Čas:

Vaše ekipe:
Komunikacija
Public account
  PRO Cona
1330 kreditov
Kupi kredit
Ste v javnem računu. Če bi radi igrali igro ali se vključili v razpravo, se morate prijaviti. Če ste nov uporabnik, se morate najprej registrirati.

  PowerPlay Revija

Dědictví minulosti - První články v PP Magazínu


Dědictví minulosti - První články v PP Magazínu

Vážení manažeři, vážené manažerky,
s trochou nostalgie jsem zalezl do našeho archivu a v nejstarších článcích našeho PP Magazínu studoval historii PPM. Protože historie je to velmi zajímavá, někdo v ní může jako já hledat nostalgii, někdo pobavení, rozhodl jsem se dnešním článkem založit snad trochu pravidelný občasník s příznačným názvem "Dědictví minulosti". Dnes se budu v Dědictví věnovat nejstarším článkům v PP Magazínu, které vyšly v době bety a první ostré hokejové sezóny. S dnešními znalostmi celého projektu PPM vás možná překvapí, jakými maličkostmi se manažeři v začátcích hry zabývali a co vše při hře v začátcích projektu zvažovali a vzájemně diskutovali. Ke každému z pěti dnes předložených článků přidám svůj komentář, ovlivněný všemi svými zkušenostmi a znalostmi hry.

 

Vraťme se nyní na samotný začátek, i ještě před začátek první ostré hokejové sezóny zde na PPM. Úplně nejstarší články v našem magazínu vydával jeden z trojice zakládajících členů PPM Vladimír Supik, alias Gioel. V magazínu zprvu vydával krátké rozhovory s manažery. Úplně prvními hosty naší redakce byla manažerka Warezka, kterou tentýž den následoval manažer Jeny89. Třetím hostem v pořadí byl v naší redakci již neaktivní manažer Kajman. Chcete si nejstarší články našeho magazínu připomenout?

 

Dalšími redaktory Magazínu tehdy byli gord007 (jeho první článek byl rozhovor s manažerem KFC22 - čti článek), třetím do party nejstarších redaktorů byl manažer Lala (jeho rozhovor s manažerem radowan - čti článek).

 

To pravé, ostré, začalo v pondělí 20. dubna 2009. Ten den byly zahájeny boje v první hokejové sezóně. Před samotným zahájením ostré sezóny hrály po restartu celého projektu PPM ligové týmy mezi sebou přátelské zápasy. Sbírali v nich nám všem dobře známý TK. Jeden den před zahájením prvních ligových zápasů bylo v článku Česká první liga před zahájením vyhodnoceno pět nejúspěšnějších týmů dle získaného TK. S ohledem na další sezóny dnes nikoho asi nepřekvapí, že nejúspěšnějším z prvoligových byl Standa83 a jeho Pardubice. (úsměv) Standa je se svým klubem dodnes jediným aktivním manažerem z této původní úspěšné pětice manažerů. Samotnou první hokejovou sezónou se v dnešním článku zabývat nechci. Pouze jako informaci předkládám, že prvním mistrem ČR byl manažer fallout a jeho klub HC Ježená. Standa, nejúspěšnější z pre-season zápasů, skončil v první sezóně třetí. Vedle manažerů arthur, orbital a benon jsou fallout a Standa83 dnes jedinými aktivními manažery, kteří v první ostré sezóně hráli nejvyšší českou hokejovou ligu.

 

Co se ale v průběhu první ostré sezóny dělo v našem PP Magazínu? Vycházelo mnoho článků v podobě krátkých či delších rozhovorů. Vycházely také články s radami pro začátečníky, jak hru hrát. Vycházely také různé ankety, články o skutečných sportovcích a další. Já se dnes více zaměřím na pět obsahově zajímavých článků, které mě zaujaly a které ostatním manažerům popisovaly právě dosavadní poznatky z hraní PPM.

 

Článek první

Sezónní energie

autor: Developer projektu PowerPlay Managergord007, vydáno 16. 05. 2009

Zdravím všechny čtenáře PowerPlay Magazínu.

