時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: Dojmy z hraní hokeje


jokele


Škoda uzavírat diskuzi natolik plodnou, která navíc zajímá nejméně deset lidí :).

Člověk přece nemusí nic počítat a jen intuitivně by mu mělo být jasné, že to SÚ nějaký smysl mít musí, proč by ho tam autoři jinak dávali, že. Dalším argumentem je, že to tak dělají ti nejlepší, tak proč ne já, že. No a třetím a nejsilnějším argumentem je to co jste tu napsali ty a DrTom.

Já už jsem svůj názor řekl. Stavět ano, ale zas tak důležité jako dobře kupovat a prodávat hráče to není. Rozdíl mezi tím, co ušetřím při mé úrovni ostatních zázemí a SÚ7, co mám teď a SÚ10, co by bylo nejoptimálnější, není zas tak důležitý, za sezónu to dá tak kolem 1M.

Výhodou oproti trhu to má v tom, že to jsou peníze volně ležící, kdežto na trhu musí člověk číhat někdy i dost dlouho na kořist.

Ale stejně nerozumné jako zbourat své SÚ je mít toto zázemí zbytečně veliké. Ale ani jedno ani druhé nikdo z těch hráčů, které sleduji nedělá, alespoň jsem si nevšiml.

Budeme se rvát, až tu nezůstane stát na Kameni Kámen!


Alpinus

Robine, jokele: Vás je tu vždy radost číst .... tento topic by zasloužil vydat knižně, aby už něco se hlo (myslím v nastavení hry). Rád tento topic čtu, protože kde jinde se dozvědět toliko zajímavých a podnětných informací, klobouk dolů pánové ... nyní jsem měl od čtení tohoto topicu na čas pauzu (mám skluz 30-40 stránek) a těším se jak si tento topic doprojdu ...

Ale k mému dojmu ... pořád mi nejde do hlavy toliko probíraná střela ... v hokeji ... (vím že jste jí tu řešili již hodněkrát, ovšem můj konkrétní případ mi pořád vrtá hlavou), všichni autoři různých statistik, článků v PPM magazínu, atd rozebírají její optimální hodnoty, všichni se relativně (v rozmezí 10-20 procent) shodnou na určitých relativních hodnotách vůči hlavnímu atributu ... a pak hrajete v lize proti teamu jako je [hockey_team=6897] ... celou sezónu bezpečně drží 2. místo - v posledním kole spadl na 3. místo.
Zdá se vám že je ta střela teda nějak rozumě nastavena ? Nebo se bude projevovat až při golmanech 300-150-150 + nebo ještě vyšších hodnotách ?

Oba, jak sleduji Vaše teamy, tak střelu trénujete do daleko vyšších hodnot ... Čili jaký je Váš názor na tento team ? Myslíte že to je jenom naší neschopností v III. lize, že je tak nahoře ?


jokele

Podle toho co se tu píše, tak já myslím, že počet střel závisí především na náhodě a pak na síle týmu v útoku oproti síle soupeře v obraně. Počet gólů by měl záviset opět hlavně na náhodě a teprve pak na střelbě vybraného hráče oproti síle brankáře. Vybraný by měl být útočník ku obránci v poměru 2:1 ale konkrétně o tom rozhoduje asi zase náhoda.
Z toho plyne, že hlavní slovo má náhoda a na síle hráčů záleží až v druhé řadě. Dallas Stars má výborný útok,obranu i brankáře, a hraje na tři útoky, to jsou čtyři klady, slabší střelba je jediný zápor. Takže jeho umístění není zas tak výsledkem náhody ale spíš jeho správného odhadu situace. Domnívám se však, a on to minimálně tuší, že ve vyšší soutěži (s lepšími týmy) by s takovouto střelbou neměl bez silné podpory náhody šanci. Na golmana > 200-100-100 by si moc často nepřišel.

Já postupoval podobně, nejdřív jsem dřel obranu a útok co to dá, bez ohledu na střelbu u všech a na techniku u obránců a pak jsem to musel velice rychle dohánět zejména změnou hráčů.


