Время:

Ваша команда:
Общение
Public account
  Зона PRO
1330 кредитов
Купить кредиты
Вы в общественном аккаунте. Если вы хотите начать игру или присоединиться к обсуждению, то вам нужно войти. Если же вы новичок, то сначала вам нужно зарегистрироваться.

  PowerPlay Журнал

Mivan-mivan-mivan?


Mivan-mivan-mivan?

 

 

 

Taktikai elemzést készülök csinálni, de nem állítom hogy jól haladok vele. Az I.1 teljes 26. szezon lesz az alapinformáció. Vizsgálom majd külön a fontosság, a játékstílus, az intenzitás, az agresszivitás, a lestaktika és a védekezés szempontjait. Egyrészt kedvcsinálónak, másrészt hogy ne vesszek el az adatgyűjtés egyhangúságában, fele szezonnál elkészült a cikksorozat első darabja:

Mégpedig az agresszivitás.

Különböző dolgokat tartunk fontosnak a sportban. Az nem kérdés, hogy Messik és Neymarok nélkül hiányozna a foci eszenciája. De mindig is többre tartottam azokat a játékosokat akik a képességbeli korlátaikat szívvel-lélekkel, ha kell egészséges agresszivitással kompenzálták. Ilyen játékosnak tartom pl. Puyolt, aki képességei alapján megye II-be hozzánk se biztos, hogy befért volna és mégis többszörös BL győztes csapat kapitányaként akaszthatta szögre a stoplist.

De mire mennek Puyolok a mi világunkban? Az agresszivitási szintek az alábbi szempontok szerint lettek értékelve: az ellenfél próbálkozásainak száma, az ellenfél büntetői, a szabálytalanságok, a sárga és a piros lapok. A táblázatokban egy félidőre vetített adatok szerepelnek.

A szabálytalanságok száma adja magát, kapcsolódó sárga és piros lapok alakulása is garantálható volt. Míg óvatos beállításhoz nem kapcsolódik piros, addig agresszív beállítás mellett minden tizenkettedik félidőt ( hatodik meccset ) emberhátrányban fejezhetünk be. A büntetők kérdésköre már sokkal érdekesebb. Lehet, hogy merítési hiba, de a legtöbb befújt büntető épp az óvatos játékstílushoz kapcsolódik. A lövésektől is mást vártam. Az agresszív stílushoz kapcsolódik a legmagasabb az óvatoshoz a legalacsonyabb ellenfelektől érkező próbálkozás. Ennek okát inkább abban látom, hogy az óvatos játékstílust a hazai csapatok gyengébb ellenfelek ellen választják.

Ez a kép a vendégcsapatok esetében már helyreáll. A többi szempont viszont változatlan, a tizik ugyanazt a furcsaságot mutatják és szintén érdekesség a vendégpirosak - hazaiakhoz mérten - jelentősen alacsonyabb száma.

Végül az összesített kép. amely alapján végleg kimondható, hogy a kapura lövések számának semmi köze az agresszivitáshoz.

És milyen arányban alkalmazzuk ezeket a stílusokat? Hazai pályán 52%-ban agresszív, 44%-ban normál és 4%-ban óvatos, ugyanez vendégként 56, 39 és 5%.

Összefoglalva azt gondolom egy bajnoki rendszerben ( főleg vendégként ) érdemes az agresszív stílust választani, a rendszer hosszú távon kikompenzálja azt a néhány pirosat illetve büntetőt. Szempont lehet még egy rövidebb pad, mert ekkor a sárgák és kapcsolódó eltiltások is sokat számíthatnak. A kuparendszer már más tészta, itt az egész sorozat rámehet, az erőszakos stílus mellett három meccsenként egy büntető vagy egy emberhátrány kinéz. És mint tudjuk ez a késői szakaszban jelentősen befolyásolhatja a végeredményt...





Рейтинг статьи: Плохо - Средне - Превосходно     Уникальных просмотров: 151

Выложить на Facebook   Выложить на Twitter   Выложить на MySpace