Sezónní energii považuji za nejdůležitější prvek ve své strategii, jak dosáhnout úspěšný výsledek v play off. Všichni víme, nebo bychom měli vědět, že sezónní energii nelze po čas sezóny doplnit. Tato energie je velmi důležitá, protože s jejím poklesem klesá výkon hráče a tím i celého týmu.

Máme za sebou více než čtvrtinu základní části první ostré sezóny. Po prostudování mnoha zápasů ve své lize i v jiných ligách jsem si udělal obrázek o sezónní energii. Mezi týmy jsou už teď docela velké rozdíly v její výši. Odhaduji, že průměrný zůstatek sezónní energie je 95%. Nejvyšší zůstatek může být i 99%. Zatímco manažeři, kteří v zápasech používají často vysokou důležitost (někteří i v přátelském zápase) jsou už na hranici 80%. Použití vysoké důležitosti může přinést vítězství v několika zápasech a tím i průběžné vysoké umístění v tabulce. Ale tento úspěch je krátkodobý a v boji o konečné umístění v play off tým s nízkou sezónní energií nebude mít šanci na dobrý výsledek.

Čti celý článek...

 

Moje zkušenosti versus tehdejší obsah článku:

Redaktor PowerPlay magazínuKalores: Stejně jako gord007 považuji i já sezónní energii za jeden z nejdůležitějších strategických prvků ve hře. Osobně jej považuji za stejně důležitý prvek, jako je možnost změny taktiky v průběhu zápasu. Prvek změny taktiky po třetinách vstoupil do hry mnohem později. Oproti pradávné minulosti z roku 2009, kdy měly všechny týmy víceméně stejně silné týmy, je dnes na PPM v hokeji situace taková, že rozdíl začínajících manažerů proti zaběhnutým týmům je obrovsky markantní. První měsíce hry jsou pro začínajícího manažera navíc těžké v tom, že nůžky ve finančním zajištění zaběhnutých klubů ve srovnání s nováčky se nadále rozevírají. V začátku své hry tak nový manažer nesmí hledat své potenciální soupeře v nejvyšších patrech hokejové scény, ale v sobě rovných. A v boji s nimi je každé ušetřené procento sezónní energie velmi cenné. 

Svých největších úspěchů jsem já dosáhl v reprezentaci. A dosáhl jsem jich právě proto, že jsem v průběhu šampionátů dokázal vhodně šetřit energii důležitým hráčům. V těch nejlepších sezónách u reprezentací se mi např. podařilo ušetřit brankářskou jedničku natolik, že v základní a osmifinálové skupině odchytala ze šesti zápasů např. jen jeden nebo dva. Ve čtvrtfinále a v bojích o medaile se mi tahle ušetřená procenta nejen u brankářů, ale i u hráčů prvních pětek, v přepočtu vrátila.

I v klubu doporučuji všem manažerům, kteří myslí na výsledek, sezónní energii hráčům maximálně šetřit. Z důvodu manažery rozsáhlého šetření sezónní energie a hraní ligových zápasů na VN nebo N přidalo vedení PPM v pozdější době do hry nový prvek, a to je trestání klubů sníženou návštěvou v příštím domácím ligovém zápase za každou třetinu, v níž mužstvo prohraje a hraje přitom na VN nebo N. Z tohoto důvodu doporučuji každému manažerovi řádně promyslet, za jakých okolností a jakým způsobem je schopen sezónní energii hráčům do bojů v play off pošetřit.

Druhým pólem proti manažerům, kteří se sezónní energii snaží svým hráčům šetřit, jsou manažeři, kteří ji naopak nešetří vůbec. Celou sezónu hrají na VV. V průběhu hry totiž došlo k dalšímu zjištění, a to je mnohem rychlejší nárůst zkušeností pro hráče, kteří zápasy odehrají na vyšší důležitost. Touto strategií se řídí celá řada manažerů zvlíáště v naší české komunitě, kteří nám tímto způsobem pravidelně vychovávají hráče pro mládežnické reprezentace. Někteří z nich, kteří si vhodně podrží i SV, pak již v raném věku nahlédnou i do seniorské reprezentace.

Práce se sezónní energií by měla být jedním ze základních prvků hry každého manažera, který touží po dobrém výsledku v play off.