Alpinus


No on to právě řeší také tímto způsobem ... a tím je dáno to, že má vyšší obranu a útok ... nemusí trénovat 4 atributy ... žene nahoru jenom 3 a tudíž se to rázem projeví na hvězdách v Útoku a Obraně ... Mě šlo o to, kde si myslíte že je ta hranice, při které přestane dávat góly s takto mizernou střelou ... Ano brankáře má také velmi dobrého něco kolem 200-100-100 nebo lehce pod ...
Z tvého pohledu teda by mohlo stačit proti němu nasadit brankáře 200-100-100 ?


jokele


Jak už jsem nejen já psal, hlavní slovo tady má náhoda, takže neexistuje pravidlo jak mu zabránit dát gól, ani hranice při jak dobrém brankáři bude nahranej. Čím lepší je obrana a brankář, tím spíš ten gól nedá, ale to víš taky. A mimochodem, zdaleka nezáleží jen na těch atributech, co uvádíš. nezapomínej na souhru, zkušenost a energii. Ty hrají taky značnou roli.
Neexistuje jeden recept jak být dobrý, záleží na hráčích, jaké dostaneš a jak využiješ na maximum jejich dobé vlastnosti. Když má blbou střelbu, tak mu jí netrénuj, to je ztráta času. Musíš ale mít s ním v útoku jiného hráče, který má tu střelbu špičkovou a současně i skvělý útok. Ale hlavně - musíš mít kliku, protože bez ní jsi nahranej. To by dnes stačilo.


Alpinus


Každopádně Ti děkuji :) Paní Náhoda má hlavní slovo - kromě ekonomiky - ve všem, a vždy ...

Mě hlavně zajímal názor vás dvou diskutérů na to jestli je rozumné ten atribut neřešit úplně, jelikož on ho neřeší dle mého u nikoho (při pohledu na formace z reportu je to hezky vidět) . To jsem se dozvědel, čili hurá jdu číst 35 stránek zpátky :)


Robin Archer


JJ, účinnost střelby je tak z 80% náhoda a ten zbytek závisí na vytrénovanosti hráčů v tomto atributu. Je jedno, jak se střelba trénuje, v zápase góly padnou tak, jako tak a někdo už je vstřelí, i kdyby střelba trénována nebyla vůbec.

Pokud se právě ve střelbě neudělá nějaký zásadnější pokrok, budou i nadále vypadávat ze zápasového přepočtu nesmysly.


Alpinus


A právě o to mi šlo, jestli se na tomdle shodnete i vy dva ... Jsem rád že tomu tak je a já si mohu pod fousy brumlat něco o tom kdo si to ze mne dělá blázny.

Tak zpátky k jiné debatě a já jdu vydělávat na ty nežrané jednoruké manažery, zas si řekli o zvýšení platu. Ještě že bude končit sezóna a půjdou na trh ... O tolik mi myslím sponzora nezvednou, kolik bych za ně za sezónu zaplatil (ve III. lize).


Eltronn


U všeho asi atributy zaměstnanců vyrovnané, akorát je problém u sportovní akademie, docela se rozmýšlím nad několika možnostmi, zatím mi nejlíp vychází kalkulace hlavní s vysokou výchovou mládeže i za cenu vyššího platu, asistent spíš vyrovnanější a pro kemp vždycky něco koupit s vysokou výukou hráčů, během kempu ho dát na hlavního a co nejrychleji prodat. Tam ale záleží na situaci na trhu, sledovat hodně s předstihem před plánovaným kempem a snažit se najít někoho, co možná nejvýhodněji...
Nevím, jak komu co přijde v tomhle případě efektivní, docela by mě to zajímalo...
:)


honza08


Prodat ho pak můžeš až po 50 dnech. Já to mám u většinu zaměstnanců taky vyrovnaný jen manažeři jedou hlaně marketink, nebot průzkum už není tolik potřeba, aspon si to myslím. :D


