時間:

你的球隊:
交流
Public account
  PRO專區
1330 信用點
購買信用點
你目前正在使用公共帳號。如果想進行比賽或是加入討論,你需要登入遊戲。如果你是新玩家,請先進行註冊。

  主題: Pelit Yleensä

該主題已被封鎖,無法在這裡發文。

ayu


Paljon monipuolisemmalta näyttää miljöö kuin IV:ssä tosiaan! GTA:n tyylisessä pelissä se fiilis onkin ihan yhtä tärkeä juttu kun pelattavuuskin. Yksi toive tuli mieleen uutta peliä ajatellen: jos sitä saisi vähän eläväisyyttä tavalliseen kaduntallaajaan?

Mutta hyvältä näyttää ja nosti osakkeita omissa silmissä tämä traileri. Vaikka aina pitää muistaa että traileri on traileri, Rockstarin peleissä hyvät trailerit ovat yleensä tuoneet mukanaan hyviä pelejä. Red Dead Redemption tosin oli suppeudessaan pienoinen pettymys itselle, vaikka oli muuten erinomaisesti toteutettu.


JonttaiN

Pitää kyllä toi uus GTA ostaa heti kun tulee kauppoihin!


RokHC

Yksi juttu mikäs olis toiveissa tässä GTA V:ssa, olis tuo Vice Cityssä ja SA:ssa ollu mahdollisuus ostaa näitä erilaisia klubeja ym. Ainakin Vice Cityssä pidin tästä ihan hemmetisti ja toivat mukanaan ihan mukavia tehtäviäkin, sitä toivois nyt tulevaankin osaan.

Totta sekin, että noihin muihin kaduntallaajiin kaipais eloa. Vaikka tuossa Nelosessakin jotkut puhuivat puhelimessa, saattoivat jutella keskenään, vetää jotain joogaa biitsillä jne, niin kyllähän sitä vois ehkä vielä vähän enemmän olla eloa. Myös se olis ihan jees juttu, että kääntäessä selkänsä esim. jollekin risteykselle, niin ne kaikki 10 autoa ja joukko ihmisiä ovatkin yhtäkkiä kadonneet. Sitten taas toisaalta tuo autojen vaihtelevuus pitäis pysyä aina samana, huolimatta siitä, minkälaisella pirssillä itse ajelee. Ärsytti vielä IV:ssäkin etsiä pitkät ajat jotain haluamaansa autoa, ja sitten kun sen on löytänyt, niin huomaakin, ettei juuri muita autoja enää ole.

Tosiaan San Andreas näyttäisi tekevän paluun, ja itse tykkäsin tuosta vanhna pelimoottorin San Andreaksesta, joten kovat odotukset on tästäkin, eikä uudistettu graafisuus ainakaan vähennä odotuksia.

Luin yhdeltä fanifoorumilta spekulaatiota, että itse GTA V:ssa olisi mukana kenties pelkästään vain Los Santos (LA), ja sitten myöhemmin seuraisi lisäosat, jotka toisivat mukanaan Las Venturasin (Las Vegas) ja San Minkäikinäolikaan (San Franciscon). Toisaalta tuo oli jo tyrmätty tuon trailerin pohjalta, kuulemma nuo videolla esiintyneet tuulimyllyt ovat joku "nähtävyys" lähellä Las Vegasia, ja Losi tuosta trailerista ainakin nousi vahvasti esille, joten ehkä siellä oliskin sitten kaikki heti mukana? :)

Mielenkiinnolla odotellaan, vaan julkasuun tuntuu olevan aikaa niin tuhottomasti. :(


kookoo1st

Millos tää GTA V nyt sit ilmestyy?


Gabranth

Syys-joulukuu 2012, tai 2013 alkuvuodesta villiveikkaus...

Skyrim:iä tässä enemmän odotellaan... noin viikko enään... huh huh.


lahnax


Joo, Skyrimi on kova sana. Toivotaan että on ajoissa heti perjantaina postilaatikossa. Jos ei ole... olen lievästi sanottuna pettynyt. :P


RokHC


Yyh... ei tota nyt vuotta odottelis, toi traileri kaappas aika hyvin mukaansa... :D

Tossa trailerissa muuten näkyy pariin kertaan numero 2405 (mm. kohtauksessa, missä mies lyö talonpihaan myynti-ilmoituskylttiä). Voi olla liian aikaist, mutta toivottavasti tuo olisi se nimenomainen päivä, eli 24.5. :) Toistaseks saa vain arvailla, vaan eiköhän siellä nyt jotain tietoa ala jossain vaiheessa tihkumaan.

