時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: III.1


Juhis


Niinno miten sen nyt ottaa :/ Tämäkin kausi on vedetty -1.7M viikkotuloilla oman mokan takia viime sponsseissa. Sillon oli rakentumassa areenassa 10k paikkaa ja kappas en osannut laskea niiden valmistusta oikein vaan se jäi kesken :D

PS. Niinkuin tuolla jossain toisessa sarjanpuussa oli juttua niin oon samaa mieltä sen suhteen, että sulla on kyllä liian kovat työntekijät. Veikkaisin et sullakin talous paranisi huimasti jos potkisi kaikki yli 100k tienaavat ja korvaisi jollain pienemmillä työntekijöillä :O

Toivon etten ite siihen jamaan takaisin joudu et miinukselle mentäisiin selvästi taloudessa! Ei ole nimittäin kivaa se homma :)


HPKISKINGI


Onha ne mutta kaikki on vanhoja pieruja jotka kohta jää eläkkeelle.. Niitä ei kukaan osta ja erottaminen maksaa aika paljon. Kohta kun niitten sopparit loppuu niin rupee pääsee niistä eroon :)


feeb55

Itsellä meni myös kolme kautta melkein saada lätkässä talouskasvu kohdilleen kun meni 700k työntekijöihin.. Nyt on työntekijälinja fudiksessakin ollut aika konservatiivinen; tietysti niiden boosti on tosi jees mutta huonompi homma jos takoo viikkoa miinuksella. Tällä kaudella viikkotulos oli n. 2,5mil. voitolla. Katsotaan oliko fiksua vai ei rakentaa viime kauden lopussa harjoitustilojen sijaan hallintokeskus 14:sta. Jos osuisi joku kiva 5* sponssi niin sarjapaikan säilyttäminenkin olisi huomattavasti helpompaa.


feeb55


Itse erottaisin jo hieman ennen sopparin umpeutumista, kyllä siinäkin jo vähän säästää ja silloin se yksittäinen erosummakaan ei välttämättä vie liikaa miinukselle.


Juhis

Tosiaan itehä otin vielä lainanki kauden alussa, että sai tuota areenaa vielä isommaksi. Sen kanssa myös tapeltu ja senkin sain maksettua vasta noin viikko sitten pois. Jännä kuitenkin ettei sen heikommin ole siltikään mennyt.

Tänään tuli myös sijoituksesta sekä pelaajien suorituksista: 25,6M ja tili näyttää kiltisti +19M. Karsintojen voitosta lohkeaisi vielä +30M.

Mikäli katsoin oikein niin suoraan putoava joukkue on ilman manageria. Mahdolliset nousijat taas eivät tuntuneet kovin vahvoja olevan. Suoraan nousijakaan tuskin enempää päänvaivaa tuottaa, joten eiköhän tänne ihan kivat tiimit jää ja saapi nähdä kuka voittaa seuraavan kauden :D (asenne itsellä kuin olisin varma nousija, toivotaan ettei kostaudu)


feeb55


Toivotaan parasta että nouset, sä sitä oot kuitenkin enemmän hakenut takaa kuin minä :) Laitoin itse justiinsa harjoitustilat kasvamaan 14:sta kun palkintorahojen jälkeen tilillä oli kivasti yli 100M. Lainavaraa jätetään sitten sitä varten jos (ja toivottavasti kun) selviää, että ne olisi myös varaa maksaa takaisin ensi kaudella. Niillä rahoilla on pakko tehdä muutama täsmähankinta, onhan tämä mun poppoo sen verran kapea ja top11:kin aika huono tuonne kakkoseen.

Nyt vaan oon pähkäillyt jo pari viikkoa että mitä teen noille mun 24v jannuille, jotka omaa todella hyvät taidot ja tuo katsojia areenaan, mutta kun ne tosiaan on sen 24... Mitä mieltä täällä porukka, kannattaako nuo kaksi äijää pitää ringissä vai pitäisikö myydä? Ei tuon ikäisistä enää kovin paljoa valuuttaa saa nimittäin.. Ja ovat kyllä täyttäneet ne ns. vaatimukset parhaiden pelaajien suhteen, nytkin venäläiskärki ampui sarjan kolmanneksi eniten maaleja ja ruotsalaispakki oli 8x päivän joukkueessa.


