時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: I.1


epeli

Noniin eipä täälläkään paremmin kulje, 1 pakki loukaantuneena niin moottori hoisi "ketjut", oma moka moka . Mutta vois kuitenkkin paremmin arpoo jos on myynyt varamiehet pois pakin paikalta.... tarkkuuta peliin vois joku sanoa.
No ilman isompia selittelyjä Welmujen paikka kuitenkin on 2 divarissa hamaan loppuun saakka joka ei ole kaukana.


Kalles

Neljän maalin johto suli vikassa erässä maalin tappioksi :D :D


Hegu


Aavistatko yhtään miksi näin kävi? Ei edes ollut ensimmäinen kerta tällainen tällä kaudella...?


jonne2

Joo nyt kyllä Kalles teki ison virheen kun heitti matalat kehiin vikaan erään..


Hegu

Jaahas... Kiekossa alkoivat tosipelit ja Keiteleen poikia ei näy missään... Miten tämä on mahdollista?

Maajoukkueen kisapelaajat on valittu :)


Hegu

Jahas.... 3.erän isku ei riittänyt, vaan Rautavuori oli mies paikallaan. Kahden Suomen parhaan ero muihin on järkyttävä... Ei voi mitään...parempi voitti.


jonne2

Tähtäsin Llama-vakioon, mutta tuli se voitto ilman sitäkin.. :)


jonne2

Kyllä täytyy todeta että on tämä "tekoäly" vaan HUONO. Ei mitään tolkkua noissa tuloksissa. Ainoastaan nämä superjoukkueet ovat pysäyttämättömiä. Keskikastin joukkueet ei hyödy paremmasta mokesta ja kokoonpanosta juuri mitenkään. Tämänpäiväinen tulos (vielä ihan live-lähetyksen perusteella + ottelun yhteenveto) tapahtuisi oikeasti ehkä kerran sadasta pelistä. Tässä tuppaa joka toinen peli päättymään kummallisesti. Eli Randomrandom.


Llama


Heh, juuri kun tämä postaus tuli, olin sanonut ircissä, että tämä oli niitä 99-1 pelejä ja että harmi kun osui sinänsä merkityksettömään peliin (koska seuraavankin häviän 95%).

Heikompana osuin kerran vastatakuun ja se erä 1-3. Mutta tosiaan liki 99% olisin varmaan näilläkin asetuksilla hävinnyt ihan pystyyn.


Llama

Jaa, siellä samalla ratkesi mestaruuskin jo, odotin itse kolmatta peliä sinne. Onnea teräspöksyt ja samalla hemmetinrusinat myös CL paikasta. Hienoa, että suomalaiset tiimi taistelevat maailman kärjessä!

Tasoerosta kertoo myös Lähteelän käynnissä oleva pelaajametsästys. Noin 700M valjastettiin hankkimaan 3-4 RFA peluria kunnon kokemuksella. Suurin osa hankintayrityksistä, joissa tarjouskilpailu on voitettu, olisivat joko liian huonoja TOP 10 joukkueille liigassa tai olisivat niissä 3-4 ketjun miehiä. Itsellä nämä siis ykköseen suoraan. Yksi hankittu, yhdestä tarjous kiinni nyt, noin 5 muuta voitettua, joista 3 maksettiin heti pois ja 2 inhottavasti viimeisenä päivänä (en enempiä scoutannut olivatko ne rahojeni panttaamista vai omistajan rahankeruuta). Tästä huolimatta jatkan valitsemallani linjalla ja unohdan omilla junnuilla söhräämisen kokemuksen kustannuksella. Ehkä näin voisi ainakin alkuun vakiinnuttaa paikan TOP 20 joukossa, vaikka kävisikin välillä alempana.


Mambat

Onnittelut zskalle voitosta. Täähän menee kuin entisissä pressan vaaleissa. Hienoa työtä.


jonne2


Hah, hyvä sattuma! Jep sinänsä merkityksetön peli, mutta tässä voi testailla hyvin tätä "pelimoottoria" myös. Välillä ei vaan voi ymmärtää. Tuntuu että nämä superjoukkueet hyötyy tästä, koska keskikastin tiimit joutuu vetää täysillä ja ne syövät vaan pisteitä toisiltaan kun menee niin randomilla ristiin. Sitten ne top-joukkueet menee surffailemalla päätyyn asti.