Verkkokaupasta toki lähti jo varaukseen. -b


FFKnight


Joo, itekin ootan Skyrimiä. Tilasin sen viime viikon lauantaina. Yritän pelata sitä sitten niin paljon kuin mahdollista. Armeijan takia vaan voi kestää että pelin saa lävite. Kestää se tosin varmaan muutenkin. :D


lahnax


+300h oli Bethesdan antama takuuaika kauan siinä riittää puuhaa. Se riippuu ihan siitä että mitä siellä tekee; lähteekö suoraan jahtaamaan main questiä vai tutkitaanko paikkoja sivuquestejä tehdessä. Kaikkea siis! Ei kyllä mitenkään malta odottaa... :D


ayu


+300 on kyllä paljon luvattu, Oblivionin pystyi koluamaan täysin läpi alle 100 tuntiin jos oikein yritti.

Mutta value tulee varmasti olemaan kovimmasta päästä, onhan sitä jokainen Elder Scrolls ollut. Mukaan voidaan lukea myös uudemmat Falloutit, vaikka ehkä lievästi suppeampia olivatkin. Toivottavasti muuten Dark Brotherhood tekee jossain muodossa paluun, mielenkiintoisin sivutehtäväsarja viime osassa. Ja miksei tekisi, ainakin pelin sisäinen historia antaa siihen mahdollisuuden. Ja tottakai Sheogorath, vaikka sitten jossain lisäosassa. Shivering Isles oli lisäosaksi huikean laaja ja mielenkiintoinen.

Lisäksi toivottavasti on kiinnitetty huomiota siihen että Main Quest on se kaikkein mielenkiintoisin: Oblivionissa näin ei valitettavasti ollut. Moni päätehtävän hahmoista oli jopa ärsyttäviä (eritoten se kadonnut perillinen ja se mukamas-hauska palkkasoturi). Loistaviakin hahmoja pelissä nimittäin oli runsaasti, päällimmäisenä Dark-hand-speakeri Lucien Lachance, Realm of Madnessin ruhtinas Sheogorath ja vähemmän nähty M'aiq the Liar.

"I have seen dragons. Perhaps you will see a dragon. I won't say where I saw one. Perhaps I did not." -M'aiq the Liar


lahnax


Sehän on jo täysin varmistettu että Dark Brotherhood on mukana, kuten myös Imperial Legion ja Thieves Guild. Tällä kertaa se on tosiaan suuressa roolissa, voi siis liittyä mukaan. Skyrimissä siihen pääsee liittymään muutamalla brutaalilla tapolla ja pian saat kirjeen, jossa on Brotherhoodin merkki. Näin omaa hahmoa vähän niin kuin kositaan mukaan.

Morrowindia on nyt viime aikana tullut tahkottua paljon. Main Quest on siinä... no ei se niin innoittava loppujen lopuksi ole; olet vieraasta paikasta ja olet Nerevarine(maan päällinen Jumala joka kaataa pahis-Dagoth Urin). Main Questi meneekin sinä kun kiertelee ympäri Vvardenfelliä(pääsaari) hakemassa muilta tunnustusta sille että olet Nerevarine. Mitään videoita ei oikein ollut; yksi alussa, toinen keskivaiheessa ja viimeinen kun pahis on tuhottu.

Skyrimiin toivoisin vähän noita videoita Main Questin yhteyteen, jotta olisi mielenkiintoisen oloinen. Videon sijaan kelpaa myös että tietokone ohjaa sinua tarinan mukaan esimerkiksi vaikka jossain salissa jossa keskustellaan jostain.

Kaikkea kivaa on tullut kerrotuksi, jokanen pienikin ykistyiskohta lisää vain sitä mielenkiintoa koko peliä kohtaan enemmän ja enemmän.


ayu


Imperial Legion, no jahas... Kuulostaa yhtä puuduttavalta ku Mages Guild, ellen saa sanoa varkaille "Stop! You have violated the law! Your stolen goods are now forfeit!" jne. ja tottakai "THEN PAY WITH YOUR BLOOD!" :D

www.youtube.com/watch?v=r...


