On meidän Simo-Pekka vaan kaudesta toiseen käsittämätön kaveri tehojen suhteen, romuttaa kyllällä kaikki taitojakautumat kerta heitolla...
Mistähän johtuu?
選擇國家: |
![]() |
芬蘭 |
Jo on PRKL meni sitten pelimoottori arpomaan Suomen Cupissa otteluparin SaPKo-Suupan Kiekko! Alkaa käydä kohta Suupan Kiekko tutuksi pässeille.
Sarjan pelillinen tavoite saavutettu. Kokkihilli voitettu. Todennäköisesti emme pelaa ensikaudella samassa divarissa
.

Trillerit SaPKon ja Suupan Kiekon välillä jatkuivat. SaPKon onneksi oltiin rankkareissa tarkempia ja jatketaan Suomen Cupissa eteenpäin. Kaksi peliä ja kaksi rankkuvoittoa Suupan Kiekkoa vastaan kyl on nitropelejä! Meinas tulla ihan hiki.

Pelimoottori toimii, toivotaan ettei tälläisia tule taas vastaan maju peleissä. Kaikki kunnia kuitenkin sorsille voitosta, ehkä tästä opimme jotakin? Taktiset kuviot kaipaa vielä ainakin hiomista.
Joo ei pystytty tänään taistelemaan, vaikka peliä hallittiinkin. Kotona sitten on voitettava

Jahas SaPKon pojat on aloittanut viime kauden tapaan pelaamaan systeemillä että hälläväliä. Tappioputki luvassa, siellä alkaa tulla laatuseuraa vastaan urakalla. Hiki valuu ja käsi tärisee. Enhän minä saa mittään aikaan. No eiköhän tässä pleijareissa olla jos joku viittii ees muutaman matsin ajan pelata. Helevetin pässivässykät.
Tänään kaatui Welmut aika helposti. Oliko parhaat miehet jäällä? Keskiviikkona tärkeä ottelu runkosarjan sijoituksia ajatellen, kun Keitele matkaa Pässien vieraaksi. Voitolla päästäisiin tasapisteisiin, kun taas tappiolla Pässit karkaisivat 6p päähän.
Welmujen nuori rosteri ei tällä hetkellä kestä loukkaantumisia, joten 8 joukossa koitetaan sinnitellä. Kärkiporukoita vastaan ei voi tosissaan taistella. Näillä mennään tämä kausi ja lisää nuorennusta tulee. Jos joskus olisi mahkuja taistella tosissaan nousukahinoissa.
Meillä vähän uusiutui kokoonpanot kun Purvmalnieks, tuo tappava latvialaislaituri otti lukua. Ei haitannut maanantain pelissä kylläkään kun siirsin sen laastarilla kolmoseen mutta lievän suosikinviitan annan sulle tohon meidän matsiin. Näyttää olevan Keitele aika iskussa. Katsotaan nyt saadaanko edes kiusattua lahjakkaasti. Veikkaan että illalla ollaan tasapisteissä.

Ja tietty jos pelattas vasta huomenna että saadaan naattia 3 pisteen edusta vielä tämä harmaa tiistai.

Keitele vei rankkareilla 2-3
Pysyttiin sentään vielä edellä. Rankkarinlaukojista ei hyvää kuvaa jäänyt kun meinasivat laukoa puoleen yöhön, onneksi siellä sitten muutama ukko sai lätkän verkon perukoillekin.

你喜歡的遊戲主題
最新主題