Kyllä mun mielestä ois mielenkiintosempaa jos kausien välillä tulis "kausipäivitys" jolloin taidot pelaajilla voisi tehdä harppauksia ylös tai alas (niinkuin mhm2000 konsanaan), nuorilla pelaajilla yleensä ylös. Se toisi jännittävyyttä rutkasti peliin. 22v pelaaja voi olla oikeastikkin tähtipelaaja muttei PPM:ssä! Tämä muukalaislegioonajuttukin on todella huono. Pakko ostaa "pappoja" vaan jotta voi menestyä. Ärsyttää kun tämä peli on niin hyvä aihio mutta muutamat jutut pilaa kaiken mielenkiinnon. Noniin, nyt on omat mielipiteet kerrottu.

Kyllä nauran jos viet hallinnan ja laukaukset seuraavassa pelissä selvästi ja KooKoo voittaa silti.. (Tai toistepäin). Ymmärtäisin tämäniltaisen tuloksen jos sulla olisi selvästi parempi maalivahti, silloin se olisi realistista. Mutta kun ei.

Jotain tarttis tehä tän pelin eteen ja äkkiä. Tässä ilmoittautuu yksi potentiaalinen pro-paketin ostaja. Harmi kyllä...


jonne2

Mun kakkosveska on tällä hetkellä samantasoinen kuin Lähteelän ykkönen (energiat vaikuttaa). Ja se on täysi käsi! Jos pistäisin sen maaliin niin turpaan tulisi kun se vaan on imuri ollut aina. En tajua miten hyvä ja kallis D.Spinler on aina huono ja vastustajan heikommat veskat sankareita ja jumalia KooKoota vastaan. Torjuu läpiajot 100% jne.


Antsa


Itsestäni taas on tuntunut, että nykyinen kivi-paperi-sakset -sydeemi on taktiikan valinnan suhteen niin raju, että vastatakun pelossa on paljon useammin joutunut lyömään korkeampaa tärkeyttä peliin. Aiemmin riitti, että löi heikompia vastaan aina omalle jengille karvauksen päälle, kun ei hyökkäävä taku olisi sopinut heikommille lainkaan. Nyt voi kemiattoman vastatakun lyödä kehiin menestyksekkäästi, jos tietää vastustajan takun. Ja vastatakun merkitys on niin iso, että tasaisen matsin hallinta voi olla 75, 50 tai 25 riippuen siitä, kumpi osuu. Tällä kaudella aloitin finaalit n. 80 energioilla kun parina aiempana kautena on ollut n. 90 energiat vielä finaalien alussa.


Hegu


Takujen vaikutus on aivan liian suuri...

Jonne2 samaa mieltä... 22v pitäisi voida olla jo paljon lähempänä huippua. Minun lääkkeeni on edelleen pelaajapalkkojen kasvatus huipulla. Esim. KO 2000 jälkeen pelaajan palkka kasvaisi nykyiseen verrattuna kolminkertaista tahtia. Tällä hetkellä n.100 kärkijengä maailmassa pystyy uskottavasti kamppailemaan mailman parhaista pelaajista. Jengeissä ei pystyisi pitämään kertakaikkiaan montaa ko 2500 pelaajaa ja pitäisi oikeasti rakentaa jengiä. Tuohon taitohommaan ja kehittymiseen on vaikeampi vaikuttaa, mutta UP muutoksella se voisi onnistua. Pelaajat nousisivat 17v iässä korkeammalla ko:lla 5/6 tai 6/6. 18v jälkeen kaikilla putoaa UP 5/6 vähintään eli kuten nyt. UP voisi pudota 4/6 tasosta alkaen vaikka joka kausi, vähintään joka kolmas kausi. Näin se oikeastikin menee, reilu parikymppisen jälkeen kehitysvauhti hidastuu. Tämä pienentäisi pelaajien maksimi ko:ta ja lyhentäisi uria huipulla.

Mutta tuskinpa lätkään tulee mitään muutoksia ja oma PPM-urani on näillä Näkymin suunniteltu loppumaan siihen, kun Veeti Tapolan pelit on pelattu eli llaman fiiliksillä, että uutta junnuprojektia ei jaksa enää aloitella.



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題