 

Článek druhý

Pod pokličkou úspěšných týmů

autor: Lala, vydáno 05. 06. 2009

Pokusil jsem se odkrýt pokličku úspěšných týmů a tím dát šanci těm co se prozatím nedaří. Zda se někdo rozhodne následovat podobnou taktiku jako zmíněné týmy, záleží čistě na něm a vše je bez záruky úspěchu.

Pantera - Prospektor - IV.10

Kraluješ suveréně ve své lize. Máš nějaký recept na úspěch, který můžeš prozradit ostatním manažerům?
Zdravím všechny PPM nadšence  a manažery! Úspěch zde na PPM ovlivňuje mnoho různých faktorů.  Myslím tedy, že je třeba tyto faktory řádně prozkoumat a  pokusit se je využít ve svůj prospěch. Ne u všech je to samozřejmě  reálné - viz. NF nebo přidělení hráči v týmu.
Rada  zní: Sledujte vše co se děje kolem Vás na PPM. Návod, diskuze,  newsky, PPmagazín......

Čti celý článek...

 

Moje zkušenosti versus tehdejší obsah článku:

Redaktor PowerPlay magazínuKalores: V obsahu tohoto článku mě velmi zaujala první zmínka o zaměstnancích v klubu. Dnes již dlouhou dobu neaktivní manažer Luminary je zmiňuje již od samého začátku své hry. Stejně tak manažer Hill pracoval se zaměstnanci již od počátku ostré verze PPM. Zvláště jeho názor by mne dnes zajímal, zda si za ním opravdu stojí, protože on na rozdíl od prvně jmenovaného manažera vydržel u PPM hodně dlouhou dobu a své účinkování zde definitivně ukončil...no před několika málo dny.

Začátečníkům zaměstnance rozhodně nedoporučuji. Rozhodně ne ty zaměstnance, kteří za svou práci pobírají denně vysoké částky. Možná, pokud bych o nich chtěl jen z pozice jakéhosi osobního pocitu uvažovat, že je mám, bych uvažoval o těch úplně nejlevnějších. I tak jsou to ale vyhozené peníze. V žádném případě zaměstnance začátečníkům nedoporučuji, a to až do doby, dokud dané zázemí nepostavíte minimálně na 10. úroveň. Dříve se ani ti nejlepší zaměstnanci manažerům nevyplatí. Mnoho manažerů se totiž velmi plete v samotné myšlence o vlivu zaměstnanců. Myslí si, že kvalitní zaměstnanec (ať už trenér, fyzioterapuet, manažer...) více a rychleji rozvíjí jejich klub a hráče. To je sice pravda, ale jen do té míry, že zaměstnanec svým vlivem pouze a jen zvyšuje úroveň vystavěného zázemí. Jak moc? To ve svém naprosto dokonalém článku Efektivita zaměstnanců sepsal Pubmaster.

 

Článek třetí

Zpověď týdne – dnes Robin Archer

autor: Dannys, vydáno 08. 06. 2009

Každý týden vám budu přinášet zpověď jednoho z členů teamu PowerPlay Manager. Budu se ho ptát na otázky osobní, ale také pracovní.

Dnes se seznámíme s Robinem Archerem, osobou blízkou PPM teamu. Myslím, že není třeba Robina nějak zvlášť představovat, je pravidelným návštěvníkem fora a jeho nápady, taktiky a protitaktiky jsou již pověstné :)

Zdravím Robine, jsem moc rád, že jsi přijal mé pozvání do zpovědnice. Pozorně sleduji ve foru tvé příspěvky a názory, takže je jasné že bude o čem povídat.

Ahojky, rád jsem přijal. Ale nevím, nevím, jak bude možné, abych se rozhovořil, když tuším, že zde nějaké limity co do rozsahu asi budeš mít. Jak jsem Tě už varoval, jsem neuvěřitelně ukecaný. To je problém, …Tvůj problém...

Neboj, myslím, že nám gord007 nějak to místo nafoukne, jde o velice prestižní zpověď :)

Úplně nejhůř, třeba něco „lehounce“  smáznete, když tak… :)

K mazání se ještě dostaneme, neboj.  Tak začneme asi nickem a názvem teamu, co ty na to?

