Onneksi olkoon! Näyttää mirrien laukaukset olevan luokattomia . Eipä ollut muutenkaan mirreillä oikeastaan mitään sanomista,,,ainoastaan Viki piti joukkuetta pystyssä.
Puuh, silliparven taivallusta kuvaa parhaiten edesmennyt nero Juice kappaleellaan Aamu alkaa a:lla:
"Päin h*lvettiä menee mutta ei voi valittaa.
Rima pysyy paikallaan kun riman alittaa.
Tavoitteestaan luopuu silloin kun sen tiputtaa.
Vastustaja havahtuu ja juhlan liputtaa."
Taas otti laukominen lukua viime ottelussa yhden pykälän, mistähän moinen johtuu. Laukomista kuitenkin pelaajille harjoittelen, ja joka sarjamatsissa pelaajat ovat kutakuinkin samat.
Ollaanpas sitä Wittenbergimäisiä. Ehkä esitin asiani heikosti, koitetaan uudestaan:
Pitkin kautta laukaisutähteni ovat vaihdelleet 24 ja 26 väliä. Laukaisutähdet ovat silloin tällöin tippuneet, vaikka pelaajat ovat olleet täysin samat kuin edellisessä ottelussa. Ainoastaan yhdessä kentässä pelaavat pelaajat ovat vaihtuneet useammin kuin kerran.
Energia ilmeisesti ei vaikuta laukauksiin, joten siinä ei piile selitys. Uuden pelaajan myötä kemiat vaihtuivat heikompiin, mahdollisuus?
Kokemusten perusteella sanoisin, että laukaustähdet riippuvat muistakin asioista kuin pelaajien laukausominaisuudesta.