RokHC

www.rockstargames.com/new...
Jaaha, ei sentään San Andreasia, vaan pelkkä Los Santos, mukana tosin sitten myös jotain syrjäseutuja, kuten tuosta trailerista oli helppo päätelläkin.

Noh eipä siinä, ei makeaa mahan täydeltä jne. Varmasti on tulossa kuitenkin hemmetin laaja ja yksityiskohtainen LS koluttavaksi. Ja eihän sitä tiedä, jos vaikka lisäosilla yllättäisivät tuoden mukanaan Las Venturasin ja San Fierron? Noh, ehkei nyt sentään. Suurimmaksi ja näyttävimmäksi R*:n peliksihän tuota tuossa linkin takana löytyvässä jutussa kaavaillaan. Las Venturasin ja kasinomaailman olis kyllä mielellään nähnyt, jos tän vuoro oliski sitten GTA VI:ssa..

Vielä tuosta numeroyhdistelmästä "2405", mikä trailerissa löytyy, niin eipä tuo välttämättä olekaan sen enempää, kuin että pelin käsiirjoittaja Sam Houser on piilottanut sinne oman syntymäpäivänsä, joka on siis 24.5.1972. :P Sama päivämäärä löytyy myös mm. GTA IV: TBOGT -lisäosan lopputekstien aikana näkyvässä lentokoneessa, ja varmaan niin monessa muussakin pelisarjan pätkässä.

VPD on muuten ilmottanut, että julkaisupäivä olis 23.3.2012. Tuo nyt vaikuttas kuitenkin vielä liian aikaselle.

---

Ekassa trailerissa ei vielä selvinnyt, että kukas tämä pelin päähenkilö on, tosin joitain vaihtoehtojahan tuossa on, mm. tämä poliiseja karkuun pinkonut "gangsta" tai sitten tämä parvekkeelta downtonin suuntaan katsellut vanhemman oloinen patu, jonka on muuten arvailtu olevan Vice Cityn Tommy Vercetti. :D Ainakin tuo ääni sopisi hyvin tuohon vanhempaan hraan, vaikkei Vercetti oliskaan.

---

www.gtaforums.com/index.p...
Tuolta löytyy kyllä toisinaan niin syväluotaavaa analyysiä että huh huh. :D


Jonde48

Vinewood kylttihän oli tuossa trailerissa, eli Hollywood jollain tavalla mukana... :D


RokHC


No eikö Hollywood (=Vinewood) ole aika olennainen osa Losia (=LS)...?



