時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: NHL 13

該主題已被封鎖,無法在這裡發文。

Pasikiainen

EA:lla on jotain probleemia noitten oikeusasioiuden kanssa ei vissiin saa käyttää noita goal horneja ja kaikkia areenannimiä... Onneks on boxille ladattu noi kaikki niin laitan samat mitkä on tossa 12:ssakin.


RokHC


Ei kai siinä sen suurempia oikeusasioita ole, kuin lisensseistä neuvottelut. Voihan se olla että on oikeasti kiven takana saada ne, mutta EA:n kohdalla herää sellainenkin kysymys, että jätetäänkö neuvottelut käymättä, lisenssit ostamatta ja säästetään tässäkin rahaa?

Ja joo, onneks on mullakin goal hornit ym. boxilla.. ainut vaan että se kovo taitaa olla ihan viittä vaille sekasin enkä kyllä uutta änäriäkään osta ennen kuin uusin konsolin. :D Se on tuskainen taival taas edessä kun siirtää nuo setit boxille.. joka saa sitten taas miettimään pleikkarin kannattavuutta, siinähän tuo kai onnistuisi ihan vaan tikun kautta.


HPKISKINGI

Itelle henk.koht. on ihan sama onko niillä areenoilla oikeet nimet tai onko goal horneja.. Kuitenkaan niillä tee yhtikäs mitään siinä pelissä


ahmapoika

Sais rakentaa oman areenan omille joukkueille, se olis ihan kiva ^^ .


RokHC


Eihän niillä tee, mutta kun EA hypettää peliä sanoilla "authentic arena layouts" ja joukkueet luistelevat kentälle penkkien takaa (vrt. todellisuudessa joukkueet luistelevat MSG:llä jäälle aivan jostain muualta, kuin vaihtopenkkien tkaaa), eivätkä saa edes maailman yhden kuuluisimpiin lukeutuvan lätkä-(ja muun urheilun/viihteen)pyhätön nimeä oikein, niin tuo EA:n hypyy tuntuu ampuvan itseään jalkaan vain vuosi vuodelta enemmän :D

Tekisivät nyt joskus edes jotain niinkuin lupaavat, eivätkä sinne päin..


ayu


Onhan se vähän masentavaa, mutta varsinkin tällaisessa suurilta osin nettipelaamiseen suunnatussa massamyyntituotteessa yksityiskohdat jäävät auttamatta taka-alalle. Varsinkin tiukan (ja itseaiheutetun) aikataulun kanssa ne ovat varmasti niitä "jos ehditään"-juttuja.

Kai tätä joku voisi genrepeliksi nimittää kun kuitenkin jääkiekon ehdoilla ja säännöillä tehdään, mutta omasta mielestä peliä on markkinoinnissa helpompi verrata esimerkiksi CODiin. Suurille yleisöille suunnatuissa peleissä harmittavasti eniten häviävät juuri ne, jotka siitä eniten irti haluaisivat saada.


Bunder


Totta puhut. Chicagon maalin jälkeen kuului Devilsin maalitorvi. Myös NHL 12 Devilsin torvi oli Winnipegillä ja NHL 11 Atlantalla. Inhoan Devilsiä, joten en halua kuulla sen torveakaan joka paikassa.


nurtsi94

Be a GM:stä tietoa.

www.easports.com/nhl/news...


RokHC

Jaa, nyt täytyy jo sanoa että kuulostaa mukavalta nämä GM -uudistukset. Scouttaus, pelaajien kehittyminen treidilogiikka, sopimusten arvon määrittyminen jne. Jokaiseen asiaan tässä on kaipaillut parannusta, ja tuon jutun pohjalta tuli aika vakuuttunut olo siitä, että nyt otetaan useampi harppaus kohti parempaa. Pittäähän tähän kai taas se nelikymppinen laittaa..

Tosin totuutta näiden parannusten toimivuudesta ei tiedä ennen kuin on pelannut vähintään sen 4-5 kautta, en tiedä riittääkö sekään. Kyllähän tuo NHL 12 GM mode on ihan pelattavassa kuosissa ensimmäiset kaudet, mutta homma alkaa suistua raiteilta sitten myöhemmin. No ehkä se näillä korjauksilla pysyy jo raiteillaan.


Eberle14

Tuleeko uudistukset ihan normaaliinkin be a gm:ään vai pelkästään siihen be a gm connected juttuun?


RokHC


Tuossahan tuo samassa artikkelissa todettiin, että koskee kaikkia pelimoodeja, joissa pelataan useampi, kuin yksi kausi, toisin sanoen siis sekä be a gm modeen, että gm connectediin, ja näiden lisäksi vielä be a pro modeenkin.


Eberle14


noniin.sitä on nytkin jo jaksanut tahkota täydet 25 vuotta,niin kyseisillä parannuksilla varmasti vielä mukavemmin menee koko ura läpi


Hottis

Tilattu ja maksettu on. Samaan syssyyn tuli tilattua fifa13. Taitaa ollakki sit viimeset pelit 0alvilla mitä tulee ostettua. Nhl14 maksaakin sit jotain 50e tietämillä ensvuonna


nurtsi94

Lisää juttua tulevasta änäristä:

www.easports.com/nhl/news...

Blogin lopussa video jossa on näitä uudistuksia.


Eberle14


Alkaa jo pikkuhiljaa käymään hermoille,ettei kiekonkäsittelyä voida parantaa (videon 0:43 kohdassa oiva esimerkki)..järkyttävän näköistä ku lauot vaikka rankkaria ja harhautat ni kädet liikkuu ranteet jäykkänä, kiekko ei liiku ,sen ymmärrän jos jollain puukätisellä puolustavalla puolustajalla kiekonkäsittely on sen näköstä,mutta ei se ny kaikilla voi olla.voi olla että sen verran vaikeata sen kiekonkäsittelyn muokkaaminen voi olla ,mutta kyllä nhl14 viimeistään odotan sen muokkaamista,ei ole meinaan yhtään mukavaa vedellä rankkareita kun näyttää aivan hirveältä se touhu.noh eipä voi mitään,hieno peli jälleen luvassa jota jaksaa varmasti kyllä tahkota taas sen vuoden verran,mutta katsotaan katsotaan..



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題