No co už? Nikdy jsem neměl žádnou přezdívku, celý první poločas mého života muselo být celé mé okolí zcela bez fantazie... Až před několika lety jsem byl nucen řešit zapeklitý problém, kdy nám celníci v Praze na Ruzyni zabavili celou importní zásilku zboží z USA, na níž netrpělivě čekal náš zahraniční zákazník. Nepohnul jsem s nimi a tehdy mi na pomoc přišla „Medusa“. Byla zaměstnána v dodavatelské firmě a na úvod naší konverzace mi oznámila, že moje jméno a hlavně příjmení je „otřesné“ a pro ni nevyslovitelné, pročež mě od této chvíle bude nazývat „Archer“, ona je „MedUSA“ (byla to nějaká doktorka…).

Čti celý článek...

 

Moje zkušenosti versus tehdejší obsah článku:

Redaktor PowerPlay magazínuKalores: No jo Robin, vlastně Roman pro ty, kdo ho neznají. Je to jeden z těch manažerů, kteří mě kdysi, když jsem v roce 2011 na PPM začínal, hodně poradil a pomohl. Rád jsem si s ním psal. Vždycky si našel čas mi zevrubně poradit to, na co už on sám, nebo jiní manažeři, v minulosti přišel. A vždy potvrdil to, co o sobě zde ve svém prvním rozhovoru pro Magazín napsal. Opravdu je ukecaný. (smích) Ale jeho příspěvky a názory se mi vždycky dobře četly a těch jedovatých šípů na mě nikdy moc nevypálil. (smích)

Roman v jednom z odstavců potvrzuje to, čím jsme se zabývali v prvním článku. Pro manažera, kterému jde v závěru sezóny o výsledek, je důležité, aby svým hráčům vhodně pošetřil každé procento sezónní energie v průběhu ZČ i přátelských zápasů. Tam se není vůbec o čem dohadovat a Roman má ve svém názoru mou plnou podporu. On to mé uvažování v názoru u prvního článku velmi vhodně podporuje i atributem AE (aktuální energie), který se do přepočtu zápasu může vhodně zapojit v pozdější části zápasu. Velmi zajímavý psotřeh.

U Romana bylo ve všech diskusích vždy zajímavé a příjemné zjištění, že s ním je možné diskutovat a mít opačný názor. Průnik v diskusi s ním se našel vždy. Roman je dodnes aktivním hráčem PPM a je škoda, že žádosti o delší rozhovory již víceméně odmítá. Nejen začínajícím manažerům má tenhle chlap pořád co říct. Já se s ním neshoduji v zásadě jen v jedné věci, a to je to oblíbené jídlo. (smích)

 

Článek čtvrtý

7 užitečných rad

autor: Developer projektu PowerPlay Managergord007, vydáno 15. 06. 2009

nes Vám přinášíme 7 užitečných rad, které mohou pomoci k dosažení lepších výsledků.

Rada č. 1: Číst návod. Přečíst si návod považuji za základní věc a poté vždy hledat informace prvně v návodu a až poté se případně ptát pomocníků. Mnoho užitečných informací je i na diskuzi a papíře.

Rada č. 2: Hráče/zaměstnance dávejte na trh s uzavírkou v době největšího počtu online hráčů (večerní hodiny) - zvýšíte tím počet případných zájemců o hráče/zaměstnance.

Rada č. 3: Naopak v nočních hodinách, kde je nejméně manažerů online, se dají koupit dobří hráči/zaměstnanci laciněji.

Rada č. 4: Zpráva o nových nadějích chodí každý druhý čtvrtek. Samotní hráči ovšem vznikají až při kliknutí na "Podívat se na hráče ze sportovní akademie". Hráči se generují podle postaveného levelu Sportovní akademie (SA), rozestavěný level nemá vliv. Proto, pokud máte rozestavěný další level SA a bude dokončen do 14 dní (do příchodu dalších juniorů) vyplatí se počkat a na odkaz kliknout až při dostavění levelu - zvýší se šance na získání kvalitnějšího juniora.

Čti celý článek...

