時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: II.2


naqu

Haha!! Mun projekti scheiSSe pelaajalle mitalii, pokaalii, kukkii, suklaata ja mansikkaa etenee erinomaisesti! Kahtokaapas Behulaa! On muuten mun joukkueen vitos sentteri ja pokkaa viel AllSTARS paikan tästä puulaakista! :-D On muuten huono, ja huonosti on muuten pelannukki, mut pointti täl projektilla onki todistaa että "because I can" :goodbye:

Pointti ei oo katos noissa PPM tähdistöissä se että ketkä on parhaita. (Niinku se idea mun mielestä pitäs ehdottomasti olla).
Pointti on se että kuka oli pelissä kentän ylivoimaisin. (eli MVP). Jos kaks kovaa jengiä pelaa vastakkain, ja niil on kaikki ketjut kovia, niin aika turha toivoa tähdistö paikkaa. Vaikka noissa ne kierroksen parhaat just on oikeesti. 8-}


naqu


Kelle vaan saa Allstars pytyn jos peluutan sitä ykkösessä häntäpää peleissä hyvällä peliajalla, ja laittaa muut ketjut täyteen vieläkin huonompia heilujia. Täähän se kuvastaakin kauden Allstarssia sit. Oikein on kuulkaas Behula sarjan kärki sentteri! :party: Tosin ei mun "kiven kovassa" jengissä mahdu oikeesti edes kentälle 8-D


naqu

Hienoja nää mun varausvuorot.. Nyt ollu drafteissa 14, 9, 10, ja 13. Noilla kierroksilla parhaat on jo viety, eikä sieltä mitää järkevää oo sit saanukkaan. Nyt tosta systeemistä on hyötyny sarjan huonoiten sijoittuneet sekä parhaat akatemiat omistavat. Hyötyis edes sarjan huonoimmat niin pääsisinki joskus varaan ekojen joukossa. Vähän tyhmä systeemi kun ei voi saada hyviä pelaajia jos ei oo sarjan kovimpia akatemioita (tuon vielä ymmärrän jotenkin) tai jättäydy viimiseks! :-/ Miks siitä pitää palkita? Eikö se ois parempi sen mukaan että huonoin overaaliset joukkueet sais sen tasotuksen eikä ne joilla on huonoin manageri tai halu hävitä? Ottais vaan kuolleet joukkueet pois draftista, ja heikoimmat si ekaks..

Onhan tuol viel toi kolmas drafti muoto, joka arvotaan. Siitä lukee oppaassa että "Jokainen joukkue pääsee kuitenkin valitsemaan ensimmäisen kierroksen kärkipuoliskon joukossa kaksi kertaa näissä neljässä varaustilaisuudessa kauden aikana." (viikot 2, 6, 10 ja 14). No eipä päässy.. tai sit saan viikolla 14 varata kaks pelaajaa eka kierroksen kärkipuolella.


finice

Kärkipuolisko tässä tapauksessa tarkoittaa kymmentä ensimmäistä ja 10-viikolla olit juuri ja juuri paremmalla puoliskolla (sijalla 10). 2- ja 6-viikolla ei ollut koko varaustilaisuutta.


naqu


Nyt ei ihan hirmusesti lohduta 8-D Kyllähän toi on hölmöä että häntä pää varaa eka.. eikä siis heikoiman vahvuuden omaavat joukkueet. Hyvästä manageroinnista rankaistaan, huonosta palkitaan. Miksi?


finice


Ei varmasti lohduta. Tosin meidän sarjassa on se etu, että on neljä kuollutta joukkuetta, jotka valitsee aina viimeisenä ekalla kierroksella. Hölmö systeemihän tämä nykyinen on moneltakin kantilta, mutta onneksi muuttuu. Tällä on nyt elettävä siihen asti :(


naqu


Nimenomaan. :| Ajatuksena toi drafti on kiva, kunhan lapsenvikasuudet saadaan pois, ja pari kaudessa on oikein hyvä. Vaihtelua, mutta ei mahantäydeltä kuitenkaan. Sinänsä pieni merkitys sillä missä kohtaa ne kuolleet varaa, kun aika huono tsäkä pitäs olla että ne jotain hyödyllistä sattuis varaan.


höylä


Viikon 6 varaustilaisuudessa omassa sarjassani kuollut joukkue varasi A-tason pelaajan...


naqu


Eli tossa kävi se huono tsäkä.. :-( Todennäköistähän tuo ei ole, kun kuolleet ottaa täysin randomisti mitä sattuu.


naqu

Tänään lähetään hakeen Pispalasta voittoa ihan tosissaan. Kaikki mahollinen on on laitettu likoon, joskaa ei ihan täysiä sentään peliin lähdetä. Voitto ois omien laskujen mukaan pakko saada tai muuten mahkut poffiin tippuu teoreettisten puolelle.
KaLa leirissä on ollu liikaa pelaajia jo jonkin aikaa. Myyntejä ei oo kuitenkaan uskallettu tehä ennen kun kohtalo selviää. Kahtotaan jos tänää alkais valkeneen :-?


naqu

Olipas jäätävä maalivahti tuo Hanhikoski. vasta veto 31 sisään. sit kyll meni heti 32 ja 34 vetokin.. Turhan myöhään vaan niin säästeleen ei pystyny. Tärkeä voitto kuitenkin!

Sijoitukseen voitolla ei taaskaan ollu mitään merkitystä totuttuun tapaan. :-O Kalapa meni taas voittaan Calliston jotenki ihmeen kaupalla. Uskomatonta alkaa jo oleen. Millä järjellä. Ei ees vastatakuja eikä edes vetoja taaskaan. Oon aika varma että Hemppa käyttää koodeja. :-?


naqu

Ja Lähteelä meni taas häviään totuttuun tapaan normaalisesti :-D Oivoi voi.. ei tätä ny helpoks KaLa leirille ainakaan tehä..


naqu

Laskeskelin että tätä menoa meen Lähteelästä helposti ohi. Ei mulla muuta 8-D


Llama


Pikkusen heikompaa settiä viime aikoina :)

Tämä tappio ei sentään harmita, tuli ansaitusti pataan. Nyt pitää kerätä homma kasaan, ettei sijoitukset enempää putoaisi...


Llama

Tuli vielä mieleen nyt kun tänään oli tuo pakollinen tappio vielä tuohon jatkoksi, että aika jännä miten tämmöinen putki muodostuu. Tähän asti koko kauden pisin tappio"putki" oli 1. Nyt niitä on jo 5, vaikka energiaa ei ole juurikaan käytetty kauden mittaan. No samapa se, noita tulee ja menee, välillä vain ihmetyttää nämä ilmestyvät putket, ei ollut ensimmäinen eikä edes 5. kerta.



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題