Juhis


Pidät itsellä 26v asti ja silloin jos niistä jotain kivaa tarjotaan niin sitten päästät maailmalle. Samalla myös kyttäät milloin nuoremmat jampat menee ohi kokonaisuudessa ja sitä kautta pudotat vanhukset pois kokoonpanosta/peluutat niitä parissa matsissa kun muut leireilee jne. Toki jos saat parempia pelaajia siten ettei 24v pojat mahdu tiimiin niin sitten nuo voi melkein heittää torille :D


Juhis

Ekasta matsista puhdas 5-0 voitto. Tästä on hyvä jatkaa kohti torstain toista kierrosta.


HPKISKINGI


Joo etköhän sä oo jo noussu! :) Älä tuu maitojunalla takasin! ;)


Juhis


Tulenpas! Mutta mihin kolmosen sarjaan tulen niin se on sitten ihan mysteeri :D


feeb55


WaCap näköjään lähtee "hieman" uudistamaan kokoonpanoa ensi kauteen :D Itsellä ei ole semmoiseen kykyä, oikeastaan tässä vain odotellaan niitä rahaehdotuksia ensi kaudelle ja sarjaohjelmaa.. Mieluiten voisi ottaa tällä kertaa kovimmat tiimit ihan heti kärkeen vastaan niin voisi suosiolla pitää leirin alkuun ja sitten yrittää tasaisista peleistä haalia pisteitä.. (kannattaako näitä sanoa ääneen, noh ehkei tää ole yhtä vakavaa kuin jos vaikka Mixu sanois samaa ylen haastattelussa) :)


Juhis


Tässä nyt on pientä projektin poikasta. Ulkoasuakin lähdettiin muokkaamaan ja joukkue sai tänään uuden logon/paidat/viirin/mokeille uudet hanskat. Niinkuin oon tässä vihjaillut niin kolmoseen mitä luultavimmin takaisin tiputaan, mutta se ei meinaa ettäkö täällä sitten kauan aikaa vietettäsiin uudelleen. Mikäli vain kaikki menee kuin strömsössä niin hyvillä mielin lähdetään seuraavaa paria kautta katselemaan ja sitä kautta sitten vakuuttavaan nousuun :O Tosin aina kaikkihan ei mene niinkuin strömsössä ;)


feeb55


Joo ymmärrettävää. Mun organisaation pohja ei oo tarpeeks vahva että pystyis just tuollaista tekemään.. Arvokkaita pelaajia liian vähän ja osa jo liian vanhojakin. Junnut tulee turhan kaukaa perästä. Siksi ehkä mielummin lähdetään lataamaan - jälleen kerran - vähän heikommalla porukalla jotain yllärinpoikasta ja toivotaan ettei tule loukkaantumisia yms ja saadaan se maksimaalinen suoritus seuraavasta kaudesta tai parista. Jos siinä sivussa saisi pidettyä talouden jotenkin kurissa niin itselle ehkä voisi tulla kyseeseen (jos tämä nyt vielä n. vuoden päästä kiinnostaa) sitten myöhemmin tuo tiputtautuminen (huom ei tippuminen vaikka sekin on hyvin mahdollista jo ensi kaudella) :)

Itse ostin juuri äsken rinkiin uuden topparin, koin että sillä paikalla mulla oli tähän asti tasan kaksi pelikelpoista tyyppiä ja kolmen puolustajan taktiikka voi olla vähän turhaan uhkarohkeaa joissain kakkosen peleissä, siksi tällainen ratkaisu. Eikä hintakaan nyt mielestäni ollut ihan kohtuuton.

Havittelin aiemmin sellaista 19v kloppia jonkaa KO pyörii noissa sun poikien lukemissa. Kys. kaverista sai entinen omista piirun vajaat 40M. joten siitä sitten laskemaan potentiaalisia tuloja itelles ;)


Juhis

Myyntien jälkeen vähän yli 400M tilillä. <3
Sitten ootellaan ja jännitetään sponsseja -> kun lyöty lukkoon pääsee... "vähän"... rakentelemaan areenaa ;)


feeb55

Ei paha. Itse myin muutaman jämän ja pääsin hädin tuskin takaisin vihreelle.. :D



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題