選擇國家: |
![]() |
芬蘭 |
niinpä. opettelis ottaan taklaukset vastaan. Tai no se on kyllä sillee. Että aina ku stadilaista taklaa. Nii heti pitäis olla loppukauden pelikielto ja plaa plaa plaa
En oo nähny taklausta ja tappelua, onko jollain antaa linkkiä, kun nurtsin sanaan ei ilmeisesti ole luottamista. Sm-liigassa ja kansainvälissä peleissä tuomarit eivät usein näe mitään muuta kuin taklauksen lopputuloksen ja tuloksena on 5+20 puhtaasta taklauksesta. Jos HIFK-pelaaja esim. juuri ennen tulevaa taklausta kääntää selän ja lentää pahannäköisesti, ei se ole vastustajan vika.
Ps. t33mu, sulla tuntuu olevan jtn stadilaisia vastaan?
Ps. t33mu, sulla tuntuu olevan jtn stadilaisia vastaan?
www.ruutu.fi/video?vt=vid...
Tuosta sen näkee
Noihin taklaus jäähyihin pitäis saada muutos, koska nyt jo harvoin näkee sm-liigassa kunnon taklauksia ja varmasti vähenevät kokoajan kun tuomarilinja on tämmöinen.
Tuosta sen näkee

nojuu, Mäntylä ei saa ees nykyään taklata, ku heti tulee pari ottelua pelikieltoo. Sm-Liiga on kyllä niin neitikiekkoo ku voi olla.
Kyllähän tuossa kädet ylhäällä taklataan. Selvä jäähy, mutta enpä tiedä että olisiko tuosta isoa rangaistusta pitänyt antaa.
Onko joku stadilainen syönyt t33mun eväät Hakametsässä? Älä nyt noin vakavasti jääkiekkoa ota... Se on vain peliä.
Onko joku stadilainen syönyt t33mun eväät Hakametsässä? Älä nyt noin vakavasti jääkiekkoa ota... Se on vain peliä.
Juu.. Vaikea tuosta videosta on sanoa, että olisiko ollut aihetta suurempaan. Kuvakulma oli aika onneton yms.
Katon ehkä tota sit Ilves lasien läpi, mut mun mielestä se on puhdas taklaus. Ryntäystä ei oikeestaan oo, koska Snellman ei hyppää, eikä ota vauhtia ennen taklausta.
Täysin totta, ei tuo kyllä ryntääminen ollu, mutta lähempäätä pitäs olla kuvaa.
你喜歡的遊戲主題
最新主題