieman tuurilla tuli voitto koska mynämäen laukasutarkkuus ei ollut ihan priimaluokkaa tässä pelissä. :)

Tuli kokeiltua pelaajia vähän eri paikoilla joka heikensi suorituksia, mutta pääasia että voitto tuli :) Eikun tutkimaan seuraavaa vastustajaa. :)


EtaKarppa

Laittakaa yv:llä tietoa jos haluatte tarjota pelaajasta. Kaikki lähtee. Nyt.


Smigu


Jos rehellisiä ollaan, en oo koskaan PPM urani aikana nähnyt että noin monesta laukauksesta noin moni menisi ohitse.. :D aika pullamunkkia..


EtaKarppa


En oo ikinä nähnyt että joku ois valmis luopumaan 53:sta pelaajasta kerralla :o Hyi mitkä verot.


Smigu

Ei hirveen hääppösesti ole mennyt tähän mennessä, noh koitetaan kitua ettei ihan viimetteeks jouduta. :D


Warquz


Aikalailla siellä ootte minne joukkueen vahvuus osoittaakin, joten ehkä siellä ollut myös vähän odotukset korkealla :p

Ja paremmin tuo menee, kun meillä. Ekalla kaudella tässä sarjassa oltiin vasta sijalla 15. Nyt pari kautta oikeastaan pelaajia ostelematta pyritty menemään pikkuhiljaa eteenpäin.



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題