你喜歡的遊戲主題
斯洛伐克 I.1
義大利 I.1
波士尼亞與赫塞哥維納 koga bi vi
波士尼亞與赫塞哥維納 Veliki događa...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sastanak BH Z...
奧地利 Tennis Duel -...
比利時 financien
比利時 Vanalles
亞塞拜然 PPM Translato...
奧地利 Facebook
波士尼亞與赫塞哥維納 Facebook
奧地利 2. Mannschaft...
奧地利 Jerseys?
亞塞拜然 U-17 milli ko...
波士尼亞與赫塞哥維納 Sms krediti
斯洛伐克 Kohutko Cup I...
斯洛伐克 Gold Cup
斯洛伐克 National Gree...
斯洛伐克 V.168
斯洛伐克 players for G...
斯洛伐克 Pravidla (Ad ...
斯洛伐克 2 zapasy za d...
斯洛伐克 Ligový pohár
斯洛伐克 dresy a vlajk...
斯洛伐克 National Germ...
斯洛伐克 Voľby trénera...
斯洛伐克 DB National I...
斯洛伐克 PPZT:pred a p...
斯洛伐克 F1
斯洛伐克 tranfers
澳大利亞 New F1 manage...
斯洛伐克 organizujem t...
斯洛伐克 transfer
斯洛伐克 Dresy
斯洛伐克 VI.188
斯洛伐克 VI.190
斯洛伐克 VI.196
斯洛伐克 VI.185
斯洛伐克 VI.184
斯洛伐克 VI.180
斯洛伐克 VI.166
斯洛伐克 VI.172
斯洛伐克 VI.168
斯洛伐克 VI.169
斯洛伐克 VI.170
斯洛伐克 VI.173
斯洛伐克 VI.164
斯洛伐克 VI.163
斯洛伐克 VI.127
斯洛伐克 V.85
斯洛伐克 VI.111
斯洛伐克 VI.72
斯洛伐克 VI.109
斯洛伐克 Futbalová Rep...
斯洛伐克 V.253
斯洛伐克 Slovakia Cup ...
斯洛伐克 VI.113
斯洛伐克 Esox lucius f...
斯洛伐克 trgu - trensf...
斯洛伐克 V.160
斯洛伐克 Klubové vlajk...
斯洛伐克 Vytvorenie kl...
斯洛伐克 V.248
斯洛伐克 VI.143
斯洛伐克 VI.146
斯洛伐克 V.170
斯洛伐克 V.232
斯洛伐克 Žilinska fotb...
斯洛伐克 V.252
斯洛伐克 V.255
斯洛伐克 V.247
斯洛伐克 VI.96
斯洛伐克 V.223
斯洛伐克 VI.9
斯洛伐克 Kto ma najvac...
斯洛伐克 V.230
斯洛伐克 V.133
斯洛伐克 VI.147
斯洛伐克 V.184
斯洛伐克 uspesnost str...
斯洛伐克 VI.126
斯洛伐克 VI.58
斯洛伐克 VI.51
白俄羅斯 "Клубная супе...
斯洛伐克 V.158 tipovač...
斯洛伐克 V.250
斯洛伐克 VI.80
斯洛伐克 mini champion...
斯洛伐克 V.249
斯洛伐克 V.229
斯洛伐克 V.251
斯洛伐克 Primera Divis...
斯洛伐克 Tímový web
斯洛伐克 VI.160
斯洛伐克 Friendly Matc...
斯洛伐克 VI.156
斯洛伐克 Klubovy web
斯洛伐克 V.127
斯洛伐克 Futbalova Rep...
斯洛伐克 Taktiky
斯洛伐克 Tréning hráčo...
斯洛伐克 SVK Repre - F...
斯洛伐克 VI.145
斯洛伐克 Stažnosti na ...
斯洛伐克 VI.106
斯洛伐克 futbal
斯洛伐克 Design-logo-d...
斯洛伐克 V.208
斯洛伐克 V.189
斯洛伐克 stadio
斯洛伐克 VI.149
斯洛伐克 VI.125
斯洛伐克 VI.88
斯洛伐克 V.176
斯洛伐克 SILA TÍMU
斯洛伐克 VI.103
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 super zápasy
斯洛伐克 Ponuky generá...
斯洛伐克 Slovenské Sup...
斯洛伐克 V.148
斯洛伐克 stavanie záze...
斯洛伐克 Tipovacia súť...
斯洛伐克 V.172
斯洛伐克 pro evolution...
斯洛伐克 Corgoň liga a...
斯洛伐克 VI.138
斯洛伐克 2x zaspievaná...
斯洛伐克 Tvorba Loga
斯洛伐克 A.C.A.B. CUP
斯洛伐克 Najlepší stre...
斯洛伐克 Šlapak
斯洛伐克 V.201
斯洛伐克 VI.154
斯洛伐克 VI.142
斯洛伐克 Horna nitra C...
斯洛伐克 VI.148
斯洛伐克 VI.97
斯洛伐克 VI.144
斯洛伐克 Súťaž o 40 kr...
斯洛伐克 VI.112
斯洛伐克 MS vo Futbale...
斯洛伐克 kupovanie zam...
斯洛伐克 Hlasovanie - ...
斯洛伐克 V.242
斯洛伐克 Priatelsky du...
斯洛伐克 ZAPASY PRIJMA...
斯洛伐克 PPMliga-turna...
斯洛伐克 Majstrovstvá ...
斯洛伐克 V.178
斯洛伐克 IV.24 Ligové ...
斯洛伐克 VI.128
斯洛伐克 VI.54
斯洛伐克 Turnaj - UEFA...
斯洛伐克 Turnaj - Prem...
斯洛伐克 Liga majstrov
斯洛伐克 VI.110
斯洛伐克 V.146
澳大利亞 Last Letter -...
斯洛伐克 V.256
斯洛伐克 VI.114
斯洛伐克 V.225
斯洛伐克 VI.92
斯洛伐克 V.246
斯洛伐克 V.239
斯洛伐克 V.237
最新主題