選擇國家: |
![]() |
芬蘭 |
Mäpä luulin että narrit on enemmän Sipoosta kuin IFK. Mitä nyt Hjallis on sieltä kotoisin ja näin.
Ihanaa jyp, ihanaa. Poika tulee saunoo jyväskylään!
No ei nuolaista vielä, sarja on vasta alussa..

No ei nuolaista vielä, sarja on vasta alussa..
Asioista perillä oleva kaveri laittoi 100% tiedon jatkoaikaan, että jo huhuttu Kähkönen tulee, Plihal ja nevöhööd www.eliteprospects.com/pl... Nopealta ainakin vaikuttaa, joten kolmoseen vain pikakiituriksi. Haiskahtaa samanlaiselta haulta kuin Eklund. Ykkössentterin vielä tarvitsee sekä maalivahdin, kiekollisen pakin ensi kaudeksi. Kukkonen ei ole varmaankaan tulossa. Saarenheimosta, Koskenkorvasta vapautuu iso kasa budjettiin, ja Plihal+Kähkönen+Norman ei pitäisi viedä paljoakaan. Pakkohan sinne on joku isompi kala uida vielä!
Veikkaan, ettei JYP todellakaan pistä sarjaa poikki 4 ottelussa. Siihen tullaan tarviimaan 5-6 ottelua (toivottavasti JYP kuitenkin sarjan vie)
Ei Kalpaan teletappiketjua!! Se on Kerhon ja majun kenttä! Nounou muille !!
Oishan se kiva nähdä että pystyykö legendaarinen ketju samanlaiseen peliin kuin aikanaan

Tossa kun katteli narrien eilisen pelin maalikoostetta ja näytettiin katsomoa pikkusen niin aika tyhjältä näyttää. Huomaa taas että siellä on se eteläpääty missä on ehkä porukkaa mutta muuten täysin tyhjää. Ei sieltä narreilta löydy faneja kuin eteläpäätyyn.
Siellä oli kuulemma Jyppi-fanit huutaneet, että "Eteläpääty huutakaa meille"

Jaahas, Pulu nostettiin pelaavaan kokoonpanoon. Toivottavasti Lupaschuk jatkaa siitä mihin viime pelissä ja sitä edellisessä pelissä jäi

Liigan sivulla on mitä ilmeisemmin väärin, Manelius on Lupan tilalla.
FP tehny taas uuden version JYPINKYLÄ -biisistä
www.youtube.com/watch?v=Z...
Ei muuta ku "vastustaja syödään niinku Jonne-burgeri"

www.youtube.com/watch?v=Z...
Ei muuta ku "vastustaja syödään niinku Jonne-burgeri"
你喜歡的遊戲主題
最新主題