jozomrkvicka

Velmi zaujimave citanie ohladom SU, dakujem ...a ked uz tu tak poctivo rozoberate kazdy ppm gros, tak si chcem potvrdit jednu moju uvahu. Ked ste uz tuto temu preberali, tak pardon :) Osobne mam dost vazny problem s pozickami, nemam ich rad, ale aj napriek tomu som nonstop zadlzeni a to hned tou najvyssou (maximalnou) pozickou. O tom, ze brat pozicku na co najmenej tyzdnov (= najmensi urok) asi nemusime debatovat, cize budem narabat s urokom 18%. Pri mojej pozicke to vychadza cca 350tis. tyzdenne a to som zadlzeny mozno 10-11 tyzdnov pocas sezony (ked nie 12). Takze na urokoch prerabam okolo 3,5 - 4 mega za sezonu. Pytam sa teda, je dobre na pozicky uplne zabudnut (splatit) a spravit si nejaky mesiac "financnu dieru" v podobe zastavenia vsetkych vydavkovych cinnosti a po tom mesiaci sa tvarit "ooo, 25 mega na ucte ...to bude asi pozicka"? :)

Teda upresnim otazku ...stoji obetovat mesiac setrenia a zdrzania rozvoja za 350tis. tyzdenne po dobu rozvoja timu (ked by uz nebola nutna pozicka)?

Teda zjednodusim to este viac, lebo sam vidim, ze to zajtra nepochopim, ked to budem po sebe citat :D

Co je vyhodnejsie?
A: zabrzdit na mesiac rozvoj a potom neplatit uroky
B: rozvijat sa a platit tyzdenne 350tis. na urokoch (samozrejme je to relativne od GS) a platit to az kym by pozicky neboli nutne

Za seba odpoviem, ze podla mojej logiky A je vyhodnejsie, ale rovno mozem prehlasit, ze budem nelogicky a pojdem cestou B, lebo skratka neovladnem moje tuzby si tu pozicku zobrat a rozvijat :D

Co vy na to? Ktoru moznost by ste volili?


PRO包支持者 斯洛伐克 Emzet


Asi je dosť podstatné, na čo si tú pôžičku zoberieš.
Napr. ak za ňu postavíš napr 11 lvl tréningových a budeš mať mesiac vyšší tréning a získaš tým náskok pred súpermi (alebo budeš mať väčší zisk na trhu), alebo kúpiš branára, ktorý ťa posunie do PO, tak sa to určite oplatí. Peniaze sa ti vrátia, možno aj s úrokmi.

v opačnom prípade asi nie.

Ale na hlbšie úvahy je už dosť hlboká noc :D


jokele


Přesně tak, každou půjčku je třeba hodnotit samostatně. Příklad: je po PO, chci přistavět stadion a chybí mi na to pár korun. Půjčka se vyplatí, protože se mi peníze vrátí tím, že bude dostavba hotová dříve a ztrátu malých příjmů na začátku sezóny díky zbourání staré tribuny bohatě dohoním příjmy na konci. Opačným příkladem může být půjčka na nákup hráče, kterého chci po vytrénování prodat. Tam je návratnost půjčky značně nejistá.


jozomrkvicka


no ja potrebujem peniaze nonstop :) napr. teraz potrebujem 56 mega na TP 13, 18 mega zaciatkom novej sezony na tribunu, PEO 11 by som chcel stavat v novej sezone, mozno nieco kupit, je toho dost ...cize naozaj mozem byt non stop zadlzeni. Treba si uvedomit, ze ked dostavam tieto veci, tak pridu dalsie a potom dalsie, cize v dohladnej dobe to ani nevyzera, ze nebudem potrebovat tie peniaze z pozicky. Teda ked sa na to pozriem z globalu o 5 sezon, tak si mozem povedat, ze som kazdy tyzden predrbal 18% z GS a to uz bude okolo 20-25 mega strata...samozrejme nie je to az tak vela za 5 sezon, ale urcite to nejaky peniaz je...


jozomrkvicka


* tych 18% z tyzdennej splatky ako urok samozrejme...



你喜歡的遊戲主題
義大利 I.1
斯洛伐克 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題