"Voi päätellä aika helposti, että hän on kaikkien aikojen paras pelaaja Minnesota Wildissa", seuran GM Chuck Fletcher sanoi.
Hyvä Mikko! ja vieläpä 7 vuoden sopimus ja yhteisarvo 47,25 miljoonaa dollaria. Toivottavasti saa minnesota rakennettua seuraavan 7 vuoden aikana voittavan joukkueen. Toivon mukaan "mikke" tulee olemaan kakkossentteri sitten tulevaisuudessa, mikon jälkeen. Ja saisipa minnesota gaborikin jotenkin korvattua! =)
選擇國家: |
![]() |
芬蘭 |
Joo hyvä homma Koivulle. Ja rapakon takaa kuuluu juttua, että Dallas olisi ostanut Brad Lukowichin 1 vuoden ja 1 miljoonan sopimkseen, ei mikään top 4 pakki, mutta joka tapauksessa luulen että täyttää paikkansa kolmosparissa, tai eihän sitä ikinä tiedä missä parissa pelaa.
huhumylly lailaa Stars ikoni Mike Modanoa joko Minnesotaan tai Detroitiin... lisäksi nelikymppinen Bill Guerin jättäisi Pittsburghin ja siirtyisi toiseeen NHL-seuraan, nimeltä mainittu vain NY Rangers. Nämä ovat siis vain huhuja, mutta itse seuraan mielenkiinnolla minne Mike päätyy, vaikea kuvitella miestä muissa kuin Dallasin vihreissä.
NJ Devilsin virallinen twitter tweettasi hetki sitten, että Kovalchuk jatkaa Devilsissä, ja asiasta tiedotetaan virallisesti tiistaina.
Jep,ja sitten New York Post ilmoitti että Kovalchuk olisi tehnyt 7 vuoden ja 60 miljoonan arvoisen sopimuksen Devilsin kaa.
Kovalchuk on Ovetskinin kanssa maailman yliarvostetuinpia jääkiekkoilijoita...
En tiedä miten tää liitty mitenkää olennaisesti tähän jatkouutiseen, mutta sama se kai..
Nyt asian varmistaa jo Devilsin omat sivutkin. Tuo soppari taitaa muuten olla mallia 17v/100m, eli melkoinen diili kyseessä. Varmasti aika rankasti etupainotteinen sopimus, koska tuon päättyessä Kovy on jo 44v, ja tuskin silloin enää ura jatkuu. Eli toisin sanoen, sopimuksen ollessa arvottomampi loppuaikana se on myös helpompi ostaa ulos.

Nyt asian varmistaa jo Devilsin omat sivutkin. Tuo soppari taitaa muuten olla mallia 17v/100m, eli melkoinen diili kyseessä. Varmasti aika rankasti etupainotteinen sopimus, koska tuon päättyessä Kovy on jo 44v, ja tuskin silloin enää ura jatkuu. Eli toisin sanoen, sopimuksen ollessa arvottomampi loppuaikana se on myös helpompi ostaa ulos.
Philadelphia teki tilaa palkkakattoon kauppaamalla Simon Gagnen Tampa Bayhin, vastineeks Matt Walker ja 4. kierroksen varaus.
Eli puhdas palkkakattoon tilaa siirto
Eli puhdas palkkakattoon tilaa siirto
Treidin myötä Boltsilla on ihan mukavanoloinen top6-hyöökäys:
St. Louis-Stamkos-Downie
Gagne-Lecavalier-Malone
Nyt vielä sopivat täsmähankinnat kahteen alempaan hyökkäysketjuun ja puolustukseen vielä tarvittavat vahvistukset, niin Lightning alkaa olla varteenotettava joukkue.
St. Louis-Stamkos-Downie
Gagne-Lecavalier-Malone
Nyt vielä sopivat täsmähankinnat kahteen alempaan hyökkäysketjuun ja puolustukseen vielä tarvittavat vahvistukset, niin Lightning alkaa olla varteenotettava joukkue.
Joo Kovaltshuk veti sitten oikein kunnon sopparin Devilsin kanssa... Muutama eka vuosi menee pikkupalkalla 11,5 millii, ja sitten eläkepäivinään Kovie rupee tienaan 550 k kaudessa. Ehkä ihan järkevä soppari kuitenkin. Toivottavasti ei vaa vedä noita sitten eläkepäivinään kurkusta alas.
Boltsin joukkue näyttää nyt todella hyvälle, ainut ennakkoon vähän heikompi osa-alue on maalivahdit. Tosin uskon että Smith tai Ellis ottaa ison harppauksen eteenpäin ensi kaudella ja nousee liigan top 15 maalivahteihin
Kumpi sit ottaa sen isomman harppauksen niin sitä on mahdoton sanoo. Ellis jäi pahasti Rinteen varjoon Predoissa ja nyt seuran vaihto voi olla se tarvittava noste uralle.

Eri asia toki, hyväksyykö NHL tuota sopimusta juuri tuon etupainotteisuuden takia.
Itse uskoisin, että Ellis sieltä sen 1. maalivahdin paikan ottaa. Smith ei menneelläkään kaudella pelannut mitenkään erityisen hyvää kautta, vaikka sai enemmän vastuuta, kuin paremmin pelannut Niittymäki. Toisaalta, kuten totesit, niin Ellis on pelannut aika pienellä vastuulla, joten eihän tuo vakituisen 1. maalivahdin paikan ottaminen ja +50 runkosarjapelin pelaaminen ole mikään itsestäänselvyys.
你喜歡的遊戲主題
最新主題