Hokeja zvaigznes no eksotiskām zemēm
Hokejs, dēļ tā vēsturiskās specifikas un spēles īpatnībām, ir populārs ziemeļvalstīs, tādēļ lielākā daļa hokejistu ir dzimuši, auguši un iemācījušies spēlēt hokeju no turienes. Taču, pat visprofesionālākajā līmenī, kā NHL un KHL, ir atrodami izņēmumi. Šogad Rīgas "Dinamo" piespēles dala slavenā Poula Karija brālis Martins. Lielākā daļa līdzjutēju jau zin, ka Kariju brāļos plūst japāņu asinis. Taču mazāk ir tādu, kas ir dzirdējuši par Brazīlijā, Brunejā un DĀR dzimušiem spēlētājiem, kuri ir tikuši līdz visaugstākajam līmenim.
Pagāšsezon šampanieti no Stenlija kausa, kopā ar Krosbiju un Malkinu, dzēra arī Kreigs Adams, kurš ir dzimis saulainajā Brunejā. Par hokejistu Adams gan kļuva vēlāk, jau dzīvojot Kalgarī, Kanādā.
Šogad Olimpiskajās spēlēs iespējams redzēsim hokejistu, kurš ir dzimis valstī, kas vairāk pazīstama ar saviem futbolistiem - Brazīlijā. Es runāju par Kalgarī "Flames" aizsargu Robinu Regjēru.
Vācijas izlases un Vašingtonas "Capitals" visu laiku labākais vārtsargs Olafs Kolcigs ir dzimis vāciešu ģimenē Dienvidāfrikas Republikā. Šobrīd Olafs gan vairs nespēlē hokeju profesionāli.
Tāpat Kanādas hokejam zvagznes ir dāvājusi arī Polija un Horvātija. Pie kam kādas! No Polijas uz Kanādu pārcēlās Grecka vectēvs un "The Great One" jau uzauga kā īsts kanādietis. Bet, Horvātu imigrantu ģimene, Sakiki, gan nesteidzās savu dēlu audzināt kanādiski. Džo Sakiks līdz pat bērnu dārza vecumam neprata angļu valodu. Valodas barjeras dēļ, Sakiks vēlāk kļuva par nosvērtu un klusu jaunieti, kurš iemācījās, ka imigrantam visu nākas iegūt pašam. Šī darba kultūra atspoguļojās visā viņa karjerā.
Šim klubiņam noteikti var pieskaitīt arī Ovenu Nolanu. Tieši pret šo spēlētāju San Jose "Sharks" iemainīja Sandi Ozoliņu, kā rezultātā Ozo nokļuva Kolorado un ieguva Stenlija kausu. Ovens ir dzimis Belfāstā, Ziemeļīrijā. Uz Kanādu Nolani imigrēja tikai tad, kad Ovens jau bija tuvu skolas vecumam, un ar hokeju viņš sāka nodarboties salīdzinoši vēlu, tikai 9 gadu vecumā un par 10 dolāriem pirktām lietotām slidām.
Protams, zinot Kanādas vēsturi ir skaidrs, ka lielākā daļa kanādiešu ir iebraucēji, kuru senči ir nākuši no Eiropas. Taču līdz NHL līmenim ir tikuši arī vairāki iedzimtie amerikāņi. No šobrīd aktīvajiem spēlētājiem ir jāizceļ 2006. gada sezonas labākais bombardieris Džonotans Čīčū un Nešvilas uzbrucēj Džordins Kudluk Tūtū, kura indiāņu vidējais vārds latviski tulkojas kā pērkons.
Выложить на Facebook Выложить на Twitter Выложить на MySpace