選擇國家: |
![]() |
芬蘭 |
8-1 selkäsauna Nätepolle. Viime kauden tasaiset väännöt olivat historiaa, sillä pojat lakoivat maaleja tänään sellasta haipakkata että loppu musteet kynistä. Nätis oli tosin lähteny matalalla intensiteetillä ja meiän puolustava taksu osui kohalleen ku nakki korvaan. Joukkueen kantavia voimia jo ensimmäisestä kaudesta, Akseli "OJ" Ojanaho, innostui iskemään hattutempun sekä antamaan vielä yhden syöttöpisteen. Muiltakin ketjuilta tasaisen varmaa suorittamista. Tästä on hyvä jatkaa.
Jep. Ylästöllä menee lujaa nyt, ainakin kovalla prosentilla nakuttavat maaleja. Meidän junnumokella oli tosin aika karmaiseva päivä.. Onneksi kohta saadaan taas hieman kokeneempi kaveri saikulta takas tolppien väliin.
Voittohan sieltä sitten nasahti. Hyvin on lähtenyt kulkemaan, vaikkakin ihmetyttää ainainen ykköskentän (ja varsinkin A.Lammisen) tehottomuus.
taas korkeemmalla intensiteetillä kuin vastusta , eikä miehet leirillä... vielä
. no, kelpas voitto.

Tänään ottelu kovassa vireessä olevaa ylästöä vastaan, saa nähdä kuinka käy. Tappio varmaankin tulee.
Tänään erittäin mielenkiintoinen ottelu Susia vastaan. Joukkueet ovat tasavahvoja, mutta KooKoolla etu laukomisessa kotiedun lisäksi. Maalitykki O.Tornikoski ja tehopakki D.Varppee puuttuvat edelleen kokoonpanosta.
No niin nyt saatiin se avausvoitto tässäkin sarjassa. Loistavan maalivahtipelin ja ylivoiman ansiosta Fc pelicans kaatui puhtaasti 0-4 vieraissa. Vain yksi maali tehtiin tasakentällisin. Ja vain yksi ylivoimatilaisuus jäi hyödyntämättä.
Vielä ei ole aika heittää pyyhettä kehään. Kausi on pitkä. Nousithan viime kauden lopussakin upeasti pleijareihin.
juu, mutta nyt 3 peliä ja niistä mikään ei oo ollu vahvempi ja tuloksena 1 piste
Ei tätä menoo päästä muutaku kolmoseen


Taas tuli niukka voitto, vaikka taktiikka meni pieleen. Ykköskenttä on ollut hyvässä vireessä. Vielä kun saisi muutkin kentät hereille ja ylivoimankin toimimaan niin hyvältä näyttää. Maanantaina on kova matsi tiedossa Karkkilan Dynamoa vastaan.
Voittoputki venyy =) Karkkilan Dynamo kaatui 2-0. Ratkaisumaalit syntyi vasta kolmannessa erässä. Maalivahdilta loistava peli. Ylivoima tuotti jälleen pettymyksen, 5 ylivoimatilanteessa vain 4 laukausta eikä maalia. Ylivoimaketjuihin tehtiin jo tänään pieniä muutoksia. On se kumma, ettei se toimi. Pitää vielä kuitenkin kokeilla samaa seuraavassakin ottelussa. Jos silloin ei yv tuota tulosta, niin sitten on taas muutosten aika.
你喜歡的遊戲主題
最新主題