 

Moje zkušenosti versus tehdejší obsah článku:

Redaktor PowerPlay magazínuKalores: Kdo mezi sedmi užitečnými radami našel některou, kterou dosud neznal? Pro tehdejší dobu byl článek určitě velmi přínosný, o tom svěidčí i počet unikátních přečtení, o kterém se mně může dnes jen zdát. (smích) Ale upřímně, z těchto sedmi rad se mi nejvíce líbila, a také mě nejvíce pobavila, rada osmá od manažera koko-j v diskusi pod článkem - "Rada pro zkušené hráče: když jsi na plech, tak se radši nepřihlašuj, abys náhodou neprodal dobrého hráče jen proto, že se ti nelíbí jeho jméno. (úsměv)"

 

Článek pátý

Co možná (ne)víte - souhra

autor: hs64, vydáno 22. 06. 2009

Článek je určen především pro začínající, ale chcete-li, čtěte dále, budu rád!

Sehranost formací spoustu manažerů považuje za nedůležitou a při skládaní formací k ní neberou ohledy. Ale to je chyba! Sehranost výrazně ovlivňuje herní projev formací, a tedy logicky i celého týmu!

Můžete mít spoustu peněz, můžete nakoupit hvězdy, ale není vám to nic platné a výsledky týmu mohou být ještě horší než předtím, přestože máte lepší kvalitnější hráče, zdá se to býti nelogické? Vysvětlím.

Sehranost hráčů ukazuje, jak se tito hráči znají, a tedy jak si budou na ledě rozumět. Pokud je sehranost hráčů v dané formaci nízká, znamená to, že hráči budou ztrácet puky, a jsou zrovna ve vhodnou dobu na špatném místě, z toho vyplývá, že jim nepůjde kombinační hra, a to ať jsou dobří, jak jsou dobří. Sehranost je důležitá i při divadelním vystoupení. V každém odehraném zápase se ale situace zlepšuje, chce to trpělivost.

Čti celý článek...

 

Moje zkušenosti versus tehdejší obsah článku:

Redaktor PowerPlay magazínuKalores: Nejen sehranost hráčů, ale také sehranost taktik má na výsledku samozřejmý podíl. Nicméně bych se začínajícím manažerům pokusil poradit oproti autorovi článku zcela opačně. Přivedete-li do týmu nějakou hvězdu, ihned ji klidně dejte do první pětky. Nesehraný hráč vám sice sehranost pětky poníží, což se zprvu v reportu dané pětky také projeví. Pokud je ale před zařazením nového hráče sehranost pětky úplná, pak s jeho nulovou sehraností klesne sehranost pětky na 80 procent, což je pořád dost dobré. A i kdyby mělo být procento sehranosti nižší, určitě je vhodné dát hvězdu týmu do první či druhé pětky. Zvlášť, vezmu-li v potaz, že dnešní pojetí pojmu hvězda je vlivem trhu přeplněného starými, výborně vytrénovanými hráči s mnoha zkušenostmi pro začínající manažery značně jiné od doby, v níž vyšel tenhle článek. Sehranost hráče navíc narůstá zprvu hodně rychle, necháte-li ho hrát vedle ligových i přátelské zápasy. 

Co mě pobavilo v tomto článku? Příspěvek od Ondry, alias Fanyboy77, dnes jednoho z nejzkušenějších manažerů na PPM: "jojo...taky by mě zajímalo co je náhodný faktor?" Ondro, víš, to je ti takovej neřád, že občas nevíš, čí jseš. (výbuch smíchu)

 

Závěrem

Přátelé, nevím, jestli je takové ohlédnutí za historií PPM a PP Magazínu pro vás čtenáře zajímavé a zábavné. Pokud ano, můžu v takovém občasníku "Dědictví minulosti" pokračovat. V historii PP Magazínu byla celá řada redaktorů, kteří vydávali opravdu zajímavé články plné postřehů a dobře míněných rad. Na druhou stranu si je v historii Magazínu může každý dohledat sám. Takže?





Ocena članka: Slabo - Običajen - Odlično     Edinstveni pogledi: 159

Deliti na Facebook-u   Deli na Twitter   Deli na MySpace